Читати більше
Майстерня Mr.Ukrop. Таємниці шкіряних чудес
Саша і Юля — творча команда майстерні Mr.Ukrop і водночас щасливе подружжя, що виховує двійко прекрасних дітей. Здається, це один з секретів, чому вироби їхньої маленької майстерні мають таку теплу і приємну енергетику. А от інші цікавинки — про шкіру, натхнення, задуми та залаштунки робочого процесу — вони розповіли у невеличкому інтерв’ю.
Розкажіть про майстерню Mr.Ukrop. Як виникла ідея виготовляти шкіряні вироби? Де ви набиралися досвіду і майстерності?
Наша історія досить банальна: ми обоє з дитинства любили щось майструвати, і коли зустрілися, тема маленького родинного бізнесу так чи інак зринала: пробували реставрувати старі меблі, шити штори і тюлі.
А коли Саша почав працювати у невеличкому цеху, що спеціалізувався на натуральній шкірі, ми вирішили що майстерня шкіряних аксесуарів — саме те, чим нам дійсно хочеться займатися. Саша відпрацював два роки в тій компанії, отримав досвід з принципів творення виробів та обробки шкіри, пощастило, що були хороші спеціалісти в ролі вчителів. А в травні 2015-го року з-під ножа вийшли наші перші моделі.
Хто вигадує дизайн ваших моделей? Що вас надихає?
Ідейна натхненниця нових моделей — переважно Юля. Вона переглядає тонни зразків, виконаних з інших матеріалів, визначає тенденції попиту і пропонує, що можна було б зробити зі шкіри.
Саша накладає своє бачення технологічних можливостей, додає фрагменти з обраних напрямків роботи: вестерн, рустік, кантрі, прованс. Трішки стімпанку й техно. Отримуємо новий неповторний виріб.
Як проходить ваш звичайний робочий день чи є усталений графік у Mr.Ukrop?
Дуже хочеться працювати за графіком, але нам це не завжди вдається, певно, як і всім творчим особистостям. Ми будуємо для себе глобальні плани, обираємо напрямки розвитку, намічаємо в яких товарних сегментах працюватимемо, як розширити чи поглибити модельний ряд, ну і, звичайно, окреслюємо терміни. Вся оперативна робота непідвладна детальному плануванню, а всі найкращі наші моделі створювалися досить спонтанно, на гребені творчої хвилі. Головне — її спіймати.
Які матеріали ви використовуєте для виробів? Яким виробникам шкіри надаєте перевагу?
У нас є улюблені матеріали та фурнітура, з якими ми переважно працюємо, тому що це комфортно і має передбачуваний результат. Натуральна шкіра, якісна нитка і металічна фурнітура, ретельно підібраний колір — основне на наших робочих столах. Також ми ніколи не відмовляємося від експериментів, це так приємно — бути здивованим гарному результату на нових, до цього не випробуваних до кінця, шкірах. Українські й турецькі зразки шкіри наразі доступніші і за якістю майже не поступаються італійським. Проте з останніми працювати — суцільна насолода: і колірна гамма тішить, і фактура та якість на відмінному рівні.
Чи правда, що ваші вироби виконані переважно вручну?
Основна ідея наших виробів від початку полягала у ручному виготовленні та мінімізації машинної обробки. Що, в принципі, до останнього часу вдавалося виконувати. Зараз ми бачимо, що можемо таки пустити машини у нашу роботу. Так можна підвищити швидкість при збереженні якості. А найголовніше — це розширює наші можливості та відкриває нам шлях до тих моделей, які вручну виконати практично неможливо.
Ви обмежуєтеся певною лінійкою товарів чи також виготовляєте вироби на замовлення?
Звичайно, ми пропонуємо нашим покупцям стандартний модельний ряд, котрий весь час розширюється. Це розширення — з одного боку наша планова робота, а з іншого — саме виконання індивідуальних замовлень. Більшість замовлених аксесуарів зрештою потрапляє, хіба що з невеличкими змінами, в основний модельний ряд.
Наскільки важливе у вашій роботі оточення? Чи є якісь особливості у створенні відповідного настрою?
Настрій в роботі нашої майстерні — більше ніж половина успіху. Якщо його немає, ми навіть не сідаємо за роботу. Якщо раптом відчуваєш, що сьогодні не той день, краще зайнятися іншою більш рутинною справою. Наприклад, пошукати нового постачальника чи взагалі взятися за заповнення бухгалтерських звітів.
Де можна придбати ваші вироби? Чи маєте ви замовників за кордоном?
Моделі стандартної пропозиції набагато ліпше продаються за кордоном. Головне дати можливість персоналізувати стандартний виріб: обрати колір шкіри, швів, фурнітури та нанести ініціали замовника. Ми представлені на кількох світових хенд-мейд онлайн-майданчиках. Це гарний досвід з урахуванням вимог, пред’явлених такій торгівлі, відносно якості та швидкості виконання замовлень.
Національного споживача ми орієнтуємо на індивідуальні, одиничні вироби. Тут легше зрозуміти бажання українського замовника, персонально запропонувати вибір матеріалів, тобто достовірніше виконати його вимоги.
Мене особисто вразила сумка у стилі стімпанк — це ж просто витвір мистецтва! Чи не шкода розлучатися з такими знаковими, ідейними виробами?
Ніколи не шкода розлучатися зі своїми виробами, в цьому і є основна ідея: щось зробити і віддати, поділитися, розповісти всім, показати, що у тебе вийшло. Між іншим, ця сумка поїхала недалеко — до нашого друга у Львів, тож іноді можемо її бачити. Творчості без глядачів, напевно, не існує. Завжди потрібен той, хто оцінить твою роботу, тоді ти маєш змогу рости й розвиватися. А ми назавжди залишаємо собі безцінний досвід, впевненість, що зможемо зробити саме так чи навіть краще… ну, і кілька фотографій на згадку, авжеж.
Якщо не секрет, розкажіть, які етапи виготовлення окремого виробу, скільки триває сам процес?
Створення нового виробу завжди відбувається за одним алгоритмом. Подробиці всього процесу творчих пошуків ми пропустимо, нехай це залишиться нашою маленькою таємницею. Однак, щойно ми вирішили "що" будемо робити, Саша береться за комп’ютерне моделювання. Створює викрійки деталей виробу, розмічує розташування фурнітури й трасування швів.
Якщо на комп’ютері все не вдається зробити, тоді звертаємось до моделювання з паперу, чи на шкірі, так отримуємо більш вірне об’ємне уявлення про зразок. Створюються перші шаблони для викрійки деталей, на їх основі з’являється перший зразок, якщо є необхідність, вносимо зміни і правки. Таким чином, отримуємо картонні лекала для "серійного" виробництва, за якими вручну, спеціальним ножем, вирізається кожна деталь зі шкіри.
Вручну перфоруються шви, збирається та зшивається виріб, розміщується фурнітура. Останні штрихи — покриття і натирання шкіри спеціальною сумішшю для покращення еластичності та стійкості, ну і, звичайно, подарункова обгортка. Після цього товар готовий до передачі клієнту. В залежності від складності цей процес може зайняти від кількох годин до декількох днів, як, скажімо, з "легендарною" сумкою в стилі стімпанк.
Як би ви окреслили філософію майстерні Mr.Ukrop у декількох словах?
На даному етапі розвитку нашої майстерні наш лозунг: немає того, що ми не вміємо робити, є те, чого ми ще просто не бачили.
Які у вас плани на майбутнє?
Розвиток наших технологічних можливостей, освоєння нових цікавих сегментів шкіряного ринку, розширення сервісів для клієнтів. А якщо простіше: працювати в своє задоволення і приносити радість клієнтам.
Якщо ви зацікавилися продукцією майстерні шкіряних виробів Mr.Ukrop, завітайте на сайт: mrukrop.com
Сторінка у Facebook: майстерня Mr.Ukrop
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше