Про пухнастих

2 березня 2017
Марина Чиянова

Є щось дивовижне в тому, як змінюється світ. Інколи людство саме собі не вірить і пише про себе легенди — про те, що не дбайливе планування та геній створили піраміди, а мешканці інших планет, про безглуздість подорожей та неможливість емпатії... Стоп!

А емпатія як раз можлива.

Вчора, 1 березня, відзначалось маленьке свято — Всесвітній день кішок. Вони дуже люблять нашу увагу, тож звернімо увагу на них.

Першою цивілізацією, яка почала піклуватися про кішок, був Стародавній Єгипет. У цій державі богиня домашнього добробуту Баст набула великої шани. Котів оберігали, ставили їм вівтарі, присвячували гімни...

Так, єгиптяни були першими, хто тримав вдома пухнастих улюбленців, але найперша згадка про кішок з'явилася на Кіпрі за 4000 років до виникнення країни фараонів.

За часів Античності у фокусі була людина, її таланти та надбання, але тварини посідали почесне, хоч і не священне місце.

Занепала Римська імперія, почалось сповнене таємниць та пригод Середньовіччя. Ось тут вже Церква, фокусуючись на справах духовних, почала асоціювати цих лагідних створінь з темною силою та за наказами інквізиторів винищувати їх фізично. Досі незрозуміло, як і заради чого приносились такі жертви. Безбожників не могли остаточно стерти, а от ставлення до братів наших менших, особливо у Британії, віддзеркалювало загальну стривоженість, ворожість та догматизм мислення.

В Латинській Америці, навпаки, вже з 18 ст. кішки стали модною іконою. Скільки захоплених відгуків присвятили їм письменники-магічні реалісти! Неможливо уявити Аргентину або Кубу без юрби хитрих хвостатих створінь. У своїй "Найновішій пісні про котів" Федеріко Гарсіа Лорка, не зраджуючи феноменально глибокому філософському стилю та неповторній іронії, робить цих тварин невід'ємною часткою мікрокосму, намагається проаналізувати котячу "етику", надаючи їй то клерикальних, то гендерних відтінків.

Кіт як ліричний герой цієї жартівливої оди стає компаньйоном автора в його далеких філософських мандрах.

Більшість із нас любить та цінує котів та кошенят, але був в історії маловідомий виняток. Віра Буніна. Дружина Івана Буніна реагувала на появу кішки тремтінням та істерикою.

Зараз найпоширеніша асоціація зі словом "кошенята" - це Youtube. І, відповідно, популярність. Можливо, і доброта також?

Якщо ви раптом побачили щось неймовірно тендітне та пухнасте і не знаєте, куди подіти це диво, автор матеріалу проінформує вас про подальші кроки. Ви навіть не уявляєте, скільки вільних осель чекають на м'яку істоту з осяйним поглядом!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше