"Назвіть мене!", або як відомі бренди отримали свої імена

17 квітня 2015
Kajool-Khan
Про імена ходять чутки, у кожному імені є своя таємниця... Вам ніколи не було цікаво, звідки взялися назви компаній та брендів, чиї назви знають по всьому світу? Декому доводиться вигадувати тижнями, а декому приходить в голову за секунду; хтось бачить знаки у повсякденному житті, а хтось не заморочується і називає компанію своїм іменем.

Ми вам пропонуємо підбірку компаній, які якось-таки отримали свої імена.
 

Amazon.com

Спершу компанія називалася Cadabra, Inc., щоправда назва була дещо невдала, оскільки по телефону клієнтам часто причувалося інше слово, а саме - "cadaver" ("кадавр, труп"). Тому було вирішено змінити назву компанії. При виборі Amazon.com для творця наймасштабнішого інтернет-магазину Джефа Безоса було важливо, щоби назва була на початку телефонного довідника – це раз; два це те, що річка Амазонка - найдовша і найповноводніша, а отже його компанія теж має стати найбільшою у своїй галузі (як, загалом, і сталося:).

Bluetooth

Дослівно з англійської "синій зуб". Був такий король Гарольд Синьозубий (Harald Bluetooth), котрий об’єднав скандинавські землі. У нього були чудові дипломатичні здібності, він вмів посадити за стіл переговорів партії, котрі ворогували. Тому назва Bluetooth стала відповідною для технології, що дозволяє різним пристроям спілкуватися один з одним. А перші літери імені короля B та H лягли в основу логотипу компанії.

Cisco Systems

Скорочена назва від San Francisco. Існує така версія, що первинна назва компанії звучала і писалася саме як San-Francisco Systems, але в процесі реєстрації нотаріус схибив і надірвав титульний листок з назвою компанії. Майбутні власники подумали, що це знак і зафіксували назву "cisco Systems" з маленької букви. Вони ще довго використовували такий варіант, поки компанія офіційно не змінила ім'я на Cisco Systems, Inc. До речі, впізнаєте у логотипі один з найвідоміших мостів Сан-Франциско? 

Durex

Назва бренду з’явилася від трьох англійських слів: "Durability, Reliability and Excellence" - "міцність, надійність та відмінність". Реклама цього бренду завжди двозначна, але не доходить до вульгарності, тому часто визнається найкращою. 

До речі, у Мексиці є бренд, назва якого теж Durex, щоправда продукт дещо інший – шкарпетки:) Тому в цій країні продукція відомого нам "дюрексу" не популярна.
 

Firefox (Mozilla Firefox)

Спершу назва браузера була Phoenix (Фенікс), проте від неї довелося відмовитися, оскільки авторські права належали  Phoenix Technologies Ltd, розробнику однойменного BIOS. Тоді назву спробували змінити на Firebird (Жар-птиця), проте цього разу теж невдача – ім’я було зайняте. Третьою і останньою назвою відомого браузера стала Firefox (Вогняна лисиця), яка і запам’яталася своїм користувачам оригінальним логотипом.

Google

Назва найвідомішого пошуковика походить від слова Googol, що означає одиницю зі 100 нулями. А Google було написано на чеку, який засновники цього проекту Ларі Пейдж та Сергій Брін отримали від першого інвестора. Після цього вони вирішили залишити назву без змін. До речі, на честь великих свят, а також днів смерті та народження видатних людей, на головній сторінці пошукової системи змінюється логотип, стилізований під подію, який називається Doodle.

Hennessy

Знаменита коньячна компанія отримала свою назву від імені засновника Річарда Хенесі (Richard Hennessy). Ірландець служив найманцем у французькій армії під час правління Людовіка XV, пішов у відставку, оселився у провінції Коньяк (Cognac) і вирішив зайнятися виноробством. Лого бренду стало нагадуванням Річарду про військове минуле. Сьогодні ж Hennessy разом з французьким виробником шампанських вин Moët & Chandon входить до складу французького холдингу, виробника предметів розкоші, Louis Vuitton - Moët Hennessy.

LEGO

Назва найвідомішого дитячого конструктора з’явилася у 1934 році від поєднання слів датською мовою "LEg GОdt" — "грати добре". Засновник компанії Оле Кірк Крістіансен (столяр з невеличкого міста Білунд, Данія) оголосив конкурс серед своїх робітників на найкращу назву і у важкій конкурентній боротьбі сам же ж його і виграв :)

З тих пір любителі конструювання знають набори детальок саме під цією назвою.
 

M&M’s

Якщо хто не знав, то назва знаменитих цукерок M&M's розшифровується як Mars & Murrie's (Марс і Мьюррі'с) від прізвищ двох засновників компанії. Цікавість у тому, що на кожній з цукерок друкується літера "M", як показник унікальності даної торгової марки ще з 1950 року :) 

Pringles

За офіційною легендою свою назву картопляні чіпси отримали з телефонного довідника. Працівники були надто виснажені пошуками вдалого слова, а коли наткнулися у довіднику на Pringle Drive, (Цинцинаті, штат Огайо, США), то одразу зареєстрували свою торгову марку. Однак є ще версія, що чіпси назвали на честь Марка Прінгла (Mark Pringle), котрий у 1937 році запропонував новий спосіб обробки картоплі.

Rolex

Знаменита марка відомих годинників не що інше, як набір букв). Так, творець компанії Ганс Вілсдорф хотів, щоб назва легко запам’ятовувалася і гарно звучала на всіх мовах. Етимологія слова невідома. Існують припущення, що слово "rolex" - це все-таки скорочення чи абревіатура, проте знову ж, це лише припущення.

Starbucks

Загадка: де можуть шукати назву для своєї компанії вчитель англійської мови, вчитель історії та письменник? Правильно, у книзі! Троє друзів Джері Волден, Зіл Сігл та Гордон Боукер позичили назву для своєї кав’ярні з роману Германа Мелвілла "Moby Dick" (Мобі Дік). Cпершу компанію хотіли назвати "Пекод" (на честь судна, на якому велася погоня за славнозвісним китом). Проте назву відхилили і вирішили знайти щось у дусі рідного міста Сіетл. Таким словом було "Starbo". Проте ідея взяти назву з роману все ж не давала спокою, тому зупинилися на співзвучному імені Старбак, який був першим помічником капітана Ахаби. Морську тему продовжили і в логотипі: взяли за основу гравюру XVI століття, на якій була зображена сирена з двома хвостами.

Viсtoria’s Secret

Мабуть усі чули, що людиною, котра придумала рай жіночої білизни, був саме чоловік. Проте походження самої назви для багатьох залишається секретом. Є припущення, що ім’я "Victoria" пов’язане з королевою Британії. А друга частина назви є результатом розумної брендингової стратегії: вона наче натякає, що королева любила носити сексуальну білизну з мереживом чи сіточкою, проте "це залишиться її секретом". До речі, перший магазин був декорований у стилі вікторіанського борделю з червоними шкіряними диванами.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше