Школа - фабрика з виробництва "людиномаси"

10 грудня 2014
Annie

Тисячі дбайливих батьків та молодих викладачів у нашій країні й по всьому світу періодично піднімають питання про те, що шкільна система освіти потребує реформування. Вони аргументують свою позицію безліччю претензій до процесу навчання у школі:
 

  • Мовляв, вона не сприяє формуванню особистості, і навіть навпаки, - веде до стирання відмінностей між дітьми шляхом нав'язування в школах однакової форми і моделі поведінки.
  • Деякі знання даються в школах не своєчасно, а, якщо бути точним, - набагато раніше, ніж вони можуть бути засвоєні дітьми (наприклад, роман Толстого "Війна і мир").
  • Система передачі знань від викладачів до дітей працює не ефективно, діти виходять зі школи, так і не засвоївши, що материків - 6, а океанів - 4.
  • Вже зараз кажуть, що школа забирає у дітей надто багато часу і фактично позбавляє їх дитинства, а в майбутньому вона потребуватиме ще більше часу, оскільки накопичений людством обсяг знань невблаганно зростає, і на його засвоєння потрібні вже не роки, а десятиліття!
     

Але час спливає, і мало хто нагорі прислухається до претензій простих людей.

Діти все ще носять шкільну форму, синіють в безнадійних спробах зрозуміти Толстого і Достоєвського, прогулюють уроки в туалеті й виходять з дипломами, що відображають краще чи гірше засвоєння внутрішньої будови інфузорії туфельки, але абсолютно не здатні жити та адаптуватися у сучасному світі. Нам здається, що все це - результат бюрократизму, ліні або тупості міністрів освіти, які з року в рік впродовж 50 років затверджують застарілі навчальні плани. Насправді ж, ми завжди вважаємо себе розумнішими, ніж оточуючі.

"Якщо ви бачите, що система освіти не веде до поставленої перед нею мети, і вас це турбує, - у вас є вибір: вважати людей, що стоять за цими процесами, повними ідіотами або ж спробувати зрозуміти, чого саме вони прагнуться досягти…"

Мозаїчний світогляд і калейдоскопічний кретинізм

Зверніть увагу, яка цікава система знань дається нам у школі. Учні отримують елементарні знання з багатьох предметів: будова інфузорії туфельки, відстань від Землі до Місяця, довжина кола екватора, назва океанів і континентів, столиця Японії - Токіо, дата початку другої світової війни, таблиця множення 2х2 = 4, "не" з дієсловами пишеться окремо, вірш Шевченка, формула води H2О, таблиця Менделєєва, my name is Vasya, формула розв'язання рівнянь типу ax + 2bx + c = 0, теорія еволюції Дарвіна, будова кровоносної системи у комах із загону лускокрилих, і тд...

Величезний обсяг абсолютно нескладних різноманітних знань, жодне з яких не має практичного застосування у повсякденному житті, жодне з яких не наближає нас до розуміння сенсу життя, до досягнення успіху, до гармонії з навколишнім світом, до щастя і умиротворення, до любові й мудрості. Жодне з цих знань не дає нам системи цінностей і цілей, ні жодне з них, ні всі вони в комплексі не дають нам розуміння справжньої природи речей і взаємозв'язку між ними.

Однак будь-яке з цих знань може бути виділено з усієї цієї каші й поглиблено вивчене у вищому навчальному закладі до тих меж, при яких воно стає інструментом професійної діяльності людини і забезпечує досить якісне виконання нею своїх обов'язків без комплексного розуміння всіх інших знань і без будь якого зв'язку між ними.

При цьому повинні викликати цікавість наступні моменти: теоретично наша цивілізація прагне до розвитку і потребує великих вчених, які могли би просунути нашу науку в тій чи іншій сфері ще на один крок і дати світові ще більш глибокі знання та досягнення в галузі техніки, астрономії, генетики, медицини, квантової фізики. Вчені мають наблизити нас до виконання таких заповітних бажань людства, як вічне життя в тілі, міжзоряні перельоти в космічному просторі, створення нескінченних джерел енергії і так далі...

Але для того, щоб зробити неймовірне відкриття, необхідно спочатку засвоїти весь наявний обсяг знань у тій чи іншій галузі, чи не так? А цей обсяг знань за останні 50 років зріс так стрімко, що для одного тільки засвоєння всіх досягнень сучасної фізики необхідно не 5, не 10, а 30 років безперервного навчання! Аналогічно - в галузі генетики або медицини... За таких обставин розраховувати на появу нових великих учених і подальший розвиток науки неможливо...

Навіщо ж тоді, всупереч нашим цілям, ми витрачаємо дорогоцінний час дитини, змушуючи її засвоювати ті знання, які можна просто пропустити, прийнявши як даність, і починати засвоєння нового з більш високих рівнів. Навіщо вивчати таблицю множення і ділити в стовпчик, якщо для цього вже існує калькулятор? Ви справді вважаєте, що без ділення в стовпчик не можна навчити дитину порахувати, скільки годин піде на подолання даної відстані з даною швидкістю? Навіщо запам'ятовувати правила написання "не" з дієсловами, якщо в кожному будинку чи офісі є комп'ютер, через який виконується більше 98% написання текстів, і кожен комп'ютер оснащений програмою автоматичної перевірки орфографії? Ви справді вважаєте, що написання слова "життя" з подвоєнням "т" важливіше, ніж розуміння природи і сенсу цього слова?

І невже вас ніколи не дивувала методика передачі знань одного покоління наступному? Поки ваша дитина сидить за партою, викладач диктує їй на пам'ять або з підручника правило. Фактично він просто дублює голосом знання, вже передане новому поколінню у вигляді підручника і може бути прочитане новим поколінням без участі викладача в будь-який момент, якщо в тому виникне необхідність.

Гаразд, вважатимемо, що викладач потрібен нам для того, щоб роз'яснити незрозуміле. Але навіщо ж тоді ми знову записуємо правило в зошит, який потім йде на перевірку і обов'язково повинен містити продиктоване правило? Навіщо дітей використовувати як поліграфічне обладнання для інформації, з якої з тим же успіхом можна зробити копію? І головне - навіщо потім викидати ці зошити, розписані з такою ретельністю, а не передавати їх новому поколінню, щоб воно вже не витрачало час на забруднення паперу, а більше думало і проникало в суть процесів? І навіщо потім викликати до дошки і перевіряти точність дослівного запам'ятовування правил, формул текстів і дат?

Ви скажете, що це - просто розвиток пам'яті? Ні, що таке "розвиток пам'яті" близько 0,2% з вас дізнається на факультеті психології. А це - процес сліпого підпорядкування правилу, придушення вільнодумства, підміна здатності глибокого пізнання і проникнення в суть сліпою покорою авторитету й істині. Це навчання запам'ятовуванню законів і підпорядкування законам. Це навчання рабству.

Фактично в школі з нами роблять наступне: нам розкривають черепну коробку і з застосуванням методів придушення волі протягом десяти років засипають у неї величезну кількість сміття. Після цього черепну коробку заклеюють суперклеєм і ретельно струшують для перемішування наявного в ній інформаційного непотребу. Після цього у вухо вставляється ручка приводу калейдоскопа, яка офіційно називається "Засоби Масової Інформації". Після кожного повороту ручки перед нашими очима і в нашій свідомості формується нова абсурдна картина навколишнього світу, яка не має нічого спільного з реальністю.

Скільки б ми не крутили ручку калейдоскопа, ми знову і знову будемо отримувати все нові і нові картини світогляду, використовуючи один і той же набір елементарних знань. Жодне з наявних у людини знань не завадить створити в його світогляді будь-яку потрібну картину. Повернули ручку - і ось він, міжнародний тероризм! Повернули ручку - і ось він, порятунок від вірусних захворювань у вигляді вакцини! Повернули ручку - і грип знову мутував у "свинячий", "коров'ячий", "курячий" і будь-який інший. Повернули ручку - і мільйони людей під страхом СНІДу одягли на свої статеві органи шматок гуми. Повернули ручку - і в історії всіх народів з'явилися великі гомосексуалісти!

Описаний ефект не є "поганим результатом роботи системи освіти", - навпаки: цей ефект є першочерговою метою системи освіти і носить наукову назву "КАЛЕЙДОСКОПІЧИЙ КРЕТИНІЗМ".

"Калейдоскопічний кретинізм" - це патологічна нездатність людини проникати в суть речей і логічно пов'язувати воєдино окремі процеси і явища для формування цілісного світогляду і комплексного розуміння всіх явищ в їх динаміці та взаємозв'язку.

Висновок дуже простий: ми знаємо, який курс долара, але насправді не розуміємо, чому він росте. Ми знаємо дату початку Другої Світової Війни, але не знаємо, чому Гітлер вивіз з усіх бібліотек Європи протоколи допитів відьом інквізиторами, чому він спалював мільйони євреїв, якщо жоден з них не відібрав у нього сніданок в школі, що він шукав у Тибеті, чому його символом стала свастика, чому він не мився і не чистив зуби... Ми знаємо, що у ящірок відростає хвіст, якщо вони відкидають його в разі небезпеки, але не знаємо, чому у нас не відростають відірвані мінами руки і ноги. Ми знаємо, що зуби складаються з багатої кальцієм кісткової тканини, але не знаємо, чому людина - єдина істота на планеті, якій постійно потрібні послуги стоматолога, щоб лікувати гнилі зуби. Ми знаємо, що Земля обертається навколо Сонця і навколо своєї осі, але ми не знаємо, чому взагалі вона обертається, а не висить на місці і не кидається з боку в бік. Яка сила її розкрутила? І хто вирішив, в який бік вона буде крутитися?

Ми знаємо так багато, і при цьому так мало розуміємо, що тільки найвищою мірою досконала система могла забезпечити цей ефект, і це - "СИСТЕМА ОСВІТИ". Вона створює ідеальних і універсальних рабів, яких можна використовувати в абсолютно різних сферах і галузях майже без додаткової підготовки на основі закладених базових знань і повного нерозуміння своєї ролі у світобудові!

Але ця система застосовується не до всіх...

Ви, напевно, чули десь такі слова, як "Гарвард", "Оксфорд", "Кембридж". Ви, напевно, знаєте, що деякі багаті люди по півроку не бачать своїх дітей, які виїхали в Англію, та ще й платять за це від 25 000 до 250 000 доларів на рік, тільки для того, аби їхні діти отримували знання в цих навчальних закладах. Ви можете подумати, що ці жертви компенсуються найвищим рівнем освіти у цих навчальних закладах, а також спілкуванням, зближенням і дружбою дітей з іншими дітьми, вихідцями з найбагатших сімей, які неодмінно займуть найвищі пости у світовій політиці та економіці.

Що ж, це було би правдоподібно у випадку, якби в Гарвард їхали отримувати вищі академічні знання у сфері останніх досягнень медицини чи освіти! Але яке значення може мати викладання таблиці множення англійською мовою, якщо 2х2 = 4 на будь-якій мові, і їхати заради цих знань за 3000 кілометрів від Києва і платити за це 250 000 доларів на рік зовсім не обов'язково? При чому, навіть оплата цих надзвичайних сум зовсім не гарантує навчання вашої дитини на базі деяких закритих установ. Зазначені і не зазначені тут престижні університети зовсім не живуть як жебраки, і не клянчать з бюджету гроші на ремонт підлоги і можуть дозволити собі вирішувати, кому давати знання, а кому ні... Так що ж змушує батьків йти на такі жертви?

Ймовірно, вам буде не просто в це повірити, але є одна маленька країна, в якій є кілька закритих навчальних закладів, де вчать за іншими підручниками. І в цих підручниках таблиці множення немає. А замість неї є розділ "The method of speculative calculation of any fractional and integers construction of a three-dimensional numerical matrix" - "метод обчислення подумки будь-яких дрібних і цілих чисел, завдяки тривимірній числовій матриці", який дозволяє за лічені секунди помножити 648923 на 325 787 подумки без використання калькулятора.

Так, дорогий читачу, ти стикався з цим явищем в передачі "Неймовірно, але факт", та завжди думав, що це фокус або виняткові здібності, що проявляються у вкрай рідкісних випадках після падіння головою на асфальт з балкона п'ятого поверху. Тепер ти знаєш, що це не фокус, а "МЕТОД". І це далеко не єдиний метод, яким ти ніколи не оволодієш, якщо підеш вчитися у школу, оскільки там не тільки не розкажуть про цей метод, але і докладуть всіх зусиль для того, щоб ти ніколи не дізнався про нього.

Ти ніколи не опануєш метод, який дає можливість засвоїти більш ніж 120 мов і діалектів без зубріння підручників і спілкування з носіями мови. Ти ніколи не оволодієш методом впливу на психіку і поведінку іншої людини через глибоке і вичерпне розуміння принципів функціонування її мозку. Ти ніколи не оволодієш цілим пластом знань, які називаються "методологічними знаннями" і дозволяють проникати в саму суть явищ і процесів і опановувати методи управління цими процесами. Тому що ці знання даються в межах принципово іншої системи освіти, так званої "МОЗАЇЧНОЇ СИСТЕМИ", яка формує, так званий "МОЗАЇЧНИЙ СВІТОГЛЯД".

Щоб зрозуміти головний принцип цієї системи, уявіть собі "пазли" (puzzle) - гру, в якій вихідна картинка розбивається на багато частин, і потім збирається заново, шляхом логічного підбору фрагментів за формою і на основі збереженого уявлення про загальний вигляд картинки. Зараз ця гра набула великої популярності серед дітей і в Україні, і в Росії.

А тепер уявімо, що вашій дитині дали подивитися на неймовірно красиву чарівну картину, що висить на стіні, на якій зображений весь наш світ, весь наш всесвіт, всі його складові, всі явища і процеси, всі об'єкти і всі їхні стани. І їй пояснили на тій картинці все - від справжніх причин війни в Секторі Газа, до кодування зупинки поділу клітини за допомогою амінокислот, від принципу термоядерної реакції в надрах Сонця, до тонкощів творення фонетичних конструкцій в образи словотворчими центрами головного мозку. Пояснили так, щоб не залишилося ніяких питань або сумнівів, так, щоб все було доступно і зрозуміло, так, щоб все було пов'язано причинно-наслідковими зв'язками, все взаємодіяло і розвивалося на її очах, викликало її захоплення неймовірною складністю і гармонією механізму. Пояснили так, щоб весь світ вмістився на її долоні і був для неї таким простим і зрозмілим, ніби вона і є та сила, яка створила його.

Тепер уявімо, що всю цю картину розбили на пазли, де кожен окремий пазл - це окреме знання про біосферу або надри планет, про будову всесвіту чи енергії, про природу чи матерії, про мозок людини чи розум, про тіло чи про клітину, про воду чи повітря, про суспільство і людство, про еволюцію і культуру, про політику чи економіку, про кінцеву мету чи про сенс. А виступаючі частини і виїмки в сусідніх пазлах - це причинно-наслідкові зв'язки, що описують принципи їх взаємодії.

Тепер зробимо те ж саме, що роблять у звичайній школі, а потім - у громадському житті: розкриваємо черепну коробку і насипаємо все це як сміття з відра. Заклеюємо черепну коробку суперклеєм за 2 гривні 50 копійок, беремо дитину за вуха і трясемо до утворення в голові суцільної каші з розсипаними пазлами. Потім вставляємо в вухо привід для обертання калейдоскопа - "Засоби Масової Інформації" і включаємо "Новини" - тобто починаємо обертати калейдоскоп, гвалтуючи мізки брехнею, дезінформацією і перекручуванням фактів. І ...! І нічого не відбувається ...

Тому що знання загальної картини не дозволяє штучно впровадити новий елемент. Тому що знання всіх причинно-наслідкових зв'язків і таємниць взаємодії не дозволяє перемістити елементи або поміняти їх місцями. Тому що світ не може бути різним - він один єдиний, а різними можуть бути тільки уявлення про нього в тому випадку, якщо вони не повні. Мозаїка не складається двома різними способами. Є тільки один спосіб, яким вона може скластися в єдину прекрасну картину світу. І той, хто побачив її хоча б раз, уже ніколи не зможе бути ошуканим чи введеним в оману. І, навіть при відсутності одного з елементів, ця картина може бути логічно відновлена. Тому що тепер ми знаємо і що повинно вийти в результаті, і які елементи вже стоять поруч, і як вони взаємодіють.

Нам кажуть, що все живе з'явилося з неорганічних сполук і спочатку являло собою одноклітинні форми життя... А ми говоримо: та годі, хлопці, не компостуйте нам мізки, - ми знаємо, яку внутрішню будову має одна єдина клітина, ми бачили, якої неймовірної складності процеси проходять в її надрах, забезпечуючи наше життя. Ми знаємо, що всі досягнення сучасної науки і техніки не достатні для штучного імітування процесів, що протікають в одній єдиній клітині. І ви говорите мені, що вона з'явилася випадково з води та каменю? І автором цієї ідеї є якийсь Дарвін, а гроші на публікацію його книги "Теорія Еволюції Видів" заплатив особисто сер Ротшильд?

Нам кажуть, що якийсь там Бог створив чоловіка за образом своїм і подобою, вкрутивши йому в тулуб руки і ноги, а Єву він дав йому для розваги, щоб не нудно було вночі під яблунею лежати, висмикнувши для цього з тулуба Адама ребро... А ми говоримо: так гаразд, не грузіть нас цією релігійною нісенітницею, - ми бачили, що таке жіночі "XX" хромосоми і як виглядає чоловіча "Y" хромосома... Нічого спільного з англійською буквою "Y" вона не має. Насправді це урізана (з неминучою втратою інформації) жіноча X хромосома, що однозначно дає зрозуміти, як чоловік з'явився з жінки.

Нам кажуть, що вежі ВТЦ атакували терористи під керівництвом Усами Бен Ладена... А ми говоримо: так-так, звичайно, ми в курсі... ЦРУ, проект "КАВКАЗ", війна в Афганістані, поставки героїну, Буш і Бен Ладен forever, Компанія "Карлайл", підготовка моджахедів на базах США, база даних "Al Kaida", тероризм, образ зовнішнього ворога для американського народу, нагнітання атмосфери всесвітнього хаосу і страху, доларова експансія в Ірак, контроль над світовим ринком нафтопродуктів, вуглецевий податок, єдиний уряд...

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше