Малий бізнес в Україні: найрозповсюдженіші помилки початківців

22 вересня 2016
Vita.
Дуже часто, розпочинаючи власний бізнес, підприємці-початківці стикаються з великою кількістю труднощів. Пошуки приміщення, вивчення конкуренції, складання бізнес-плану, підбір працівників, просування власного товару на ринку, залучення інвестицій та ще багато інших "каменів спотикання".

Однак, не варто опускати рук, адже через власні помилки та невдачі ми, зазвичай, починаємо розвивати нові ідеї, експериментувати. І в результаті своєї плідної роботи ви однозначно досягнете приголомшливого успіху.

Ми вирішили застерегти вас від здійснення найголовніших "ляпів" та допомогти уникнути помилок, з якими багатьом довелося зіткнутися на початку своєї підприємницької діяльності.

Відсутність чіткого бізнес-плану

Часто великий відсоток підприємців готовий відмовитись від своїх мрії, зіткнувшись із першою неприємністю і незрозумілим алгоритмом роботи. Помилкою буде вважати, що ви зможете адаптуватися в усьому і вам все вдасться одразу. Цей трудомісткий процес, який вимагає вивчення ринку. Але, повірте, витрачені зусилля згодом дозволять вам заощадити багато часу і коштів.

Починати бізнес, попередньо не дослідивши ринок

Багато підприємців-початківців не обтяжують себе дослідженнями ситуації на ринку, а потім дивуються, чому їхній бізнес, на який вони витратили стільки часу і грошей, розвалюється. Головне - спробувати запустити та протестувати хоча би пробний продукт або послугу, завдяки якій ви зможете випробувати ринок і зібрати побільше відгуків за короткий термін.

Недостатня кількість коштів

Нові компанії на ринку починають заробляти справжні гроші не відразу. Бізнесу, пов'язаному з виробництвом або розробкою, часто потрібно кілька років тільки на те, щоб вийти на самоокупність. Отже, у вас повинно бути достатньо коштів, щоби пережити час, поки ваш бізнес не почне приносити стабільний дохід, а також достатньо коштів для підтримки і розвитку бізнесу. Або ж ви повинні з самого початку будувати справу, яка може заробляти гроші з першого дня роботи, наприклад, сервісний або торговий.

Залучення інвесторів

У першу чергу пам’ятайте, що ваш інвестор повинен розуміти суть вашого задуму. Якщо намагатись отримати фінансування від людей, які не зовсім розділяють вашу точку зору, це може негативно вплинути на втілення в життя вашої початкової ідеї.

Не вкладатись в маркетинг

Не розраховуйте на те, що як тільки ви відкриєте свій офіс, клієнти одразу вишикуються в чергу. Насправді без ефективної маркетингової компанії ваші клієнти не дізнаються куди і навіщо до вас приходити. Зрозуміло, що підприємець-початківець неохоче витрачає гроші на рекламу. Є, звичайно, і безкоштовний маркетинг (реферали, SMM), але реалізація такої стратегії вимагає багато часу і терпіння. Якщо ви хочете, щоб ваш бізнес був успішним, розробіть маркетинговий план і запустіть рекламну кампанію.

Економія на працівниках

Дуже важливо найняти хороших фахівців. Якщо ви зберете посередній, "дешевший" колектив, то замість того, щоб розвивати своє підприємство, будете займатися зовсім іншими завданнями. Адже таким працівникам для вирішення деяких проблем потрібно буде набагато більше часу, аніж досвідченим людям.

Намагатися робити все самотужки

Управління бізнесом включає в себе стільки різних завдань, що одна людина просто не може з ними впоратися. Навіть якщо у вас є всі необхідні навички, вам просто не вистачатиме часу. З самого початку необхідно заручитися чиєюсь допомогою. Наприклад, досвідчений бухгалтер знає набагато більше, ніж ви, і може допомогти заощадити не тільки ваш час, але й гроші.

Надії на миттєвий успіх

Ще від початку відкриття перших інтернет-підприємств і навіть зараз, ми спостерігаємо що нові компанії з'являються і одразу ж зникають. Спочатку необхідно вирішити, чого ви хочете досягти в довгостроковій перспективі. Компанії, які добре змогли зарекомендувати себе на початку своєї діяльності, на жаль, є скоріше винятком. Зазвичай, це всього лише амбіції підприємців.

Побудова успішного бізнесу вимагає чимало зусиль, але в той же час дає прекрасний особистий досвід. Головне, пам’ятайте, що бізнес - це тривалий процес, а не разова подія, тому не поспішайте, а все ретельно обміркуйте.

Успіху вам!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше