Найтиповіші помилки у резюме. Або як отримати омріяну роботу

23 вересня 2014
Редакція
Ласло Бок – один із працівників компанії Google, який займається кадровими питаннями. Впродовж тривалої роботи на цього гіганта, він переглянув тисячі резюме і виявив найбільш типові помилки, які можуть зменшити ваші шанси на отримання омріяної роботи. Ось, кілька порад від Ласло, які можуть стати вам у нагоді.  
 
"За свою кар'єру я розіслав сотні резюме, випробовуючи свої сили абсолютно у різних сферах діяльності. Я особисто розглянув понад 20 000 резюме. В Google, ми іноді отримуємо більш 50 000 резюме впродовж одного тижня.

Повірте, я бачив БАГАТО резюме.

Серед них завжди є кілька неперевершених, деякі - просто не погані, але більшість - катастрофа. Найгірше те, що впродовж 15 років я бачу одні й ті ж помилки, знову і знову, кожна з яких зменшує ваші шанси на отримання бажаної роботи. Найсумніше те, що, розглядаючи ці резюме, я бачу, що більшість з цих людей дуже хороші, навіть чудові. Але в умовах жорсткої конкуренції на ринку праці, менеджери не повинні йти на компроміс щодо якості. Варто вам здійснити одну незначну помилку і роботодавець відкине ваше резюме, розглядаючи більш перспективного кандидата.

Щоб допомогти багатьом з вас пройти перший етап на шляху до омріяної роботи, я розповім вам про п'ять найбільших помилок, які бачив у резюме. Адже більшість з вас постійно здійснює одну з них.

Помилка 1: Опечатки


Це здається очевидним, але тим не менше, це відбувається знову і знову. У 2013 році дослідження CareerBuilder показало, що 58% резюме містять помилки та опечатки.

Насправді, люди, які занадто ретельно коригують свої резюме, найбільш схильні до таких помилок. Людина знову і знову повертається на початок, щоби правильно відредагувати резюме "тільки один останній раз", що найчастіше і стає причиною опечаток. Займенник і дієслово не відповідають один одному, дати не збігаються чи не правильно вирівняні. Опечатки і помилки смертельні, тому що роботодавці інтерпретують їх як відсутність уваги до деталей, як нездатність дбати про якість.

Як з цим боротись?

Читайте своє резюме знизу вгору: це допоможе вам зосередитися на кожному реченні окремо. Або попросіть когось іншого про допомогу. Нехай інша людина перегляне ваше резюме і виправить помилки

Помилка 2: Обсяг


Існує гарне емпіричне правило про одну сторінку резюме на кожні десять років досвіду роботи. Важко втиснутися в такі межі, чи не так? Але резюме, що складається з трьох, чотирьох чи десяти сторінок, ніхто не буде читати уважно. Як писав Блез Паскаль, "я би написав вам короткого листа, але у мене не було часу." Лаконічне резюме демонструє вашу здатність до синтезу, визначення пріоритетів, і вміння виділяти найважливішу інформацію. Подумайте про це так: основною метою резюме є запрошення на співбесіду. От і все. Не переконати менеджера сказати "так" (для цього існує співбесіда) чи розповісти історію вашого життя. Ваше резюме є інструментом, який приведе вас на співбесіду. Після того, як ви потрапите на неї, воно вже не матиме великого значення. Тому скоротіть його. Воно занадто довге.

Помилка 3: Форматування


Якщо ви не претендуєте на роботу дизайнера чи художника, ви повинні зосередитись на тому, щоб ваше резюме було чистим і розбірливим. Хоча б десятий розмір шрифту. Хоча б півдюймові відступи. Білий папір, чорний текст. Відповідний інтервал між рядками, вирівняні стовпці, ваше ім'я і контактна інформація на кожній сторінці. Якщо маєте можливість, перегляньте його як в Google Docs, так і у Word, а потім прикріпіть його до електронного листа і відкрийте у режимі попереднього перегляду. Форматування може дещо спотворитись при переміщенні на різні платформи. Найкращий варіант – зберегти його у форматі PDF.

Помилка 4: Конфіденційна інформація


Одного разу я отримав резюме від людини, що працює у консалтинговій фірмі, яка входить у ТОП-3. У них була чітка політика конфіденційності: імена клієнтів ніколи не виходили за межі компанії. У резюме кандидат написав: "Консультував велику компанію в Редмонді, Вашингтон, що займається розробкою програмного забезпечення." Відхилено! Виникає неминучий конфлікт між потребами вашого роботодавця (тримати комерційні таємниці в секреті) і ваших власних потреб (показати, наскільки я класний, чому я претендую на кращу роботу). Кандидати нерідко знаходять способи, дотриматись угод про конфіденційність, але не підтримують дух компанії. Це помилка. Хоча цей кандидат не згадав про Microsoft конкретно, будь-який рецензент зрозумів би, про яку компанію йдеться. За допомогою аудиту ми виявили, що принаймні 5-10% резюме – конфіденційна інформація. Це говорить мені, як роботодавцю, що я ніколи не повинен наймати таких кандидатів... якщо не хочу, щоб наші корпоративні секрети електронною поштою потрапили до моїх конкурентів.

Тут може допомогти тест New York Times: якщо ви не хочете побачити цю інформацію на головній сторінці газети з вашим ім'ям (або якщо ваш бос не хотів би цього!), не пишіть це у резюме.

Помилка 5: Брехня


Це розбиває моє серце. Брехня в резюме ніколи не дає результату. Абсолютно усіх, і керівників теж, звільняють за це. Люди брешуть про свою освіту, середній бал атестату (я бачив сотні людей, котрі "випадково" округлювали його до більшого числа, але я ніколи не бачив випадкового округлення до меншого - ніколи), і в якій школі вони навчалися. Люди брешуть про те, як довго вони були в компанії, наскільки великими були їх команди, і про свої результати продажів, завжди подаючи все на свою користь.

Є три великі проблеми з брехнею:
  1. Вас можуть легко впіймати на брехні. Інтернет, перевірка рекомендацій і люди, які працювали у вашій компанії в минулому, можуть розкрити ваш обман.
  2. Брехня переслідуватиме вас завжди. Збрешіть у своєму резюме, 15 років по тому отримаєте  велике підвищення і вас викриють. Вас звільнено. Спробуйте пояснити це на вашій наступній співбесіді.
  3. Наші мами вчили нас, що брехати – не добре. Серйозно.
     

Ось як ви можете зіпсувати своє резюме. Не робіть цього! Менеджери шукають найкращих людей, яких тільки можуть знайти, але більшість з нас через ці помилки не зможе отримати те, на що заслуговує.

Хорошою новиною є те, що - саме тому, що більшість резюме має всі ці помилки - їх уникання допоможе вам виділитись і отримати свій шанс".

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше
Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше