Облаштування домашнього гніздечка, навіть якщо це невеличкий ремонт, глобальне перепланування або зведення дачі - справа, що потребує сил, часу і витрат. Але оновлений інтер'єр, в якому вдало поєднується комфорт, стиль і функціональність, викликає приємні емоції у власників приміщення.
Мода на інтер'єрні рішення не настільки мінлива, як мода в одязі, але й до неї слід придивитися й прислухатися. Адже ви створюєте місце, де протягом декількох років будете відпочивати, розслаблятись і проводити час з рідними та близькими. Поки ви міркуєте над тим, якою має бути ваша ідеальна квартира, пропонуємо вам познайомитися з актуальними ідеями українських дизайнерських студій.
Ближче до природи
Жителі великого міста проводять в кам'яних джунглях мегаполісу більшу частину свого часу. Той маленький шматочок парку біля будинку, або поїздки в ліс на вихідні не замінять людині повноцінний зв'язок з природним середовищем проживання. Дефіцит спілкування з природою переріс у популярну нині екотенденцію, яка ось вже кілька років поспіль знаходить своє втілення у різних сферах, в тому числі й в дизайні інтер'єру.
Використання натуральних матеріалів з природними фактурами, таких як дерево, камінь і шкіра в проектах різних просторів максимально наближає людину до природи і наповнює будинок живою атмосферою. До того ж, екоелементи в інтер'єрі можуть виконувати ще й роль цікавих і незвичайних акцентів.
Оригінально обіграти екотему вдалося молодому бренду YourFoRest. Українська компанія займається виготовленням декоративних дерев'яних панелей та пропонує сучасні рішення для дому. Одним з таких є колекція панелей Pechwork, створена спільно з дизайнером
Настасею Амаї. Декоративне полотно з дерев'яних плиточок з різними візерунками та малюнками нагадує милу ковдру, зшиту з різних клаптиків. У домашньому інтер'єрі цей декоративний елемент прикрасить і вітальню, і спальню, і навіть дитячу.
Декоративні панелі YourFoRest, колекція "Pechwork"
Буяння фарб
Перенаситившись стриманим та аскетичним мінімалізмом, сучасні дизайнери вирішили повернути в моду яскраві та соковиті кольори. Pantone Color Institute, дослідницький центр компанії Pantone та провідне джерело інформації з кольору, презентував
актуальні для 2016 року кольорові рішення. Серед них палітра Natural forms, що включає відтінки природного походження, Dichotomy, що складається з кольорових протилежностей, Ephemera з блідо-рожевими, бірюзовими та жовтими відтінками, брутальна Lineage, і туманна Soft Focus. Ризиковані, на перший погляд, комбінації відтінків знайшли своє втілення в надзвичайно яскравих меблях, екстравагантному декорі та строкатих принтах.
На хвилі такої тенденції дизайнери Йова Ягер та Настя Птічек вирішили спробувати використати у принті зображення тварин, занесених до Червоної книги України. В результаті вийшов цікавий художньо-соціальний проект з народною назвою "Жили-Були" (Zhuli-Buli). Задумка дизайнерів переносить стан дикої природи України на метафорично-казкову площину: тетерів, лісовий тхір, білий заєць, рись та зубр у своїх образах пліч-о-пліч переплітаються з предметами, заради яких їх позбавляють життя.
Принт зі змістом може прикрасити як стіни, так і окремі предмети інтер'єру. Все залежить від того, наскільки барвистим ви захочете побачити свій простір.
Художньо-соціальний проект Йови Ягер і Насті Пташок "Zhuli-Buli"
Мідь, латунь і золото
У зв'язку зі зростаючою популярністю напрямку стім-панк, серед модних тенденцій в дизайні інтер'єру почесне місце відвели металевим елементам. Блиск та характерний колір міді, латуні та золота відображають стиль вікторіанської епохи, і ми подумки повертаємося у часи великих інженерних відкриттів. Рудувато-рожевий відтінок міді створює в будинку комфортну і домашню атмосферу, а жовтий колір латуні та благородність золота вносять у настрій інтер'єру приємні нотки розкоші.
Металеву фактуру почали використовувати в дизайні світильників, меблів та фурнітури, сходових перил, декору. Сергію Махно, керівнику української студії Sergey Makhno Architects, вдалося створити цікаву лінійку предметного дизайну, в якій особливу увагу заслуговують підвісні та настінні лампи. Глибокі й темні тони акцентують увагу на деталях з позолотою. Простота конструкцій та форм дозволяють використовувати такі світильники у різних напрямках: від
сучасного лофту до колоніальної еклектики.
Настінне бра "ТЗ" - Sergey Makhno Architects
Лаконічність і стриманість
Занадто химерний дизайн приміщення не тільки даремний, але ще й дуже старомодний. У сучасному будинку кожен куточок повинен використовуватися з розумом, не порушуючи законів ергономіки та свободи простору, а кожен предмет інтер'єру, відповідно, повинен бути максимально функціональним. Дизайнери радять залишати тільки найнеобхідніше в інтер'єрі та безжально розлучатися з предметами, що захаращують квартиру. Старі громіздкі шафи тепер поступаються місцем відкритим стелажам, а масивні й кутові дивани замінюються більш акуратними та менш габаритними. Приміщення, звільнене від непотрібного декору, в результаті набуває рис актуального стилю.
Дизайнери Валерій та Катерина Кузнєцови представили свій погляд на мінімалістський тренд, та вигадали незвичайне рішення для ванної кімнати. Використовуючи кахельну плитку з сюжетними малюнками, їм вдалося оживити невелику, але таку важливу кімнату. За допомогою цікавої ідеї порожня по наповненню кімната стає об'ємною за змістом: над ванною мрійливо розсілась кішка, поруч на невеликому комоді розташувалася квіткова ваза, зі стелі спускаються хитромудрі світильники, а на підлозі - колоритна ведмежа шкура. Головне, що все це не займає багато місця та не перевантажує простір, що якраз в дусі лаконічного мінімалізму.
Кахельна плитка "Room" від Decorkuznetsov
Ручна робота
Сучасний інтер'єр перестає бути масовим та бездушним. У моду все активніше входять речі ручної роботи, що створені на замовлення, або мають свою особливу історію. Предмети декору hand-made з кожним роком гідно оцінюються як фахівцями в сфері дизайну та архітектури, так і любителями домашнього затишку.
Якщо це не підробки самоучок, а твори справжніх майстрів своєї справи - такі деталі точно стильно доповнять приміщення своєю розповіддю. Вони неповторні, вони зберігають тепло рук, які створили цю красу, вони надають інтер'єру унікальність.
Серед багатьох авторських майстерень захотілося виділити милі подушки з малюнком Monkey Design. Сором'язливі мавпочки, в оточенні квіткових мотивів, оселившись в будинку на куточку дивана або улюбленого крісла, стануть вашими найкращими друзями. Автори проекту - дизайнер Олена Тереньтева та художниця Zoya Baş. Олена з дитинства обожнює природу, тварин і все що з ними пов'язано. Згодом, дитяча любов переросла у захоплення ландшафтним та інтер'єрним дизайном, і тепер, кожна її робота - це маленький шедевр для домашнього затишку і комфорту. До речі, звірина тематика - ще один модний тренд, так що саме час пригледіти для себе свого мавпика.
Подушки "Monkey Design" - дизайнер Олена Тереньтева і художниця Zoya Baş
Автор: Єлена Нікуліна
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.