Молодь відреставрувала штаб-музей УПА

5 травня 2016
Редакція
Хлопці та дівчата зі всієї України провели дводенні волонтерські роботи з реставрації музейного комплексу "Табір ВО УПА "Волинь-Південь" в Шумських лісах, що на Тернопільщині. Волонтерська робота з впорядкування музейного комплексу – це частина всеукраїнського заходу – спортивно-патріотичної гри "Гурби-Антонівці", яку вже 14 років поспіль проводить "Молодіжний Націоналістичний Конгрес". 

"Теренова гра "Гурби-Антонівці" - це не розвага для молоді, а потужний засіб популяризації патріотизму та героїчного чину як борців УПА, так і воїнів АТО, яким ми присвячуємо гру. Так, цього року гра відбувається в пам’ять про Романа Атаманюка – багаторічного гравця, солдата 93 ОМБр, що загинув під Донецьким аеропортом", - говорить Іван Кізюк, координатор заходу.
 
Близько 50 волонтерів приїхали на Шумщину, аби за два дні перед "Гурбами-Антонівцями" впорядкувати музейний комплекс. Тут розташовується будинок штабу, каплиця, встановлена на місці таборового храму, за нею – джерело. Стежка, яка піднімається вгору, веде до повстанчого цвинтаря: 12 могил, де поховані вояки УПА, що померли від поранень у шпиталі й не мали родин у ближніх селах.
 
"Оскільки музей не є дуже відомим місцем, ми встановили таблички та інформаційні стенди, з яких можна довідатися, як до нього доїхати", - говорить Іван Кізюк.
 
Окрім того, волонтери впорядкували могили бійців УПА як на території комплексу, так і в селі Антонівці, пофарбували чисельні хрести та вивісили в музеї штабу інформаційні банери про національно-визвольну боротьбу на Шумщині. Ці банери були виготовлені спільно з Міністерством молоді та спорту та відділом національно-патріотичного виховання.
 
Після гри, яка завершиться 8 травня, молодь проведе екологічну акції з прибирання сміття у лісі площею 20 кв.км.
 

Історична довідка:

Перші загони УПА у Шумських лісах почали діяти в листопаді 1942 року, а роком пізніше створено табір УПА "Волинь-Південь" із штабом, командиром якого було призначено Івана Климишина – легендарного "Крука". 
 
Музей просто неба "Табір ВО УПА "Волинь-Південь" заснований в 1992 році в урочищі Дігтярня поряд з Антонівцями, де в 1942-44 рр. діяв штаб військового округу Української повстанської армії. У результаті територія "Антонівецької республіки" посеред Шумских лісів була вільна від окупантів. Тут працювала школа старшин, госпіталь, курси медсестер, пекарня, миловарня, швацька майстерня, видавалася газета УПА "Повстанець".
 
У 1944 році в урочищі Гурби відбувся найбільший бій в історії УПА, коли 5-тисяч повстанців прорвали оточення 35-тисячного з'єднання військ НКВД і Радянської армії. На згадку про ці події на території Антонівецького табору створений меморіал УПА. Відтворені об'єкти табору: штаб військового округу "Волинь-Південь", літній клас школи старшин, табірної каплиця поряд з джерелом, бункер-криївка.
 
З 2003 року "Молодіжний Націоналістичний Конгрес" проводить всеукраїнську теренову гру "Гурби-Антонівці" на знак вшанування бійців УПА.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше