Шкільних учителів найменше цінують у Києві – дослідження GfK

21 червня 2017
Редакція
Лише 56% киян вважають роботу вчителів важливою. Тоді як на заході України цей показник перевищує 80%, на сході – 85%, на півдні – 75%, в центрі – 74%. Такі результати дослідження GfK, що було проведене на замовлення громадської спілки "Освіторія".
 
Опитування показало, що повага до вчителя напряму залежить від розмірів населеного пункту. Так, у містах, де проживає від 51 до 100 тисяч осіб, важливою роботу вчителів назвали 92%, тоді як у містах із понад півмільйонним населенням  — тільки 66%.
 
"У великих містах люди мають більше соціальних контактів, більше джерел інформації. Тому соціальний статус учителя, як ключового джерела знань про світ, зменшується, — вважає Сергій Горбачов, директор київської СШ №148, член колегії МОН. — Із розвитком нових можливостей, зокрема, інтернету, вчителі втрачають свою попередню роль. Для того щоб знайти нове поважне місце в суспільстві, потрібна не лише мотивація змінюватися, але й ресурси — час, фінанси, підтримка суспільства та держави. Все це накладається на маленькі зарплати та високу відповідальність і складність роботи".
 
Також дослідження GfK показало, що в цілому по країні жінки цінують учителів більше, ніж чоловіки — 78% проти 72%. А люди похилого віку — більше, ніж молодь: 80% — в групі старше 60 років, 74% — серед 30-39-річних і тільки 67% — серед молоді 16-19 років.
 
"Більшість учителів відчувають недостатню повагу суспільства до їхньої роботи, — зазначає голова громадської спілки "Освіторія" Зоя Литвин. — Дослідження GfK доводить, що вони не помиляються. Ситуацію потрібно терміново змінювати, адже від учителів залежить, наскільки конкурентоспроможними, впевненими, відкритими виростуть нові покоління. Щоби показати українцям, скільки в країні талановитих, відданих професії, інноваційних педагогів, ми проводимо національну премію Global Teacher Prize Ukraine із призовим фондом в 100 тисяч гривень та закликаємо номінувати вчителів на її здобуття. Окрім того, ми допомагаємо переможцю подати документи на здобуття світової нагороди Global Teacher Prize із призовим фондом 1 мільйон доларів. Нагороду, яку часто називають "Нобелівською премією для вчителів", започаткував арабський мільярдер Санні Варкі у 2014 році як підтвердження важливості ролі вчителя для розвитку людства".За кілька місяців "Освіторія" вже отримала понад 6000 заявок. Номінувати свого улюбленого вчителя або податися на премію самостійно можна на сайті globalteacherprize.org.ua. Прийом заявок триватиме до 15 серпня. Премія проходить за підтримки Міністерства освіти України.

Опитування було проведене методом особистого інтерв’ю на основі Омнібусу GfK Ukraine у травні 2017 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів віком від 16 років (на місяць). Вибірка є репрезентативною для населення України за віком, статтю, регіоном і розміром населеного пункту. Максимальна похибка — 3,1%.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Хто вона: Найкрасивіша українка діаспори
Цього року участь в конкурсі краси Мiss Ukrainian Canada-2018 взяли понад 100 конкурсанток з усієї Канади. Уродженка з міста Дрогобич Львівської області, Юлія Щербан стала володаркою розкішної корони з тризубом.
Читати більше
5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше