Майдан у наших серцях... погляд річної давності

Пропоную вашій увазі шматочок статті, написаної в один із буремних днів в українській історії III тисячоліття - 21 лютого 2014 року. Тож роздуми про "Майдан очима мовника". 

Вчора, сьогодні, завтра в українців особливі дні – жалоба за тими, хто загинув на Майдані. Майдан… Це буденне й звичне слово з кожним днем набирає все нових і нових відтінків, і далеко не радісних… На наших очах звичне слово майдан стає неологізмом.

Сьогодні майдан – це біль і сльози українських матерів, дружин, сестер, дітей і родин загиблих. Ні, мабуть-таки, не загиблих, а полеглих на Майдані за ідею, гідність, краще життя… Підставляйте ті слова, які вам більше до смаку чи то першими виринають з глибини душі.

І хоч останній подих полеглого міг зринути на вулиці Інститутській, чи на Володимирській гірці, чи в Будинку профспілок, проте такі дрібниці не ввійдуть в історію, для всіх це буде Майдан!

І що ж таке майдан? Почнемо з лінгвістики. За точку відліку візьмемо класичне визначення тлумачного словника, за яким майдан – це: 1) велике незабудоване місце в селі або місті; базарна площа; 2) те саме, що майданчик; 3) діал. лісова галявина; 4) діал. смолярня; 5) археол. стародавня могила, розкопана згори.

З п'яти поданих словникових значень, два – діалектні, тобто не відомі в усій Україні, одне – вузько професійний археологічний термін. Тож можна стверджувати, що ретельне вивчення словникових значень не дає ЖОДНОГО хоча б побіжного уявлення про сучасний МАЙДАН – майдан кінця 2013 – початку 2014 року. Тому сміливо можна говорити про те, що перед нами неологізм.

Читайте продовження статті на сайті МОВОЛЮБАМ. Щиро дякую вам - моїм читачам - справжнім МОВОЛЮБАМ!!!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше
Проект «Всі. Свої» проведе спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів
Проект «Всі. Свої», який об'єднав найбільшу кількість українських брендів на одній платформі, організовує спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Поки Київ прийматиме тисячі туристів, 24-27 травня свої двері на Хрещатику відкриє Ukrainian Design Market.
Читати більше