Міністерство інфраструктури оголосило про створення тестового майданчика для Hyperloop в Дніпрі

23 лютого 2018
Редакція
Днями на сайті Міністерства інфраструктури України з'явився загадковий анонс прес-заходу "Hyperloop в Україні". Як виявилося, мова йшла не про будівництво в Україні Hyperloop, а про створення майданчика для тестування цього виду транспорту. Він з'явиться в Дніпрі за підтримки Оctagonal Corporation - партнерів відомого архітектора Фернандо Ромеро, який бере участь в будівництві Hyperloop у Мексиці.
 
За словами Івана Огільчина, керуючого партнера Оctagonal Corporation, зазвичай подібні проекти реалізуються так: спочатку приватні компанії з державою вивчають вимоги до будівництва Hyperloop, готують проект створення мережі та подають заявку. "Тоді ми отримуємо можливість організувати зустріч (з представниками Virgin Hyperloop One - ред.), допомагати в проходженні всіх етапів - від початку до кінця", - сказав він. Ключовим фактором при прийнятті рішення в Virgin Hyperloop One, за словами Огільчина, буде економічна доцільність і наявність ресурсів для реалізації проекту.
 
ain.ua
 
До проекту вже приєдналися НАН (Національна академія наук), Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова, Укроборонпром, UNIT.City, Interpipe та інші компанії та організації. "Разом з ними ми створюємо Центр транспортних інновацій Hype UA", - заявив Омелян.
 
Важливо підкреслити, що поки Hype UA лише на стадії оцінки економічного і технічного потенціалу. Наукову оцінку проекту проведе НАН України. Вже після цього буде складено власне проект майданчика, а потім його будуть узгоджувати з Hyperloop. І тільки в тому випадку, якщо компанія Маска схвалить українську ініціативу, почнеться безпосередньо будівництво. На думку Огільчина, шанси на те, що Hype.ua дадуть можливість існувати, досить високі. В такому випадку, до будівництва можуть приступити вже наступного року. Якщо коротко, послідовність дій по проекту виглядає так:
 
  • НАН, українські держоргани, держкомпанії і приватні підприємства розробляють проект відповідно до вимог компанії;
  • Його презентують Virgin Hyperloop One;
  • Проводяться feasibility studies (оцінка практичної успішності проекту) - вони тривають кілька місяців і коштують від $20 млн;
  • Якщо проект відповідає вимогам і визнаний перспективним, почнеться створення тестового майданчика в Дніпрі.
 
За словами гендиректора Південмашу Сергія Войта, учасники робочої групи спілкувалися із засновником проекту Hyperloop Ілоном Маском: "Ми космосом займаємося досить давно і успішно ..., писали листи Маску, він відповів одне: "Ваша ракета після моєї - друга". Обіцяв до нас приїхати", - повідомив він. За словами міністра, ініціативу по створенню високошвидкісної транспортної мережі також підтримала Єврокомісія.
 
Скільки коштуватиме реалізація проекту такого масштабу, поки не відомо. "Бюджет поки не можемо коментувати, але це в кілька разів дешевше, ніж будівництво високошвидкісних залізничних ліній", - заявив Омелян. Загалом, під проект планується залучати приватні інвестиції.Представник центру Віктор Андрусів на прес-конференції підкреслив, що не дивлячись на деякий скепсис, з яким оголошення про Hyperloop зустрічають в Україні, в UIF (аналітичний центр Ukrainian Institute for the Future - прим. Ред.) впевнені, що проект є для країни реальним і економічно доцільним.
Hyperloop - це інноваційний вид наземного (або підземного) транспорту на магнітній подушці, який гіпотетично може об'єднати єдиною мережею весь світ. Ідея запропонована Ілоном Маском, який в 2013 році представив проект і виклав всі свої розробки безкоштовно у вільний доступ, заявивши, що не бажає цим займатися (хоча плани, можливо, і змінилися). У серпні 2017 року високошвидкісну пасажирську капсулу XP-1 випробували в бетонному тунелі довжиною близько 500 м. Під час тестів вона розганялася протягом 300 метрів, потім спрацьовувала гальмівна система і вона поступово зупинялася.
 
Розгін здійснювався за допомогою електричної силової установки, що забезпечувала потужність 3000 к.с. З тунелю викачали повітря так, що тиск в ньому був наче на висоті 60 км. У ході експериментів капсула зуміла досягти швидкості 310 км/год. Цієї швидкості вдалося досягти за 5 секунд - все ще не обіцяні Маском 1100 км/год, але помітний крок у цьому напрямку. Вартість поїздки в такій капсулі може скласти $5 за 50 км.
 

Джерело: ain.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше