Шкільних учителів найменше цінують у Києві – дослідження GfK

21 червня 2017
Редакція
Лише 56% киян вважають роботу вчителів важливою. Тоді як на заході України цей показник перевищує 80%, на сході – 85%, на півдні – 75%, в центрі – 74%. Такі результати дослідження GfK, що було проведене на замовлення громадської спілки "Освіторія".
 
Опитування показало, що повага до вчителя напряму залежить від розмірів населеного пункту. Так, у містах, де проживає від 51 до 100 тисяч осіб, важливою роботу вчителів назвали 92%, тоді як у містах із понад півмільйонним населенням  — тільки 66%.
 
"У великих містах люди мають більше соціальних контактів, більше джерел інформації. Тому соціальний статус учителя, як ключового джерела знань про світ, зменшується, — вважає Сергій Горбачов, директор київської СШ №148, член колегії МОН. — Із розвитком нових можливостей, зокрема, інтернету, вчителі втрачають свою попередню роль. Для того щоб знайти нове поважне місце в суспільстві, потрібна не лише мотивація змінюватися, але й ресурси — час, фінанси, підтримка суспільства та держави. Все це накладається на маленькі зарплати та високу відповідальність і складність роботи".
 
Також дослідження GfK показало, що в цілому по країні жінки цінують учителів більше, ніж чоловіки — 78% проти 72%. А люди похилого віку — більше, ніж молодь: 80% — в групі старше 60 років, 74% — серед 30-39-річних і тільки 67% — серед молоді 16-19 років.
 
"Більшість учителів відчувають недостатню повагу суспільства до їхньої роботи, — зазначає голова громадської спілки "Освіторія" Зоя Литвин. — Дослідження GfK доводить, що вони не помиляються. Ситуацію потрібно терміново змінювати, адже від учителів залежить, наскільки конкурентоспроможними, впевненими, відкритими виростуть нові покоління. Щоби показати українцям, скільки в країні талановитих, відданих професії, інноваційних педагогів, ми проводимо національну премію Global Teacher Prize Ukraine із призовим фондом в 100 тисяч гривень та закликаємо номінувати вчителів на її здобуття. Окрім того, ми допомагаємо переможцю подати документи на здобуття світової нагороди Global Teacher Prize із призовим фондом 1 мільйон доларів. Нагороду, яку часто називають "Нобелівською премією для вчителів", започаткував арабський мільярдер Санні Варкі у 2014 році як підтвердження важливості ролі вчителя для розвитку людства".За кілька місяців "Освіторія" вже отримала понад 6000 заявок. Номінувати свого улюбленого вчителя або податися на премію самостійно можна на сайті globalteacherprize.org.ua. Прийом заявок триватиме до 15 серпня. Премія проходить за підтримки Міністерства освіти України.

Опитування було проведене методом особистого інтерв’ю на основі Омнібусу GfK Ukraine у травні 2017 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів віком від 16 років (на місяць). Вибірка є репрезентативною для населення України за віком, статтю, регіоном і розміром населеного пункту. Максимальна похибка — 3,1%.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Особливості американської початкової школи в контексті нової освітньої реформи в Україні
Українська середня освіта стоїть за крок до суттєвих змін. Початкова школа зміниться вже з осені 2018 року. Я пропоную читачам UaModna свої спостереження щодо американської початкової школи, порівняння з пострадянською системою освіти, а також роздуми вчительки першого класу однієї з державних шкіл штату Пенсильванія, міс Саманти Макхью про свою професію.
Читати більше
Книжкові "шпаківні". Забуті?
Кажуть, що книжки, наче маленькі пташенята, туляться одне до одного на поличці, як у гніздечку. Такими "шпаківнями-домівками" для томів і томиків віднедавна стали ще й "Вільні бібліотеки". Буккросинг, або ж обмін книжками, доволі популярний у світі. Прочитав щось - поділися цим з іншими: віднеси і поклади до маленької книгозбірні десь у парку чи кав'ярні.
Читати більше
Про подорожі українською: 9 цікавих Youtube-каналів
Звичайно, в мережі можна знайти безліч інформації про подорожі, зокрема і цікаві відео-блоги на Youtube. Однак, якщо говорити про україномовний сегмент у цій сфері, варіантів, виявляється, існує не так вже й багато...
Читати більше