Підсумки року: ТОП-20 українських проектів на Kickstarter та Indiegogo

У 2017 році українці активно виходили на краудфандінгові платформи і збирали гроші на найрізноманітніші ідеї: від електробайків до суконь-транформерів. Редакція ain.ua вибрала 20 українських проектів, які залучили найбільше коштів.

Senstone, $389 000

Senstone - модний кулон для переведення голосу в текст. Пристрій моментально досяг успіху на Kickstarter: проект зібрав потрібну суму - $50 000 - за 36 годин. Загалом кулон залучив більше $389 000 за рахунок додаткової Indemand-кампанії на Indiegogo. Про Senstone активно писали у західних ЗМІ: Business Insider назвав пристрій "одним з найкорисніших". Кулон перетворює голосове повідомлення в текст і сортує його за темами: наприклад, персональний щоденник або записки з конференцій. Пристрій вміє розпізнавати сім мов і тримає заряд до трьох днів.

Jollylook, $377 000

www.kickstarter.com

Jollylook - аналоговий фотоапарат, який відразу ж проявляє фотографії. Команда з Запоріжжя зробила його повністю екологічним - серед деталей Jollylook лише картон, що підлягає переробці, лінзи і картридж. Пристрій проявляє фотографії впродовж декількох хвилин після того, як власник зробив знімок.

Ugears, $288 000

www.kickstarter.com

У 2017 році Ugears вдруге за свою історію вийшов на Kickstarter. Цього разу стартап збирав гроші на нову лінійку конструкторів - колісну ліру (за словами представників проекту, це це перший у світі механічний музичний інструмент, який можна зібрати самостійно), календар і моделі для дітей. В результаті Ugears зібрав $288 000 - майже в 20 разів більше від заявленої суми.

Pixio, $167 000

www.kickstarter.com

Pixio - конструктор в стилі "піксель-арт", тобто стилізований під старі ігри на 8-бітних приставках. Кожен кубик - це один піксель, який з'єднується з іншими за допомогою магнітів. Полярність кубиків підібрана так, що їх можна з'єднувати один з одним в будь-яких комбінаціях. До набору також додаються інструкції до найпростіших, базових фігурок - наприклад, водопровідника Маріо з популярної гри. Самі творці описують Pixio як "Minecraft в реальному житті".

Delfast, $165 000

www.kickstarter.com

Компанія Delfast розпочала роботу ще в 2014 році як сервіс кур'єрської доставки невеликих вантажів. Цього року вона запустила кампанію на Kickstarter для збору коштів на випуск власних електробайків. Головна особливість байків Delfast - запас ходу в 380 км. "До сьогоднішнього дня запас ходу у 99% байків був не більше 50 км, тому наш байк переводить електробайки з розряду "іграшок" в категорію "справжнього транспорту", - описував свій продукт при запуску засновник компанії Данило Тонкопій. Delfast досягла значних успіхів: електробайк зібрав $165 000, а ще про ньогго багато говорили у західних ЗМІ, серед яких TechInsider, Mashable і Yahoo.

Rinsten Spring, $136 000

www.kickstarter.com

Rinsten Spring - це амортизатор на велосипедне сідло. Він дозволяє нівелювати стрибки на нерівних трасах, а також позбавляє власника велосипеда неприємних відчуттів у хребті. Rinsten Spring складається з п'яти частин і, за словами творців, встановлюється менше, ніж за хвилину.

QLYX, $124 000

www.kickstarter.com

QLYX - мобільний магнітний тримач для смартфонів. Коли власник смартфона приєднує його до тримача, на телефоні відкривається спеціальний додаток. Він автоматично прокладає маршрут і показує прогноз погоди. Додаток доступний як для iOS, так і для Android.

SolarGaps, $102 000

www.kickstarter.com

Підприємець Євген Ерік представив "розумні" жалюзі SolarGaps в червні 2016 року. Цього року він вивів їх на Kickstarter. SolarGaps генерують енергію, будучи закріпленими на вікнах. Вони автоматично підлаштовуються під кут сонячних променів, також ними можна керувати зі смартфона. У компанії обіцяють, що завдяки SolarGaps можна заощадити до 70% при оплаті за електроенергію.

Hushme, $98 000

www.kickstarter.com

Пристрій Hushme допомагає зробити розмови людини нечутними для оточуючих. Спочатку гаджет вивели на Kickstarter і зібрали $70 000, а потім запустили додаткову кампанію на Indiegogo і залучили ще $28 000. Незважаючи на химерну форму, Hushme не викликає дискомфорту при використанні. Гаджет робить розмову нерозбірливою для людей на відстані метра, а для тих, хто знаходиться ще далі - повністю беззвучною.

Luciding, $87 000

www.kickstarter.com

Цього року на краудфандинг також вийшов стартап Luciding, який займається створенням гаджета для усвідомлених снів LucidCatcher. Пристрій являє собою пов'язку на голову, яку потрібно одягати перед сном. Творці LucidCatcher обіцяють, що власники гаджета зможуть усвідомити, що знаходяться уві сні, й отримають можливість ним управляти. При запуску краудфандингової кампанії команда стверджувала, що поставки пристрою почнуться вже у 2018 році.

Time 4 Machine, $52 000

www.kickstarter.com

Після закінчення співпраці з Ugears підприємець Денис Охрименко зайнявся новими проектами. Один з них - Time 4 Machine - він вивів цього року на Kickstarter. Time 4 Machine - це 3D-пазли з металу. В рамках кампанії проект залучав гроші на конструктор заводного автомобіля. В результаті Time 4 Machine зібрав утричі більше заявленої суми.

HURU, $51 000

www.kickstarter.com

HURU зібрав половину необхідної суми ($15 000) впродовж перших годин кампанії, а в результаті залучив понад $50 000. Це - рюкзак для міста та подорожей, зроблений з водонепроникної нейлонової тканини. Об'єм HURU становить 24 літри, але його можна збільшити до 40 літрів. У рюкзаку є відділення для документів і відсік з теплоізоляцією для продуктів. Серед інших особливостей - поясна сумка в комплекті nf органайзер для туалетного приладдя, кабелів і зарядок.

Omnia, $47 000

www.kickstarter.com

У квітні одеська команда AGE запустила збір коштів на другу версію сукні-трансформера Omnia-2Go. За словами творців, її можна носити в 20 різних варіантах. Нова модель була зроблена для теплої пори року. "Після того як всі сукні [першої версії] були надіслані, ми вирішили зробити опитування серед наших бекерів і з'ясувати, які зміни та поліпшення вони хотіли б побачити в другій версії. Виявилося, що найбільше замовниці хотіли варіант сукні на спекотну погоду з більш легкої тканини", - розповідала на старті кампанії СЕО проекту Евеліна Смульська.

City Jacket, $47 000

www.kickstarter.com

Кампанія куртки-трансформера City Jacket почалася одночасно з HURU і також виявилася успішною. Майже вся заявлена ​​сума ($20 000) була зібрана меншt, ніж за добу, а в підсумку проект залучив понад $45 000. Серед особливостей City Jacket - велика кількість кишень і можливість змінювати довжину рукавів.

Urban Kukri knife family, $30 000

www.kickstarter.com

Urban Kukri knife family - лінійка металевих складних ножів. Їх можна використовувати як для прямого призначення, так і в якості аксесуарів. Усього доступно три розміри - 30 мм, 50 мм і 100 мм.

RIDER1991, $27 000

www.kickstarter.com


Дизайнерський годинник RIDER1991 вийшов на Kickstarter в червні цього року і за місяць зібрав більше $27 000. За словами творців проекту, це перші дизайнерські годинники, спроектовані в Україні.

Placeon, $19 000

www.kickstarter.com

Ще один проект одеської команди AGE - магнітне кріплення для смартфона Placeon, яке вирішує проблему швидкого доступу до девайсу. За словами його творців, за допомогою цього пристрою смартфон можна дістати в три рази швидше, ніж з кишені. Placeon також можна використовувати як кріплення для стін або будь-яких інших поверхонь.

Golden Age, $18 000

www.kickstarter.com

Golden Age - колода гральних карт з унікальним дизайном. При створенні карт автор, Святослав Пащук, надихався творчістю письменника-фантаста Ніла Геймана.

HeartIn, $18 000

www.kickstarter.com

HeartIn - це футболка, яка робить електрокардіограму в реальному часі. У парі з мобільним додатком вона відстежує аномалії в роботі серця і допомагає більш ефективно займатися спортом. За словами творців футболки, пряме призначення HeartIn - забезпечити ранню діагностику серця.

RollSpin, $17 000

www.kickstarter.com

RollSpin - це дзиги з алюмінію, латуні, бронзи або сталі, створені для концентрації та розслаблення. Вони вміють безперервно обертатися впродовж більше шести хвилин, а за розмірами не перевищують в'язку ключів. Команда, яка створила RollSpin, планувала залучити $1 000 доларів, але в підсумку зібрала в 17 разів більше.

Джерело: ain.ua

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше