Штати 2.0

9 червня 2017
Oleksander Kyzyma
mars.nasa.gov


Невдовзі люди почнуть колонізацію Марса. Це перший крок у нашому розповсюдженні в космос. Марс може перетворитися на Новий Світ – так само, як колись американський континент на Землі, відкритий европейцями. Це надало великий поштовх у розвитку торгівлі, економіки, науки, спричинило виникнення нових держав, серед яких і США – локомотив сучасного проґресу. Марс, цілком імовірно, стане наступним місцем втілення мрій, форпостом людства.

Ці своєрідні Штати 2.0 сконцентрують наукову міць, комплекс новітніх технологій, колективний розум фахівців з багатьох спеціяльностей. Ілон Маск, активний прихильник колонізації Марса і розробник програми перельотів та будівництва марсіянських поселень, говорить, що їхніми мешканцями будуть люди не лише багаті, а й талановиті, майстри своєї справи, захоплені ідеєю. Саме такі люди стають першопрохідцями.

uk.wikipedia.org


Земля, звісно, зазнає впливу з боку марсіянської спільноти. Свіжа 'кров', свіжий погляд на речі, зумовлений просто тим, що життя на новому місці доведеться творити з початку, дозволить нам глибше зрозуміти самих себе. Перед лицем величезного простору, який належить зробити близьким і дружнім, ми позбудемося наших внутрішніх конфліктів і суперечок, що приносять смерть. Ми станемо мудрішими. Розширення нашого спільного дому до меж Соняшної системи можливе тільки за умови єдности людства. Енергію нашої цивілізації, що часто-густо виливалася у руйнування, буде переспрямовано на будівничі зусилля, зокрема й на тераформування Марса – створення там атмосфери, океанів, рослинного середовища й клімату, подібних до земних. Це величезне й цікаве завдання, яке окрім піднесення і радости од втілених задумів, додасть нам впевнености у майбутньому, адже замість однієї ‘квартири’ у космосі ми отримаємо дві.Попереду багато досліджень, роботи й постійне самовдосконалення. Перші місії на Марс заплановано на 20-і роки. Для них проєктуються плазмові двигуни, здатні розганяти корабель набагато потужніше за хемічні (наприклад, із двигуном VASIMR подорож до Марса займе лише 39 днів). Вивчити нашу планетну сім’ю з такими засобами пересування цілком реально. Для дальших же, міжзоряних перельотів знадобляться принципово нові рішення – такі як наразі гіпотетичний двигун викривлення простору (warp drive).
 
Чому за Марс беруться саме тепер? Адже вже більше сорока років тому людина відвідала Місяць, а далі ми лише ‘крутилися’ навколо Землі, запускаючи до инших планет хіба що зонди. Усі ці сорок років, здається, космічна галузь стояла на місці, хоча могла би бурхливо розвиватися, і марсіянські поселення були б на сьогодні звичайним ділом. Тут можливі різні пояснення. Перше є політичним. Допоки тривала холодна війна, а світ був фактично поділений на два ворогуючі табори, не могло йтися про рішучі кроки у космос. Надто хиткою була ситуація на самій Землі.

Тепер, хоч ми маємо ще багато проблем і клопотів, тотальне протистояння позаду. Ми можемо припустити, що велика земна 'шахівниця' цілком контролюється провідними країнами, і це дає нам тверде підґрунтя для старту на Марс. Також можливі й наукові причини затримки: потрібно було зібрати якомога більше даних про космос, дослідити нюанси перебування у ньому людини, вдосконалити апаратуру тощо. І нарешті пояснення, сказати б, 'конспірологічне' – хтозна, чи не забороняв людству виходити за межі Землі вищий розум? Людство з його войовничими цілями, ненажерливе, не влаштовувало инші цивілізації, що імовірно спостерігають за нами, і вони повідомили про це. Нині ж заборону скасовано. Вочевидь, земляни в особі своїх можновладців дали обіцянку поводитися у космосі чемно.

Не виключено, що й усі разом ці пояснення слушні. Бо стосуються одного й того ж – наших вад, які потрібно виправляти. Так чи так, а світ навколо вельми загадковий і нескінченний. І пізнати його можна, тільки пізнавши себе, як каже стародавня мудрість. Марсіянські Штати 2.0 стануть ареною, де ми зможемо побачити себе з незнаної ще перспективи і змінитись на краще.

 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше
Проект «Всі. Свої» проведе спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів
Проект «Всі. Свої», який об'єднав найбільшу кількість українських брендів на одній платформі, організовує спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Поки Київ прийматиме тисячі туристів, 24-27 травня свої двері на Хрещатику відкриє Ukrainian Design Market.
Читати більше