Незаконні забудови. Як не попастися на черговій афері забудовника?

4 жовтня 2016
Редакція
28 вересня відбулася інтернет-конференція Сергія Левади і Наталії Доценко-Білоус "Довгоочікувана новела! Держконтроль за дотриманням прав покупців житла, що будується", на якій запрошені експерти давали поради, як правильно обирати надійного забудовника.
 
При виборі забудовника слід врахувати низку важливих аспектів. Покупцю слід звернути увагу на наявність дозвільних документів, що засвідчують право на земельну ділянку та дозвіл на виконання будівельних робіт.
 
"Головна проблема в тому, що об'єкти, будівництво яких здійснювалося незаконно, без документації на землю та інших дозвільних документів, з порушенням містобудівної документації приведуть до того, що ввести в експлуатацію такі будинки практично нереально", - підкреслили Сергій Левада і Наталія Доценко-Білоус.

Проблеми виникають через різні причини:

  1. Забудовник не розрахував свої фінансові можливості. Власних і залучених коштів виявилося недостатньо для продовження будівництва.
  2. Забудовник навмисне звернув будівельні роботи, зібравши гроші з інвесторів. Такий сценарій має всі ознаки типової афери.
  3. Забудовник почав будівництво без дозвільних документів. Тут ситуація може варіюватися від відсутності зареєстрованої декларації або дозволу до відсутності базових документів - права на землю і містобудівних умов.
  4. Забудовник надав інвестору житло, але порушив параметри метражу або якості матеріалів.

Щоб змінити ситуацію на краще, Сергій Левада і Наталія Доценко-Білоус пропонують ряд заходів, спрямованих на недопущення незаконних будівництв, контролю за цільовим використанням коштів і гарантій захисту прав інвесторів з боку влади.
 
Вони відзначили, що правовою передумовою для затвердження положення про державний контроль за дотриманням забудовниками договірних зобов'язань перед інвесторами в житловому будівництві став закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу". Відповідно до норм цього закону місцеві адміністрації, зокрема, КМДА, були наділені повноваженнями щодо державного контролю за договірними зобов'язаннями забудовників і покупцями нерухомості, що будується.
 
"Практично закінчився рік з моменту прийняття закону, і з усіх адміністрацій тільки КМДА зробила кроки до виконання згаданої норми закону", - констатували вони.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше