"Старшому братові" всупереч: як Казахстан і Білорусь захищаються від російської анексії

28 серпня 2015
UAPOST.US
Приклад російської агресії проти України став для всіх країн колишнього СРСР наочним прикладом того, що може їх очікувати в найближчому майбутньому. Тому вони не чекають приходу "російської весни", а закривають її ідеологів "на дурку" або арештовують.
 
Слідчий суддя Кордайского районного суду Джамбульської області Казахстану задовольнив клопотання про примусовий характер проведення судово-психіатричної експертизи підозрюваного у розпаленні міжнаціональної ворожнечі проросійського активіста Єрмека Тайчібекова.

Комісія прийшла до висновку, що Тайчібеков "виявляє ознаки параноїчного синдрому з ідеями реформаторства і величі, є порушення у сфері мислення у вигляді докладності, схильності до "рассуждательства", а також має порушення в емоційній сфері у вигляді монотонності, обмеження кола інтересів, нозологічну приналежність яких визначити в амбулаторних умовах не представляється можливим", - зазначено в тексті судової постанови. Для уточнення діагнозу і вирішення експертних питань Тайчібекова було вирішено примусово помістити в стаціонар.

Раніше проти Тайчібекова було порушено кримінальну справу про розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Приводом стали його публікації в соціальних мережах із закликами до відновлення Російської імперії та входження Казахстану до її складу. У квітні 2014 року Тайчібеков опинився в центрі скандалу, коли на своїй сторінці у Facebook запропонував винагороду за голову українського підприємця Ігоря Коломойського.

В Білорусі також не чекають гібридної агресії з боку "старшого брата". Як передають білоруські ЗМІ, в країні почався штурм бізнес-структури впливового олігарха Володимира Япрінцева. Він є співвласником холдингу "Трайпл". Першим під удар потрапив його син Казбек - його заарештували 7 серпня. А самого Япрінцева спецназ взяв після повернення з Москви прямо в аеропорту Мінська 13 серпня.

Відзначу, що заплановані на 11 жовтня президентські вибори в Білорусі пройдуть не під гаслом "Будемо жити заможно", а в руслі риторики "Батьківщина в небезпеці". В ролі потенційного супротивника періодично стала виступати Росія, яка хоч і продовжує залишатися "старшим братом", але повинна поводитися відповідно і відмовитися від ідеології "русского мира", кажуть білоруси.

4 серпня на питання "Радіо "Свободи", чи не боїться Білорусія повторити долю України, Лукашенко прямо заявив, що якби хтось "відрізав" шматок Полісся, білоруси билися б за кожен клаптик своєї землі.

Як бачимо, сусіди виявилися завбачлвими і зрозуміли, що краще арештувати або посадити до психіатричної лікарні одного проросійського активіста, ніж перетворити на психіатричну лікарню з російським колоритом всю країну.

Автор: Дмитро Снєгирьов

Читайте також:
Що нам робити з Донбасом?

Нью-Васюки пана Плотницького
Велика брехня маленьких міністрів

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше