Популярні професії в Україні

21 червня 2016
Ірина Ваврик
Думаю, кожен погодиться, що вибирати професію треба не лише з розрахунком на популярність і оплачуваність. Обрана професія має вам подобатися, ви маєте бути задоволені, що вивчаєте саме ту спеціальність. І, звичайно, ви повинні заробляти гроші, які відповідатимуть обсягу вашої праці.

Та говорити про актуальні професії 2016 року було б не грамотно, оскільки вчитися за певною спеціальністю треба років 4-5, іноді більше. Випускник має володіти інформацією стосовно акутальності обраної спеціальності у майбутні років 10. До речі, експерти саме так і складають рейтинги затребуваних спеціальностей - на майбутні 10 років. Інша річ, яку слід врахувати - майбутній працівник має орієнтуватися на процеси, що відбуваються у внутрішній економіці того регіону (чи країни в цілому), де планує будувати свою кар'єру. І ще один принцип - варто зважати на глобальні тенденції. Для прикладу, аграрні країни зараз досить потужно розвивають фермерське землеробство. А це, у свою чергу, означатиме, що потрібна велика кількість спеціалістів, які вміють працювати із землею. Як бачимо, є кілька факторів, зважати на які треба в першу чергу. 

Враховуючи вказані принципи, пропоную список професій, що, на думку експертів, будуть актуальними для сьогоднішнього випускника:

Програмісти

Ця професія не втрачає популярності ось уже кілька років підряд, адже дипломовані програмісти можуть знайти роботу з достойним заробітком не лише в україні, а й за кордоном. Роботодавці найчастіше пропонують роботу програмістам Java, C++, C#, розробникам і пректувальникам Big Data і мобільних платформ.

Інженери

Для того, щоби побудувати велике підприємство, необхідні експерти вищого класу. А якщо мова йде про бізнес, пов’язаний з промисловістю, інженери потрібні для співпраці на міжнародному рівні. Свого часу випускники надавали перевагу юридичним чи економічним спеціальностям, що й призвело до "дефіциту" технічних працівників. Нині професія інженера є досить затребуваною і перспективною. А професія інженера-будівельника є однією з дефіцитних в Україні!

Медики

Усі погодяться, що бути здоровим і красивим нині модно і престижно. Кожна людина прагне продовжити життя і прожити його здоровою. Це одна із основних світових тенденцій. Цим і займаються геронтологи і фахівці з продовження життя. Сюди ж можна віднести і всі галузі естетичної медицини, лікувально-профілактичні спеціальності тощо.

Аграрні спеціальності

Внаслідок іноземних інвестицій у підприємства за останні роки інтерес до сільськогосподарських професій значно зріс. Також варто зауважити, що тенденція до сільськогосподарських професій – загальносвітова, а це означає популярність і гарні перспективи для працівників агросфери.

Сфера обслуговування

Стрімких оборотів у розвитку набирає сфера послуг, особливо ресторанного і туристичного бізнесу. Ресторанна сфера нині чи не найактуальніша, адже їсти хочуть всі, і хочуть їсти смачно. Також серед сфери обслуговування актуальними є працівники індустрії краси та розваг.

Хіміки

Оскільки альтернативні джерела енергії – основна світова тенденція, саме хімікам належить зайнятися їх розробкою. Звичайно, що до цього залучені також екологи, фізики, інженери, та відповідальність лежить саме на хіміках. Технічним вузам прогнозують у найближчі роки тенденцію у зростанні студентів. Це гарна можливість поступити – конкурси зараз не великі, а професія обіцяє бути однією з найпрестижніших.

Дизайнери

Професія дизайнера у списку найпопулярніших. Тут є досить серйозна конкуренція, проте висококваліфікованого і талановитого працівника потребують усюди. Вибирайте, ким хочете стати – дизайнер одягу, екстер’єру, інтер’єру, ландшафтний дизайнер тощо. До речі, досить цікаво спробувати себе дизайнером офісів. Вибір – за вами!

Менеджери готельно-туристичного господарства

За словами експертів, все більше міжнародних компаній виходять на туристичний ринок України, оскільки наша держава має досить потужний потенціал у розвитку туризму. А їм, у свою чергу, потрібні висококваліфіковані кадри…

Менеджери з персоналу

Як з’ясувалося, це професія не така вже й проста і банальна, як про неї звикли думати. Менеджер з персоналу – одна з найбільш потрібних професій. Сьогодні він повинен мати ще й навики психолога – має вміти мотивувати працівників, підібрати гідного претендента на ту чи іншу посаду, вміти ефективно впливати на кожного співробітника зокрема. Вони є добрими організаторами, мають неабиякі управлінські навички.

Екологи

Усім відомо, що екологічна ситуація в Україні залишає бажати кращого. Забруднення ґрунтів, водоймищ, захист зелених насаджень, відходи – ось проблеми не тільки України, а й цілого світу. Та якщо інші країни вже багато вирішили, то в нас екологічний рух тільки на старті. І потрібні спеціалісти, щоби зрушити ці проблеми з мертвої точки.

До цього списку також додають журналістів, технологів харчового виробництва, юристів, бухгалтерів, фінансистів, а також логістів і маркетологів.

Та яку би професію не обрали майбутні студенти, варто пам'ятати, що завжди і всюди перевагу надають висококваліфікованим працівникам, які прагнуть розвиватися і навчатися. Кожна праця має одну кінцеву мету - якісна продукція. І не має значення, у якій сфері ви працюєте.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше