Опитування: 91,9% українців не довіряють порадам своїх татусів

7 грудня 2016
Редакція
За статистикою, лише 8,1% українців підуть до батька за порадою. Решта ж краще звернуться до матері, друзів, колег або до інтернету. Про це свідчить опитування, проведене GfK у рамках проекту #дякуютато.
 
Українців попросили оцінити за 10-бальною шкалою близькість стосунків із матір’ю і батьком, а також відповісти на питання, чиїм порадам вони довіряють більше. Виявилося, що поради матері викликають довіру у 37,5% респондентів, у той час як батька — 8,1%.
 
В опитуванні взяли участь 1000 українців. Вибірка репрезентативна населенню України за статтю, віком (від 16 років і старші), розміром населеного пункту і регіону, рівнем прибутку.
 
"Ми були вражені тим, що відмінність у стосунках із батьком є не лише у вікових категоріях, але й у географічних, гендерних і навіть економічних, — коментує Віктор Козін, організатор проекту #дякуютато. — Наприклад, мешканці Західної України у 1,5 рази більше, ніж мешканці Східної України, вважають свої стосунки з батьком близькими (44,7% проти 28,3%). Проектом #дякуютато ми прагнемо зробити свідоме і відповідальне батьківство трендом. Для цього ми влаштовуємо низку ініціатив. Нещодавня Конференція справжніх татусів ― одна з них".
 

Також з’ясувалося, що українці віком 16-19 років довіряють порадам батька у 10 разів менше, ніж порадам матері (7,1% проти 70%), і у 2,5 рази менше, ніж порадам друзів (7,1% проти 17,1%). А у віці 20-29 років українці довіряють батьку вже у 4 рази менше, ніж матері (13,2% проти 54,7%).
 
"Із Середніх віків і до середини XIX сторіччя суспільство було патріархальним, — коментує філософ Тарас Лютий. — Але з початком Нового часу під впливом різних соціально-політичних рухів, у тому числі феміністських, суспільство поступово змінювалось. На цьому тлі вплив батька зменшувався. Також необхідно пам’ятати про міцний фізіологічний та емоційний зв’язок дитини з матір’ю від самого народження. У батька такий зв’язок зі своєю дитиною з’являється значно пізніше, коли син або дочка можуть бути вже зовсім дорослими. Це стосується і стереотипів, що мама все дозволяє, а тато, навпаки, намагається контролювати, як хороший і поганий поліцейські. Щодо географічної різниці варто пам’ятати: важливу роль у сімейній системі координат грає церква. Східній Україні від початку ХХ сторіччя були притаманні індустріалізація, розвиток мегаполісного стилю життя і в цілому цінності комуністичного режиму, які пригнічували церкву. На Заході ж церква як тоді, так і зараз має вагоме значення у житті суспільства, вона несе патріархальні цінності, і батько в них грає значну роль".
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше
Проект «Всі. Свої» проведе спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів
Проект «Всі. Свої», який об'єднав найбільшу кількість українських брендів на одній платформі, організовує спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Поки Київ прийматиме тисячі туристів, 24-27 травня свої двері на Хрещатику відкриє Ukrainian Design Market.
Читати більше