The Telegraph опублікував 25 фактів про Україну

29 серпня 2016
UAPOST.US
Британське видання The Telegraph опублікувало редакційну статтю "25 дивовижних речей, які ви (ймовірно) не знали про Україну", присвячену 25-річчю незалежності України.

У статті наголошується, що Україна є найбільшою державою Європи, за винятком РФ, має "сім чудес" світу, які ввійшли до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, в числі яких Софійський собор у Києві, древнє місто Херсонес і букові ліси Карпат.
 
uapost.us
 
Також у статті йдеться, що українці люблять випити, але вже не так сильно, як раніше. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна в 2010 році посіла шосте місце по вживанню алкоголю, після Білорусі, Молдови, Литви, Росії та Румунії. А за попередніми даними, за останній рік впала за вживанням спиртного на 15 місце (Великобританія знаходиться на 13 місці).

Британці відзначили, що національний напій українців називається "горілка" і трохи відрізняється від водки, а також що в Україні люблять McDonald's, і вона знаходиться в самому серці Європи.

Автор статті порекомендував англійцям назвати Україну не "The Ukraine", а "Ukraine", оскільки артикль "The" вважається образливим для деяких українців, так як має на увазі зневагу до суверенітету країни.

Крім того, в статті згадується станція метро в Києві "Арсенальна", розташована на найбільшій у світі глибині - 105,5 метрів під землею. А головна вулиця Києва Хрещатик описана як найкоротша і найширша головна вулиця в світі.

Україна також названа житницею Європи, яка за часів Сталіна годувала весь СРСР і пережила Голодомор, визнаний актом геноциду 25 країнами світу. Відзначається роль України у світовій історії, а також міста-примари, що стали наслідком Чорнобильської катастрофи.

У статті розповідається і про Львів, який має "найбільше кафе в світі на душу населення" і став містом, в якому вперше з'явилися газові ліхтарі.

Відзначається, що в Києві був створений найбільший літак у світі, Ан-225 "Мрія", що Україна успадкувала найбільший ядерний арсенал після розпаду СРСР і має другу за чисельністю армію в Європі, після РФ.

У статті також згадуються гірськолижні курорти в Карпатах і героїчна оборона Києва в роки Другої світової війни.

Автор згадав і про українські великодні яйця - писанки. І повідомив, що Summertime Джорджа Гершвіна була написана за мотивами старої української колискової пісні.

Нарешті, в статті розповіли про "могутні радянські реліквії", статуї Батьківщина-мати, озброєної 16-метровим мечем, про довгу берегову лінію України на Чорному морі, популярну серед туристів. Крім того, автор нагадав, що Україна стала батьківщиною однієї з перших конституцій у світі, - написаної в 1710 році Конституції Пилипа Орлика.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше