Польща пропонує багато цікавих стипендій для українців

23 листопада 2016
Олена Українка
Польща пропонує багато цікавих наукових стипендій для українців та інших мешканців Центрально-Східної Європи. До вашої уваги – добірка стипендійних програм, термін подачі заявок для участі у яких дозволяє вам неспішно підготуватися до вступу.
 

uapost.us

"Artes Liberales"

Якщо ви лише розпочинаєте своє знайомство з Польщею і поки не готові приїхати сюди на тривалий час, Вам ідеально підійде наукова стипендія від факультету "Artes Liberales" Варшавського університету.

Про стипендію: мінімальний час стажування становить 1 місяць, максимальний – 10 місяців. Стажування – здебільшого ваша індивідуальна праця над вибраним науковим проектом. Зазвичай це якась частина вашої наукової роботи (магістерської, дисертації, докторської), над якою ви працюєте в Україні. Реалізація проекту відбувається під контролем наукового керівника, прикріпленого до вас у Варшаві. Наприкінці стипендії потрібно написати звіт про результати праці.

Зверніть увагу! На стипендію можна подаватись протягом усього року.

Розмір стипендії: 1350 PLN на місяць. Житло, харчування, страхування стипендіат оплачує сам.

Для кого стипендія: для усіх, хто активно займається наукою та співпрацює у своїй країні з якоюсь освітньою інституцією. Стипендія розрахована більше на гуманітаріїв, проте ті, хто займаються точними науками, можуть також складати заявки, але лише за умови, що їхнє дослідження матиме міждисциплінарний характер. Можна подавати як індивідуальні, так і групові проекти.

Найближчий дедлайн: 30 січня (тоді стажування розпочнеться після 1 березня).

Детальна інформаціяwww.obta.uw.edu.pl/pl-309

Стипендіальна програма для молодих науковців

Якщо ви вже готові приїхати до Польщі на більш тривалий період і не лише до Варшави, вас може зацікавити Стипендіальна програма для молодих науковців, від Студій Східної Європи (Studium Europy Wschodniej) Варшавського університету.

Про стипендію: Програма триває 9 місяців, якщо учасник погано володіє польською мовою, він приїжджає на місяць раніше на мовні заняття. Також згодом програму можуть продовжити ще на місяць, якщо студент обґрунтує таку потребу. Таким чином загальний час перебування коливається від 9 до 12 місяців. Учасників відсилають до різних міст Польщі. Часто до переліку міст додаються нові назви. Протягом стипендії треба написати дипломну працю, а також відвідувати мінімально 6 предметів у семестрі (+ польська мова).

Розмір стипендії: становить 1350 PLN. Житло, харчування, страхування стипендіат оплачує сам.

Для кого стипендія: Щоби потрапити на програму, необхідно мати закінчену освіту бакалавра, спеціаліста чи магістра у своїй рідній країні. Загалом стипендія розрахована на молодих науковців віком до 35 років.

Спеціальності: історія, міжнародні стосунки, політологія, журналістика, соціологія, етнологія, культурологія, суспільна психологія, адміністрація та менеджмент, право.

Дедлайн: 1 березня.

Порада: З досвіду колег відомо, що варто подбати про додаткові рекомендації від осіб, що досягли успіху у сфері вашої діяльності та будуть компетентними у темі вашої праці. Це буде додатковим позитивним бонусом при розгляді вашої кандидатури.

Детальна інформація: www.studium.uw.edu.pl

Студії Східної Європи: магістерська програма для гуманітаріїв

Про стипендію: Студії Східної Європи ведуть також магістерську програму для гуманітаріїв на 2-роки. Щороку призначається 25 стипендій 

Розмір стипендії: 1350 PLN на місяць. Житло, харчування, страхування стипендіат оплачує сам.

Для кого програма: випускники до 30 років з дипломом магістра або спеціаліста гуманітарного напряму, зацікавлені проблематикою Східної та Центральної Європи, Росії, Середньої Азії та Кавказу післявоєнного періоду.

Дедлайн: 15 березня.

Порада: Перед співбесідою варто повторити історію країн Східної та Центральної Європи.

Детальна інформація: www.studium.uw.edu.pl

Стипендія ім. Лейна Кіркланда

Дещо відрізняється від попередніх – на неї можуть претендувати не лише науковці, але й політики, діячі некомерційних організацій і культури, журналісти й усі, хто зацікавлений у розвитку демократичного суспільства.

Про стипендію: Програма призначена для молодих активних людей, які хочуть здобути в Польщі не лише нові знання, але й практичний досвід, який згодом зможуть використати для розвитку демократії, економіки й громадянського суспільства у своїх країнах. Програма передбачає двосеместрове навчання у вищих навчальних закладах Польщі, написання диплому та 2-4-тижневе професійне стажування в державних або приватних установах та організаціях. Окрім цього, протягом року "кіркландисти" знайомляться з культурою Польщі (також відвідують 2 рази на тиждень заняття з польської мови), різні цікаві тренінги та зустрічі, беруть участь в інтеграційних з’їздах у кожному місті, де реалізується програма.

Спеціальності: Економіка й менеджмент, адміністрація/менеджмент (бізнес, НУО, культура, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я, освіта), державне управління (органи державної влади та самоврядування), право, суспільні науки (соціальна психологія, соціологія), політологія й міжнародні відносини, політика розвитку та гуманітарна допомога.

Для кого: політики, експерти, працівники органів державної влади та самоврядування, підприємці, менеджери, лідери громадських організацій, науковці, журналісти, діячі культури та громадські діячі, викладачі вузів, науковці, журналісти. Вікове обмеження до 35 років (в обґрунтованих випадках до 40 років). У кандидатів має бути хоча б мінімальний досвід роботи – 2 роки.

Розмір стипендії: 1800 PLN на місяць. Додатково програма покриває вартість проживання у Польщі, приватне медичне страхування, квиток до та з Польщі, візові витрати, надаються кошти на необхідні матеріали та підручники. Також, в разі потреби, передбачені кошти на ноутбуки, які переходять у вартість стипендіата опісля успішного закінчення програми.

Дедлайн: 1 березня.

Більше інформації: www.kirkland.edu.pl


Долучайтеся, вчіться та успіху вам!

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше