Офіційні талісмани чемпіонатів світу з футболу

8 липня 2014
Редакція

Жоден чемпіонат світу не обходиться без свого особливого талісману. Ще у 1966-му році маркетологи зрозуміли, що спортивні змагння це добре, проте на них одних реклами не зробиш. Так виникли футбольні талісмани, які реєстрували як торгові марки і приносили хороші прибутки. Талісман наділяли характерними для країни-господаря рисами, як от одяг, кольори чи інші цікавинки. Щоправда згодом талісмани взяли на себе більшу відповідальність і сьогодні вони несуть певні повідомлення вболівальникам по всьому світу, як от проблеми екології, проблеми вимирання тварин і т.д.

На сьогодні маємо 13 офіційних талісманів Чемпіонатів Світу з футболу, то ж далі коротенько про кожен з них:

Англія 1966: Левеня Віллі


Віллі – офіційний талісман чемпіонату світу 1966 року, що відбувався у Англії, а також перший офіційний талісман чемпіонату світу з футболу та й будь-яких спортивних змагань взагалі. Автором пухнастого лева був Редж Хой, а ідея використання саме лева була пов’язана із його сином Лео. У Віллі була власна пісенька і він став торговою маркою, яка почала приносити прибуток такому заходу. Відтоді на кожних спортивних змаганнях можна було побачити свій талісман.

Мексика 1970: Хлопчик Хуаніто


Маленький хлопчик у формі збірної Мексики та великому сомбреро на голові став першим талісманом у "людській подобі". Його назвали Хуаніто і, скоріше за все, він символізував типового юного футбольного фаната. Хуаніто став справжньою телевізійною зіркою, так як у 1970-му чемпіонат вперше транслювали по телебаченню.

Західна Німеччина 1974: Двійнята Тіп і Тап


Двійнята Тіп і Тап стали талісманом чемпіонату світу 1974го року. Ця парочка була всюди разом, оскільки на футболках у них красувався напис: WM (з нім. – Weltmeisterschaft, Чемпіонат світу) - у одного і номер 74 (Чемпіонат світу 1974го) - у іншого.

Аргентина 1978: Хлопчик Гаучіто


Аргентина теж вирішила знехтувати тваринну тематику і продовжити тренд "маленького хлопчика". Творці вдягнули талісман у кольори збірної Аргентини, при цьому додали хлопчику ковбойський капелюх, хустинку та батіг. В цілому, вийшов образ притаманний тамтешнім пастухам гаучо, котрі живуть у пампасах (південноамериканських рівнинах).

Іспанія 1982: Апельсин Нараньхіто


Іспанці вирізнилися, оскільки взяли за талісман не хлопчика, а найпопулярніший експортний фрукт своєї країни – апельсин. В результаті: у нас круглий усміхнений фрукт з ручками і ніжками тримає не менш круглий футбольний м’яч. Нараньхіто став героєм мультика з 26ти серій і на сьогодні вважається символом 80х років у Іспанії.

Мексика 1986: Перчик Піке


Цього разу Мексика повинна була придумати ще один, зовсім новий талісман. З завданням справилися частково, оскільки обрали, за прикладом іспанців, найпопулярніший продукт країни  – халапеньйо, а за прикладом попереднього талісману – залишили сомбреро, щоб привернути світову увагу до мексиканської культури. Щоправда, відмінністю стали розкішні вуса, поки єдині серед усіх талісманів.

Італія 1990: Чао, конструкція людини


Ем, цей талісман досі залишається найцікавішим з існуючих. По-перше, він не жива істота, по-друге, він просто дивний:). Своє ім’я, триколірні кубики та м’яч замість голови він отримав від найпопулярнішого італійського слова – "ciao". Але увага, чудне переплетіння не просто переплетіння, воно складається з букв I,T,A,L,Y, щоправда потрібно добре піднапрягти фантазію, щоб розгледіти там назву країни:).

США 1994: Пес Страйкер


Коли черга дійшла до американців, вони вирішили піти слідами англійців і вибрали своїм талісманом тварину. Щоправда, якщо англійці використали національний символ - лева, то США обрали домашнього улюбленця – собаку. Проте не все так просто, тут ще слід згадати, що у студії Disney добре знали, що тварини чудова основа для маркетингу). Так з’явився Страйкер (з англ. “striker” "нападаючий").

Франція 1998: півник Футікс


У 98му роботу талісману перейняв на себе півник Футікс. Цього разу вибір був цілком зрозумілий, адже півень є символом футбольної асоціації Франції та й країни загалом. А ім’я Футікс співзвучне з іменами всесвітньовідомих гальців: Астерікс та Обелікс (від football + ix  footix).

Південна Корея/Японія 2002: Цифрове Тріо Aтo, Нік та Каз


Цих трьох хлопців, якщо їх можна так назвати:), було створено за допомогою комп’ютерної графіки, щоб підкреслити високотехнологічний розвиток країн-господарів. Оранджевий, синій та фіолетовий кольори покликані вказати на футуризм. А імена вибрали за допомогою інтернет голосування відвідувачів закладів швидкого харчування Макдональдс у країнах-господарях.

Німеччина 2006: Лев Голео VI та м’яч Пілле, котрий розмовляє


Знайомтеся – талісман ЧС 2006го року, котрий залишив подвійне враження по собі - Лев Голео. Хоча він і добре продавався у вигляді м’яких іграшок, проте для своїх творців став не надто вдалим талісманом. Леву добряче дісталося критики. По-перше, за те, що леви зовсім не характерні для Німеччині, а по-друге, футболку вдягли, а про штанці забули. Якось "не по фен-шую" вийшло. В результаті, компанія, яка заплатила величезну суму за ліцензію, збанкрутувала.

Південна Африка 2010: Гепард Закумі


Південна Африка вирішила взяти характерну для своїх країв тварину – гепарда. Зелений колір волосся символізує колір поля, а його плямки, якщо придивитися, мають п’ятикутну форму -  традиційний розпис для футбольного м’яча. Своє ім’я Закумі отримав від сполучення слів За (ZA – мова корінного населення Південної Африки) та Кумі (kumi – мовою багатьох африканських племен означає число 10). А загалом кольори Закумі відповідають традиційній формі збірної Південної Африки.

Бразилія 2014: Броненосець Фулеко


Цього разу через образ футбольного талісману Бразилія вирішила привернути увагу до вимираючого виду тварин, які поширені лише у їхніх краях - трисмугового кульового броненосця. Луска голубого кольору символізує небо та водойми Бразилії, а своє ім’я Фулеко отримав від комбінації слів "Futebol" (футбол) та "Ecologia" (екологія). Тварини знаходяться на межі вимирання, тому бразильці розраховують, що таким чином люди задумаються над своїми вчинками і будуть шанобливіше ставитися до природи.


Матеріал підготовано для Редколегії UA Modna
Автор - Юлія Нагірняк

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Nazar Nazar 8 липня 2014
цікава стаття! =)
Edward Train Edward Train 8 липня 2014
Японія в своєму стилі)
5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше
Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше