Світова карта інтернет-цензури: Україна - в зоні свободи

17 жовтня 2017
Редакція
Блог WhoIsHostingThis проаналізував ступінь відкритості інтернету в різних країнах і зібрав отримані дані в карту світової інтернет-цензури. Аналітики проаналізували кількість заборонених тем і категорій контенту, які можуть піддаватися чисткам в онлайн-просторі цих країн. І виявилося, що Україна - одна з найбільш вільних інтернет-зон в світі. Більше інформації - в інфографіці.
 
Україна - в білій зоні на мапі інтернет-цензури, як і майже вся Західна Європа, Австралія та Північна і Південна Америки. Це означає, що заборон тут мало або майже немає. Так за даними WhoIsHostingThis цензурі в нашій країні підлягають тільки торрент-майданчики.
 

 
Чорним на карті відзначені "невільні" країни, в яких цензура поширюється також на соціальні мережі та політичні медіа, а ще заборонено порнографію. Майже вся Азія на мапі зображена в чорних і сірих тонах. Найбільш "темними" з точки зору інтернет-свободи країнами, очікувано, стали Китай, Саудівська Аравія, Ємен, Сирія, Таїланд, Узбекистан і Таджикистан. Північна Корея може похвалитися найглибшим відтінком чорного.
 
Деякі пострадянські країни або країни зі сфери впливу СРСР, зокрема, Білорусь, Молдова, Сирія і Росія, також відзначені як такі, в яких все ще жорстко контролюється політична тема. У деяких з них блокуванню також підлягає контент в соцмережах.
 
Укладачі зазначають, що ця карта не враховує державний нагляд, який очевидно здійснюється навіть в країнах з високим рівнем свободи інтернету.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Особливості американської початкової школи в контексті нової освітньої реформи в Україні
Українська середня освіта стоїть за крок до суттєвих змін. Початкова школа зміниться вже з осені 2018 року. Я пропоную читачам UAMODNA свої спостереження щодо американської початкової школи, порівняння з пострадянською системою освіти, а також роздуми вчительки першого класу однієї з державних шкіл штату Пенсильванія, міс Саманти Макхью про свою професію.
Читати більше
Книжкові "шпаківні". Забуті?
Кажуть, що книжки, наче маленькі пташенята, туляться одне до одного на поличці, як у гніздечку. Такими "шпаківнями-домівками" для томів і томиків віднедавна стали ще й "Вільні бібліотеки". Буккросинг, або ж обмін книжками, доволі популярний у світі. Прочитав щось - поділися цим з іншими: віднеси і поклади до маленької книгозбірні десь у парку чи кав'ярні.
Читати більше
Про подорожі українською: 9 цікавих Youtube-каналів
Звичайно, в мережі можна знайти безліч інформації про подорожі, зокрема і цікаві відео-блоги на Youtube. Однак, якщо говорити про україномовний сегмент у цій сфері, варіантів, виявляється, існує не так вже й багато...
Читати більше