Не баламутьте мовне питання!

27 жовтня 2015
UAPOST.US
Ситуація на українському телебаченні часом набуває грандіозних масштабів. Ось російськомовні ведучі висміяли білоруську мову на українському телебаченні. Напевно, вони саме так гигикають і над українською, але не так нахабно. Звісно, можна було б очікувати реакції з боку каналу. Хоча фейсбук сторінка СТБ - українською, посилання - на повністю російський сайт. Тому вони й не помітили конфлікту.

Якщо вони щось і напишуть, то російською. 
 
Мені кажуть, що так більшості подобається. Більшість любить російську. А я думаю, що російську люблять ті, хто дає гроші. І це ще одна маніпуляція, аби кожний російськомовний, який колись був україномовним, завжди пам’ятав про свою вторинність щодо російської мови. "Выросшие на русском языке" діти україномовного селянства та пролетаріату ніколи не виїдуть з великої комунальної квартири. Усе напоказ і стоїстична усмішка з елементарним бажанням жити в комфорті. 

Є ті, хто з маминим молоком напився "русского языка". У них українські смисли не працюють. "Я у мамы дурачок" - і не підкопаєшся. 

І навіщо це мовне питання баламутить. Це ж національнізм-ксенофобія. З іншого боку, хто як не російськомовні українці хочуть переконати себе, що вони інші від вати й росіян. І саме вони поділяють головну аксіому русского мира: між українцями, білорусами й росіянами немає жодної різниці. Російськомовні українці проти російського шовінізму. Бджоли проти меду, іншими словами.

Людині зручно говорити однією мовою. І тут два шляхи: усі говорять однією, аби не виглядати, мов бовдури під Вавилонською башнею, або й далі говорять різними, приховуючи власні погляди або просто не усвідомлюючи свого положення. 

Особисто я не збираюся здаватися. Або зі мною заговорять українською, або англійською. English is more comfortable to me. I grew up on Tom Sawer. I sucked it with my mommy’s milk. My first word was ’to be.’

Please be with me in this struggle.

Автор: СРГ ТРШ ЧНК
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше
Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше