Становище української мови в уанеті — дослідження

2 листопада 2016
Редакція
Український активіст Станіслав Свідлов дослідив використання української та російської мов в українському сегменті інтернету, серед користувачів Facebook, українських виробників і порівняв співвідношення використання національної і російської мови в Україні та балтійських країнах. За результатами дослідження серед 1000 найвідвідуваніших українцями сайтів (статистика Factum Group) російська мова все ще домінує із часткою 66,8%. Україномовні сайти складають 11%, а двомовну версію мають 22,2%.

Для виокремлення та аналізу тільки українських сайтів активіст скористався трьома рейтингами — top.bigmir.net, top.i.ua та liveinternet.ru. Так, за рейтингом "Бігміру" українською мовою користується 13,2% сайтів, двома мовами — 28,8%, російською — 58%. За даними порталу top.i.ua: 28% сайтів мають українську версію, дві мови мають 20% і 52% використовують російську. За рейтингом liveinternet.ru україномовні сайти складають 14%, двомовні — 24,8%, а російськомовні — 61,2%.

Порівняно з минулорічним дослідженням, частка російськомовних сайтів серед топ-250 українських в середньому зменшилась на 4,8% відсотків. Серед українських сайтів домінує доменна зона .ua і за top.bigmir.net вона складає 69,6%, за top.i.ua - 61,2%, за liveinternet.ru - 62,8%.

Як і минулого року, україномовні сайти домінують тільки серед сайтів, пов’язаних з державою, освітою та літературою.

Серед 450 найпопулярніших в українців користувачів Facebook, за даними Zmiya, частка україномовних збільшилась на 7% за рік і вийшла на перше місце. Україномовні користувачі соцмережі складають 49,25%, російськомовні — 46,5%, двомовні — 4,25%. За даними Watcher частка україномовних збільшилась на 3% і вони становлять 43%, російськомовні складають 51,75%, а двомовні — 5,25%.

За даними платформи дистрибуції ПК-ігор Steam тільки 1,5% відеоігор доступні українською, хоча, порівняно з минулорічним дослідженням, їхня частка виросла вдвічі.
 

В масштабах світового інтернету, за даними ресурсу W3Techs, українська мова за поширеністю посідає 32-е місце, її використовують приблизно 0,13% сайтів в мережі. При цьому російська у цьому рейтингу займає друге за поширеністю місце із 6,4%. Таким чином, на один сайт, який використовує українську мову, припадає приблизно 50 сайтів, що використовують російську.

Джерело: ain.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Фотограф Фотограф 7 листопада 2016
А проект "Українська Фотографія" враховували?
Особливості американської початкової школи в контексті нової освітньої реформи в Україні
Українська середня освіта стоїть за крок до суттєвих змін. Початкова школа зміниться вже з осені 2018 року. Я пропоную читачам UaModna свої спостереження щодо американської початкової школи, порівняння з пострадянською системою освіти, а також роздуми вчительки першого класу однієї з державних шкіл штату Пенсильванія, міс Саманти Макхью про свою професію.
Читати більше
Книжкові "шпаківні". Забуті?
Кажуть, що книжки, наче маленькі пташенята, туляться одне до одного на поличці, як у гніздечку. Такими "шпаківнями-домівками" для томів і томиків віднедавна стали ще й "Вільні бібліотеки". Буккросинг, або ж обмін книжками, доволі популярний у світі. Прочитав щось - поділися цим з іншими: віднеси і поклади до маленької книгозбірні десь у парку чи кав'ярні.
Читати більше
Про подорожі українською: 9 цікавих Youtube-каналів
Звичайно, в мережі можна знайти безліч інформації про подорожі, зокрема і цікаві відео-блоги на Youtube. Однак, якщо говорити про україномовний сегмент у цій сфері, варіантів, виявляється, існує не так вже й багато...
Читати більше