Світова карта інтернет-цензури: Україна - в зоні свободи

17 жовтня 2017
Редакція
Блог WhoIsHostingThis проаналізував ступінь відкритості інтернету в різних країнах і зібрав отримані дані в карту світової інтернет-цензури. Аналітики проаналізували кількість заборонених тем і категорій контенту, які можуть піддаватися чисткам в онлайн-просторі цих країн. І виявилося, що Україна - одна з найбільш вільних інтернет-зон в світі. Більше інформації - в інфографіці.
 
Україна - в білій зоні на мапі інтернет-цензури, як і майже вся Західна Європа, Австралія та Північна і Південна Америки. Це означає, що заборон тут мало або майже немає. Так за даними WhoIsHostingThis цензурі в нашій країні підлягають тільки торрент-майданчики.
 

 
Чорним на карті відзначені "невільні" країни, в яких цензура поширюється також на соціальні мережі та політичні медіа, а ще заборонено порнографію. Майже вся Азія на мапі зображена в чорних і сірих тонах. Найбільш "темними" з точки зору інтернет-свободи країнами, очікувано, стали Китай, Саудівська Аравія, Ємен, Сирія, Таїланд, Узбекистан і Таджикистан. Північна Корея може похвалитися найглибшим відтінком чорного.
 
Деякі пострадянські країни або країни зі сфери впливу СРСР, зокрема, Білорусь, Молдова, Сирія і Росія, також відзначені як такі, в яких все ще жорстко контролюється політична тема. У деяких з них блокуванню також підлягає контент в соцмережах.
 
Укладачі зазначають, що ця карта не враховує державний нагляд, який очевидно здійснюється навіть в країнах з високим рівнем свободи інтернету.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше
Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше