Рубін - оберіг та царський камінь

8 червня 2017
Марина
Якби вам вдалося поговорити з торговцями коштовностей з Бангкока і викликати їхню прихильність до себе, вони розповіли би про те, як впродовж століть рубіни дозрівають і наливаються кольором під землею. Можливо, вони повідали б вам древню легенду про страшного дракона Нага, що відклав три чарівні яйця. З першого з'явився король Бірми, з другого - великий китайський імператор, а з третього - усі рубіни, ті, що люди вже виявили, і ті, які тільки належить знайти.

На Сході рубін здавна був найціннішим коштовним каменем. Його назва на санскриті ("манікія") перекладається як "цар самоцвітів". Індійці цінували рубіни дуже високо, вважаючи їх разом з алмазом і перлами найкоштовнішими каменями світу. Не випадкова інша назва рубіну на санскриті - "ратнанайана", тобто "вождь самоцвітів".

Прийнято вважати, що жителі Європи уперше познайомилися зі східними рубінами після походів Александра Македонського, тобто не раніше IV ст. до н. е., проте ці камені під ім'ям карбункулів могли потрапляти в Європу і з Африки.

Найбільш цінуються рубіни чистого червоного кольору (так званої "голубиної крові") з легким фіолетовим відтінком. Іноді зустрічаються рубіни з вкрапленнями рутилу, які надають каменям ефект астеризму. Такі "зірчасті" рубіни особливо цінуються. 

Взагалі, вартість рубіна бездоганної якості може бути дуже високою. В історії зафіксований факт продажу в 1979 р. бірманського рубіна масою 4,12 карата за 100 639 доларів за карат. Інший бірманський рубін масою 15,97 карата був проданий в 1988 р. за ще більшу ціну - 227 301 доларів за карат. 

З хімічної точки зору рубіни є оксидом алюмінію. Мінерологи вважають рубіни різновидом корунду, до якого належать також сині сапфіри. Не випадково рубіни ще називають благородним червоним корундом. 

Свою назву ці камені отримали за характерний колір (лат. rubeus - "червоний"), якого їм надають оксиди хрому. Червоний колір часто асоціюється з глибокими почуттями, тому рубін в давнину вважали символом пристрасті, а його рожевий різновид пов'язували з втіленням ніжної любові. 

Термін "рубін" в його сучасному значенні ввів в ужиток в 1747 р. мінеролог Валеріус. До цього словом "рубер" або "руберус" називали і червоні гранати, і рубіни, і шпінель. У Древній Русі рубіни разом з іншими коштовними каменями червоного кольору іменувалися "лалами" і "яхонтами".

Лікувальні властивості:

Рубіну в давнину приписували надприродні властивості, у тому числі й здатність оберігати від важких захворювань і давати організму енергетичне підживлення. Вважалося, що рубіни лікують серце, мозок, покращують силу і пам'ять людини.

Приписували рубінам і антитоксичну дію: ці камені начебто рятували власників від різних отрут. 

Сучасні літотерапевти відводять йому велику роль у зціленні від різних хвороб. Вважається, що рубін сприяє лікуванню захворювань крові, хронічного тонзиліту, захворювань хребта і суглобів. Крім того, відзначається здатність рубіна запобігати епілептичним нападам, позитивно впливати на нервову систему. 

Лікарі з країн Близького Сходу виписували хворим порошок рубіна, розчинений у фруктовому соці, при лихоманці. Такий же порошок, розчинений у воді, вважався цілющим засобом при очних і ниркових захворюваннях.

Магічні властивості:

Маги вважали рубін згустком крові Дракона, здатним давати необмежену владу і чинити непереборну дію на людей. Не випадково рубін був улюбленим каменем російського царя-кровопивця Івана Грозного. Багато людей вірять, що рубіни надають розумову силу і хоробрість своєму власникові, зміцнюють його серце.

Рубін протидіє печалі, приборкує хіть, проганяє страшні сни, прояснює розум, зберігає тіло від небезпек, а якщо небезпека близька, попереджає про неї, стаючи темнішим. 

В Індії він був одним з найшанованіших магічних каменів. Його вважали найкращим виразником стихії Вогню і потужним концентратором сильного початку Ян. Існує думка, що прикраси з рубінами допомагають концентрувати сексуальну енергію. В Індії було відомим міцне вино, в яке додавали перетерті в порошок рубіни. 

Вважається, що рубіни здатні надихнути людину на великі справи.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Особливості американської початкової школи в контексті нової освітньої реформи в Україні
Українська середня освіта стоїть за крок до суттєвих змін. Початкова школа зміниться вже з осені 2018 року. Я пропоную читачам UaModna свої спостереження щодо американської початкової школи, порівняння з пострадянською системою освіти, а також роздуми вчительки першого класу однієї з державних шкіл штату Пенсильванія, міс Саманти Макхью про свою професію.
Читати більше
Книжкові "шпаківні". Забуті?
Кажуть, що книжки, наче маленькі пташенята, туляться одне до одного на поличці, як у гніздечку. Такими "шпаківнями-домівками" для томів і томиків віднедавна стали ще й "Вільні бібліотеки". Буккросинг, або ж обмін книжками, доволі популярний у світі. Прочитав щось - поділися цим з іншими: віднеси і поклади до маленької книгозбірні десь у парку чи кав'ярні.
Читати більше
Про подорожі українською: 9 цікавих Youtube-каналів
Звичайно, в мережі можна знайти безліч інформації про подорожі, зокрема і цікаві відео-блоги на Youtube. Однак, якщо говорити про україномовний сегмент у цій сфері, варіантів, виявляється, існує не так вже й багато...
Читати більше