Скільки українців хочуть виїхати за кордон і де хочуть працювати: дослідження

19 грудня 2017
Редакція
35% українців хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання. Це на 5% більше, ніж минулого року.

Такими є результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2017 року. Сайт "24" показав міграційні настрої українців в інфографіці.

Найбільше українців, які б хотіли жити за кордоном, на заході Україні – 41%. В інших регіонах кількість охочих емігрувати приблизно однакова – від 32 до 34%.

Найбільше хоче виїхати молодь (18-35 років) – 53%. Найменше переїзд за кордон цікавить людей літнього віку (50+) – лише 19%. Емігрувати також більш готові люди з вищою освітою та добре забезпечені.
 
Найчастіше серед причин, які спонукають респондентів думати про еміграцію, називали надію отримати кращі умови для життя (64%). Бажання забезпечити краще майбутнє для дітей як причину переїзду в іншу країну називали 34%, відсутність достойної роботи в Україні – 23%, бажання отримати кращу освіту – 12%.

44% опитаних виявили бажання працювати чи отримати роботу за кордоном. У регіональному розрізі у цьому питанні різниця несуттєва. Водночас помітна відмінність у вікових категоріях: серед молоді охочих отримати роботу за кордоном 68%, серед осіб середнього віку – таких 52%, а серед найстарших – лише 20%.


 
Найчастіше серед країн, в яких би хотіли працювати респонденти, називали Німеччину (37%). У Польщі хотіли би працювати 26%, США – 22%, Канаді – 21%, Чехії – 16%, Італії – 15%, Великобританії – 14%, Франції або Швеції – по 12%, Ізраїлі – 11%, Іспанії – 9%, Нідерландах – 7%, Росії – 6%. В інших країнах хотіли би працювати менше 5% опитаних. Німеччину, США, Чехію та Великобританію як бажані країни для роботи частіше за інших обирали мешканці західних областей, Росію – опитані на сході країни.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який стосунок має Гелловін до України?
​Незабаром нас очікує дещо контроверсійне свято. Для когось Гелловін – це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитися з друзями. А хтось вважає, що це – "диявольське свято, яке не повинно з'являтись у лексиконі українців". Але який же стосунок Гелловін має до України?
Читати більше