Новий тренд світової архітектури: дерев'яні хмарочоси

25 липня 2016
Іринка
Дивно, але найдавніший будівельний матеріал годиться не тільки для індивідуального будівництва, а й для зведення справжніх хмарочосів. Причому подібні проекти вже почали реалізовуватися в декількох країнах.

Дерево бере реванш у бетону і металу. Ми відібрали для вас фото деяких об'єктів і супроводили їх роздумами про те, які переваги приховує в собі повернення дерева в будівництво.

Шелефтео (Skellefteå), Швеція


Родина ІКЕА реалізує будівництво культурного центру "Sida vid Sida", "Пліч-о-пліч" в місті Шелефтео. Як стверджується, дерев'яний 19-поверховий будинок, розроблений компанією White Arkitekter, буде стійкішим, ніж якби він був зроблений зі сталі.

Проект буде реалізований до 2019 року і стане найвищим дерев'яним об'єктом у північних країнах. Багато сортів деревини куди міцніші та стійкіші до зносу, ніж метал і бетон. До того ж, вони куди легші.

Вежа Оуквуд (Oakwood), Лондон, Англія


Ще один вже реалізований проект - вежа в Кембриджі, за яку її творці, вчені з центру Барбікан в Лондоні, отримали премію в £250 тисяч. Вежа визнана до того ж вельми протипожежною. "Є розхожа думка, ніби деревина добре горить - пише Майкл Ремейдж (dr. Michael Ramage), один з авторів проекту - але великі пожежі в Лондоні та Чикаго походять від горіння невеликих дерев'яних елементів".

При дотриманні достатньої товщини масиву і обробки, дерево не відрізняється особливою пожежонебезпекою. До того ж серія недавніх пожеж в хмарочосах Дубая підтверджує той факт, що не тільки деревина схильна до горіння.

Форте (The Forte), Мельбурн, Австралія


Ще один, реалізований проект - житловий квартал в Мельбурні, Австралія. Він був зданий ще в 2012 році. "Люди відчувають себе посеред дерев'яних будинків краще" - резюмує інженер Фланаган (Flanagan).

Житловий квартал Тре (Treet), Берген, Норвегія


Сусід Швеції, Норвегія, не поступається в реалізації капітального будівництва з деревини. Проект житлового кварталу в Бергені вже на підході й користується популярністю.

Хіба ви не хотіли б жити в таких умовах?

Центр інновацій в деревообробних технологіях, Британська Колумбія, Канада


Незважаючи на свою уявну архаїчність, деревообробка - досить передова галузь і дерев'яна архітектура лише підтверджує цей факт.

Ванкувер визнано одним з найбільш передових міст планети, і саме там деревообробна галузь піднімається на небувалу висоту. Варто придивитися до канадців і перейняти їхній досвід.

Дерев'яне Місто, Балі

Варто відзначити, що дослідженнями і багаторічним досвідом найбільш придатним для будівельних цілей визнано бамбук, з якого побудовані сотні тисяч будинків у Південно-Східній Азії, і який за міцністю та легкістю перевершує навіть найякісніший пластик. До того ж він відрізняється екологічністю і простотою видобутку: всім відомо, що бамбук росте надзвичайно швидко.

Взагалі, проблема лісу стоїть дуже гостро у всьому світі. Кожну хвилину в світі вирубується лісів, загальною площею в 48 футбольних полів! Але варто зауважити, що більшість лісу йде не на будівництво. Майже цілком сектор деревообробки працює на виробництво паперу. А цикл обробки будівельної деревини набагато коротший, екологічніший і простіший: все робиться механізмами з мінімальними втратами і збирається, подібно до шаф в ІКЕА.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше