Змінити образ: цікаві техніки фарбування волосся

17 лютого 2017
Ліляна
Зараз ми майже щодня чуємо про нові методи фарбування і стає все складніше відрізнити та розібратися в назвах і техніках. Тому давайте дізнаємося, що є що.

Омбре і сомбре

Омбре і сомбре - основні тренди 2017 року у сфері фарбування волосся. Техніки ці трохи схожі не тільки за назвою, а й за специфікою нанесення фарби, тому їх нерідко плутають. Але при фарбуванні сомбре перехід кольору виходить більш плавним за рахунок використання не одного, а декількох близьких відтінків. Крім того, градація кольору відбувається як по вертикалі, так і по горизонталі. Даний вид фарбування відмінно підійде тим представницям прекрасної статі, які хочуть трохи висвітлити волосся, але не мають часу і можливості підфарбовувати коріння кожні три тижні.
 
Омбре теж є переходом від темніших коренів до світлих кінчиків. Головною особливістю такого фарбування є наявність розмитою кордону між "рідним" кольором волосся і світлими пасмами.

Як правило, омбре роблять на темному волоссі, оскільки перехід найбільш помітний саме на чорних, темно-каштанових або темно-русявих пасмах. Сам же перехід до світлого в даному випадку починається з середини довжини волосся.
 

Балаяж

Особливістю цієї модної техніки фарбування є специфічний метод нанесення фарби на волосся. Майстер робить вертикальні мазки пензликом, працюючи тільки з верхнім шаром волосся. При цьому кінчик щітки фактично "мете" по пасмам, створюючи ілюзію природного освітлення.

У 2017 році hair-дизайнери пропонують активно використовувати балаяж в зачісках, оскільки виділення верхнього шару трендовим кольором - темно-вишневим, світло-золотистим, полунично-рожевим і т.д. - виглядає дуже стильно і незвично, освіжає образ і візуально робить зачіску більш об'ємною.

Щоправда, в домашніх умовах пофарбувати волосся за допомогою техніки балаяж практично неможливо, тому в даному випадку краще віддати перевагу салонній процедурі.
 

Babylights або мікроколорування волосся

Мабуть, найсвіжіший тренд у світі перукарського мистецтва. Така назва колорування виникла тому, що нагадує відблиски сонця у волоссі немовляти. Втім, як би поетично не звучав опис, нас цікавить практика.

Злегка змінити імідж, не змінюючи при цьому основного кольору волосся, допоможе модна техніка - "сонячні зайчики" або "Babylights".

Вона полягає в частковому освітленні окремих прядок, розташованих ближче до кінчиків, і створює ілюзію злегка вигорілого на сонці волосся, як часто буває у маленьких непосид, які багато часу проводять на свіжому повітрі. Особливо ефектно "сонячні зайчики" виглядають на світло-каштанових і русявих пасмах.
 

Шатуш

Ще один спосіб зробити волосся "вигорілим" на вигляд. Особливістю даної техніки є використання при фарбуванні двох близьких відтінків, які, власне, і дають в результаті максимально природне освітлення. Наступного року будуть актуальні два різновиди Шатуш:
  • мелірування пасм по всьому об'єму зачіски
  • освітлення тільки кінчиків волосся
 

3D-фарбування волосся

3D-ефект дозволяє створити яскравий переливчастий і вібруючий колір, привертаючи тим самим увагу. Він дає можливість отримувати цікаві кольорові рішення з ефектом зміни об'єму волосся. Всі кольори після 3D-фарбування змінюють один одного, переливаються залежно від освітлення і роблять весь образ цікавим.

Технологія фарбування 3D має деякі особливості, які виключають контрасти між палітрою барвників; навпаки, всі тони повинні бути в одній кольоровій гамі, плавно переходячи з одного в інший.

Як виконувати 3D фарбування:

  • розділити пасма потиличної зони голови від вуха до вуха і пофарбувати цю частину найтемнішим барвником;
  • цей же колір наноситься і на інші корені, не зачіпаючи середину або кінчики;
  • горизонтальними проділами, товщиною не більше 1 см, прямуючи від потилиці до чола, наноситься другий колір, на півтону світліший, ніж попередній;
  • на іншу частину наноситься найсвітліший з барвників, розтушовується по довжині та на кінчиках, можна застосувати для цього два світліших відтінки за бажанням.   
Мелірування таким способом створює візуальний об’єм, а стрижка набуває цікавого ефекту.
 

Мордансаж

Сенс техніки мордансаж полягає в попередньому розм'якшенні перекисом водню або іншим окислювачем​волосся​, яке важко піддається фарбуванню. Це метод ефективний для фарбування сивого і темного волосся. При цьому складається враження, що пасма дещо вигоріли на сонці.
 

Каліфорнійське мелірування

Техніка дозволяє отримати красивий і натуральний ефект вигорілого на сонці волосся - темне коріння та світлі кінці. Відмінною рисою від інших способів фарбування є те, що при нанесенні фарби на волосся не використовується фольга - це дозволяє отримати плавні переходи кольорів від темніших до світліших. При цьому весь образ виглядає досить природно і, головне, цікаво.
 

Брондування та блондування

Ці дві техніки вже не перший рік є лідерами серед трендів. Брондування – схоже на мелірування. Це вид фарбування окремо вибраних пасм. Для тонування вибирається колір на кілька відтінків світліший, ніж натуральний. Способи забарвлення волосся, які використовують при брондуванні,бувають двох видів:
  • Фарбування по всій довжині пасма одним відтінком
  • Двофазна фарба, при використанні якої світліший тон наноситься від коренів, а темний — ближче до кінців.
Брондування створює ефект волосся, якого "торкнулося" сонце. ​
 
Блондування – це схожий метод, але завдяки ньому відбувається освітлення всієї поверхні голови.
 

Трафаретне фарбування

Більш молодіжний спосіб виділитися з сірого натовпу, оскільки передбачає нанесення яскравих малюнків. Виконання таких складних робіт ведеться тільки майстром, адже не достатньо просто підібрати барвник, треба зробити трафарет і грамотно нанести малюнок.

Трафаретне фарбування підходить жінкам, у яких густе, рівне та абсолютно гладке волосся. Малюнок, нанесений під трафарет, тримає форму не більше місяця, після чого потрібна корекція: стрижка, додаткове підфарбовування.

Малюнки під трафарет можуть бути вертикальними, горизонтальними, у вигляді зигзагоподібних або хвилястих ліній, контрастні або в тон, але завжди передбачають яскраві та соковиті відтінки.

Блокове фарбування - один з різновидів трафаретного, коли кожна зона забарвлюється в різні відтінки. Робиться це за допомогою гребінця і пензля для нанесення фарби, причому волосся ділиться на пасма таким чином, щоби після фарбування ефект підкреслював стрижку.

Наприклад, боб-каре можна підкреслити блоковим фарбуванням, розділивши голову на скроневу, тім'яну і потиличну зони та пофарбувавши їх у шаховому порядку.
 

Мармурове фарбування волосся

Ця техніка фарбування досить незвичайна і вимагає особливої майстерності.

А полягає вона в освітленні хаотично вибраних пасм волосся. Тобто фарбування виконується нерівномірно по всій довжині.

В результаті виходить ефект відблисків, особливо помітний на сонці. Для досягнення такого результату майстри вдаються до різних способів, наприклад, роблять начісування і наносять мазками рідку фарбу.
 

Піксельне фарбування волосся

Це новий метод, який перевернув з ніг на голову уявлення про фарбування. Назва цієї техніки, пов’язана з відеоіграми, де зображення представляється пікселями. На волоссі це виглядає як своєрідні дрібні квадратики з плавним переходом кольору.

Растрове фарбування волосся

Це складн техніка, котра вимагає професіоналізму і навичок. Для чіткішого вигляду пікселів, волосся повинне бути гладким та рівним. Якщо ваші пасма неслухняні, таке фарбування вам не підходить. Ще одним обов’язковим критерієм для фарбування є повністю здорове волосся.

Для піксельного фарбування підійде наприклад, чубчик чи потилична частина. Оберіть малюнок і колір, а майстер красиво перенесе це на ваше волосся.
 
Якщо ви наважилися на новий образ, обрайте техніку, яка вам найбільше сподобалась. Цілком імовірно, що вам ще не скоро захочеться розпрощатися з таким оригінальним волоссям!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше