Майдан у наших серцях... погляд річної давності

Пропоную вашій увазі шматочок статті, написаної в один із буремних днів в українській історії III тисячоліття - 21 лютого 2014 року. Тож роздуми про "Майдан очима мовника". 

Вчора, сьогодні, завтра в українців особливі дні – жалоба за тими, хто загинув на Майдані. Майдан… Це буденне й звичне слово з кожним днем набирає все нових і нових відтінків, і далеко не радісних… На наших очах звичне слово майдан стає неологізмом.

Сьогодні майдан – це біль і сльози українських матерів, дружин, сестер, дітей і родин загиблих. Ні, мабуть-таки, не загиблих, а полеглих на Майдані за ідею, гідність, краще життя… Підставляйте ті слова, які вам більше до смаку чи то першими виринають з глибини душі.

І хоч останній подих полеглого міг зринути на вулиці Інститутській, чи на Володимирській гірці, чи в Будинку профспілок, проте такі дрібниці не ввійдуть в історію, для всіх це буде Майдан!

І що ж таке майдан? Почнемо з лінгвістики. За точку відліку візьмемо класичне визначення тлумачного словника, за яким майдан – це: 1) велике незабудоване місце в селі або місті; базарна площа; 2) те саме, що майданчик; 3) діал. лісова галявина; 4) діал. смолярня; 5) археол. стародавня могила, розкопана згори.

З п'яти поданих словникових значень, два – діалектні, тобто не відомі в усій Україні, одне – вузько професійний археологічний термін. Тож можна стверджувати, що ретельне вивчення словникових значень не дає ЖОДНОГО хоча б побіжного уявлення про сучасний МАЙДАН – майдан кінця 2013 – початку 2014 року. Тому сміливо можна говорити про те, що перед нами неологізм.

Читайте продовження статті на сайті МОВОЛЮБАМ. Щиро дякую вам - моїм читачам - справжнім МОВОЛЮБАМ!!!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Кухня з барною стійкою: поради дизайнера щодо зонування й вибору меблів
На пострадянському просторі барна стійка досі вважається неабиякою «екзотикою», хоча на наших кухнях вона стала з’являтися ще в 90-ті роки. Це не лише стильне, а й практичне рішення, що допомагає зекономити місце, зручніше організувати робочий простір кухні та розмежувати окремі зони.
Читати більше