Made in Ukraine, або що Україна створила за 23 роки

15 липня 2014
Редакція
Більшість українофобів, під впливом останніх подій, почали активно і голосно висловлювати свою позицію щодо українців. Окрім звичних вже беззмістовних аргументів, що ми хохли і цим все сказано, додались розмови про те, що за 23 роки незалежності українці тільки те й навчились, що на Майдані стрибати. Що ж, якщо вам цікаво дізнатись, чим же насправді займались українці весь цей час, ось вам невелика підбірка наших вітчизняних брендів і виробників, які вже змогли здобути чималий авторитет на світовому ринку!

Корпорація "Електрон", Львів

"Електрон" - акціонерне товариство, акції якого зареєстровані під №1 в Україні.

За свою майже вікову історію "Електрон" пройшов шлях від невеликої майстерні до багатогалузевої корпорації, яка займається виробництвом науково-технічної, промислової та побутової продукції.
Львівський телевізійний завод (на базі якого і виник сучасний "Електрон") не одноразово здобував визнання та похвалу зі всіх куточків Радянського Союзу: у 50-ті роки тут був створений телевізор "Верховина", який визнали найкращим приймачем у СРСР;  у 1966 році телевізори "Електрон" та "Огонек" експортувалися в близько 30 країн світу і першими одержали державний "Знак якості"; у СРСР це було перше підприємство, яке почало виробництво кольорових телевізорів; це був найбільший виробник телевізійної апаратури в Радянському Союзі і один з найбільших у світі.

А ось і він, сучасний "Електрон":
 

ДП "Антонов", Київ

Підприємство, історія якого налічує більше 60 років, нині є одним з небагатьох підприємств, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарату - від передпроектних наукових досліджень до побудови, випробувань, сертифікації, серійного виробництва та післяпродажного обслуговування.

Окрім створення ряду вдалих моделей, підприємство працювало над першим у світі широкофюзеляжним літаком, габарити якого перевищували всі існуючі на той час. 

Ще у 1984 році Українському конструкторському бюро Антонова, вдалося створити літак із найбільшою вантажопідйомністю у світі. На його розробку пішло 3 роки. Літак призначений для транспортування великогабартиних вантажів, як от орбітальний корабель ракетно-космічної системи "Енергія-Буран". Щоправда зараз Ан-225 "Мрія" здійснює переважно комерційні вантажні перевезення.

Сьогодні ДП Антонов займається не тільки створенням авіаційної техніки, а й наземним транспортом. 
 

Крюківський вагонобудівний завод, Кременчук

Його особливістю є те, що завод може досить швидко адаптуватись до виробництва нової продукції. У 2003 році на його базі розпочалось проектування та конструювання українського метропотяга.

Впродовж своєї роботи завод здобув репутацію надійного партнера, який виготовляє якісну продукцію і постійно стежить за відповідністю усім стандартам.
 

Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод" імені О. М. Макарова, Дніпропетровськ

Велике українське підприємство, що виготовляє ракетно-космічну техніку та іншу наукомістку продукцію. Спочатку завданням заводу було виробництво міжконтинентальних ракет. Південмаш не мав офіційної назви, а тільки номер, і називався "Завод № 586".

Станом на 2014 рік, "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова" являє собою науково-виробничий комплекс ракетно-космічної техніки. Хоча, що тут дивного, в України завжди був непоганий потенціал у цій сфері.   
 

Корпорація "Богдан", Черкаси

Історія виробництва легкових автомобілів корпорації "Богдан" починається з 2000-го року, коли з машинокомплектів Волзького автомобільного заводу (АвтоВАЗ, Росія) були зібрані перші автомобілі. Компанія і сьогодні інвестує значні кошти в розвиток, розширення та модернізацію виробництва. 20 червня 2008 введено в експлуатацію перше за час існування незалежної України автомобілебудівне підприємство. Обсяг інвестицій у цей проект склав більше 330 млн. доларів.

Саме з початком виробництва автобусів "Богдан" корпорація заявила про себе, як про вітчизняного автовиробника.
 

"Група Норд", Донецьк

Компанія "Норд" - найбільший у Східній Європі виробник крупної побутової техніки і торгового устаткування, з власною науково-конструкторською базою і сучасним виробництвом повного циклу, оснащеним новітніми технологіями та сучасним обладнанням: Кеннон, Gallileo, Lachenmeir.

"Норд" пропонує своїм покупцям великий асортимент якісної побутової техніки та техніки для бізнесу. Продукція компанії експортується у країни Європи (Німеччина, Франція), СНД та Азії (обсяг експорту - 70%).
 

ТМ "Чумак" м. Каховка, Херсонська область

Якісних і смачних українських продуктових брендів дуже багато. Це - "Олейна", "Наша ряба", "Селянське", "Торчин", "АВК", "Галичина", "Рейнфорд", "Комо", "Клуб сиру" та багато інших. Однак, щоби не забирати багато вашого часу, розповімо вам про один з них.

"Чумак" - компанія національного рівня, одне з найбільших підприємств в Україні. Основна діяльність - виробництво продуктів харчування. Вона була серед тих, хто формував новий український ринок, тому багаторічний досвід і розуміння потреб покупців роблять її експертами в сфері виробництва продуктів харчування.

Корпоративний слоган "Чумака" - "З лану до столу". І це не просто слова - виробничі потужності компанії розташовані безпосередньо в полях, тому всі зібрані овочі вже впродовж години можуть бути доставлені на завод для переробки. Унікальне розташування компанії на півдні України, в екологічно чистій місцевості, гарантує високу якість товарів. Компанія пишається тим, що не додає консерванти в готову продукцію, і всі продукти "Чумак" абсолютно безпечні для здоров'я!

Компанія впродовж 15 років росте і розвивається разом з Україною. Зараз продукція експортується в Канаду, Росію, США, Казахстан, Грузію, Ізраїль, Іспанію, країни Балтики та на інші світові ринки. Чумак - це вже легенда!
 

"Рошен", Київ

А тепер про солодощі… Не можемо ми сьогодні оминути їх увагою!

Кондитерська Корпорація "ROSHEN" у рейтингу "Candy Industry Top 100" входить в першу двадцятку.
Під власним "солодким знаком якості", корпорація виробляє до 320 найменувань продукції бездоганної якості.

Головний офіс розташований в м. Київ. До складу корпорації входять українські фабрики (Київська, два виробничі майданчики у Вінниці, Кременчуцька); дві виробничі площадки Липецької кондитерської фабрики (Росія), Клайпедська кондитерська фабрика (Литва), Bonbonetti Choco Kft (Будапешт, Угорщина), а також масло комбінат "Бершадьмолоко", який забезпечує фабрики натуральною високоякісною молочною сировиною.
 

ПриваБанк

Про нього не згадати теж важко. ПриватБанк, заснований в 1992 році, дійсно є лідером банківського ринку України.

Ось тільки декілька фактів, що підтверджують це:
  1. 10 років тому банк, одним з перших у світі, почав використовувати одноразові SMS-паролі для клієнтів.
  2. З останніх інновацій: платіжний міні-термінал, вхід в інтернет-банкінг через QR-код, онлайн-інкасація, десятки різноманітних мобільних пропозицій.
  3. Нещодавно ПриватБанк презентував перший у світі безконтактний Android-банкомат.
Звичайно, майже у всіх нас були свої не дуже приємні історії з ПриватБанком. Однак, як би ми не намагались відсторонитися від нього, зробити це практично не можливо. Чому? Все просто. Він дійсно кращий. Він креативний. І постійно розвивається, хоча, здавалося б, що можна розвивати в банківському секторі?
 

Зона відпочинку

І сьогодні в цій рубриці перемагає... Звичайно ж, Бу-ко-вель.

Якщо хтось вам скаже, що це зимовий гірськолижний курорт – можете сміливо розсміятися йому в обличчя. Тому що ця людина точно не збирала гриби в Карпатах, не купалася в холоднючих гірських річках і нічого не знає про те, як пахне чай на місцевих травах!

Буковель, без сумніву, є найбільшим гірськолижним курортом України. Окрім того, його визнали найбільш швидкозростаючим у світі. 

Однак, тут розвинена не тільки гірськолижна інфраструктура. На території туристичного комплексу розташований Bukovel Bike Park. Та й взагалі влітку тут є чим зайнятись. Особливо Буковель сподобається тим, хто полюбляє гірські місцевості. Тут є і екскурсії, і походи, квадротури, кінні прогулянки, пінбол, екстрим-парк, риболовля, мотошкола і все що вам потрібно для повноцінного відпочинку на свіжому повітрі.
 

Фармацевтична фірма "Дарниця", Київ

У жовтні 1930 року в столиці України було створено Київський філіал Українського інституту експериментальної ендокринології. Мало хто тоді знав, що нові корпуси інституту, побудовані в 1938 році в Дарницькому районі столиці, стануть основою найбільшого в Україні хіміко-фармацевтичного об'єднання - "Дарниця". Саме ця компанія дала потужний імпульс розвитку сучасної фармацевтичної промисловості України.

З 1994 року починається новітня історія компанії - хіміко-фармацевтичне об'єднання "Дарниця" реорганізовано в ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця".

Це дуже динамічне підприємство. Сьогодні на його території виробляється понад 25 найменувань лікарських засобів.
 

Компанія "ЛАЗ", Львів, Дніпродзержинськ, Запоріжжя

Компанії "City Transport Group" належить всесвітньо відомий бренд ЛАЗ, історія якого почалася ще в минулому столітті. Заснований в 1945 році, ЛАЗ з 1949-го почав виробляти автобуси. Конструкції, розроблені ЛАЗом ставали ноу-хау в індустрії.

Спеціально розроблені автобуси "ЛАЗ" використовувалися в аерокосмічній індустрії СРСР для доставки космонавтів до стартового майданчика.

Сьогодні "City Transport Group" розвиває виробничі парки з чіткою спеціалізацією:
  • Дніпродзержинськ - автобуси середнього класу, міські автобуси
  • Запоріжжя - автомобілі швидкої допомоги, мобільні медичні клініки, трамваї, спеціальна техніка
  • Львів - тролейбуси, туристичні та люкс автобуси
 

ПАТ "АвтоКрАЗ", Кременчук

Історія підприємства починається з 1945 року, коли наркоматом Шляхів Сполучення СРСР затверджено наказ про будівництво в Кременчуці механічного та мостового заводів.

На сьогоднішній день - це найбільший виробник цивільної техніки, спецтехніки і військових автомобілів.
 

ТОВ "ЮАВІА", Київ

Починаючи з 1994 року, на базі фірми "ImperialAvia", з 2001 - "Sinuk" і з 2004 - Авіакомпанії "Велес", проводилися спільні розробки і наукові дослідження у сфері безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Для об’єднання єдиного науково-технічного та конструкторського колективу, з метою подальшого вдосконалення і створення нових моделей БПЛА, на базі перерахованих вище підприємств була створена спеціалізована фірма "Юавіа", основними видами діяльності якої є: науково-технічні розробки,
конструювання зразків, супровід і підготовка кадрів.
 

Компанія "Інком", Київ 

До слова, Україна потрапила в ТОП-10 країн-лідерів у сфері розробки програмного забезпечення.

Компанія "Інком" працює на ринку України більше 20-ти років. За цей час були моменти стрімкого зростання і кризові періоди, постійна адаптація до нових реалій ринку. Але найбільшим нашим досягненням є те, що український ринок інформаційних технологій зростав і продовжує свій розвиток разом з компанією. Завдяки високій компетентності фахівців цього підприємства в сфері ІТ в поєднанні зі знаннями з організаційного управління та галузевої експертизи, компанія створює ефективні та оптимальні рішення для бізнесу. Інком - єдине ІТ-підприємство, що має 28 філій у найбільших містах по всій території України, а також представництва в Республіці Казахстан та Республіці Білорусь.
 

"SoftServe", Львів

SoftServe - найбільша українська ІТ-компанія, виробник програмного забезпечення і постачальник послуг з розробки, контролю якості та підтримки інформаційних систем і бізнес-рішень. За час існування заслужили довіру більше 150 світових компаній, серед яких відомі бренди США, Канади та Західної Європи.
 

Компанія "Датагруп", Вінниця

"Датагруп" є провідним телекомунікаційним оператором на українському ринку комплексних послуг фіксованого зв'язку. Клієнти компанії отримують послуги, необхідні для динамічного розвитку їх бізнесу. Їх спектр дозволяє вирішити будь-яке телекомунікаційне завдання з урахуванням побажань замовників. На сьогодні компанія є одним з лідерів надання послуг зв'язку.

Для обслуговування роздрібних клієнтів восени 2010 року "Датагруп" презентувала роздрібну торгову марку "Домашній телеком". Під цією торговою маркою надаються послуги Інтернет, телефонії, телебачення. За підсумками 1-го кварталу 2014 компанія обслуговує 293 тис. абонентів.

За підсумками 2013 компанії належить 45% від загального обсягу доходів у даному сегменті. Також вона є лідером в сегменті супутникового зв'язку VSAT в Україні та СНД. "Датагруп" - єдиний оператор в країні, який володіє спеціальною інфраструктурою (спеціально оснащені автомобілі, потужні мобільні дизельні генератори, цілодобово чергують ремонтні бригади) для надання послуг SLA (Service Level Agreement) і аутсорсингу.
 

"АВТОЗАЗ", Запоріжжя

"ЗАЗ" - єдине в Україні підприємство, яке володіє повним циклом виробництва легкових автомобілів, що включає штампування, зварювання, фарбування, обладнання кузова і складання автомобіля. На заводі створено і постійно удосконалюється якісно нове сучасне високотехнологічне виробництво, яке відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001 версії 2008 року. Компанія здійснює значний внесок у розвиток державної економіки.

Динаміка розвитку ЗАЗу, пріоритетами якої є постійне прагнення удосконалювати власну продукцію, робота над втіленням нових ідей і розширення модельного ряду автомобілів, свідчить про прогрес створення вітчизняного автомобіля.
 

"Фармак", Київ

У 1991 році Київський хіміко-фармацевтичний завод ім. М.В.Ломоносова (заснований в 1925-му) був реорганізований у ВАТ "Фармак". Це одне з провідних фармацевтичних підприємств України.

"Фармак", за даними самого підприємства, посідає друге місце серед вітчизняних фармацевтичних компаній, забезпечуючи 11% обсягу виробництва лікарських засобів у країні. За останні роки було значно розширено номенклатуру продукції: підприємство випускає близько 150 найменувань лікарських препаратів, асортимент яких щорічно збільшується на 15-20 пунктів.

ВАТ "Фармак" – компанія з чітко вираженою маркетинговою стратегією, яка вкладає кошти у створення і просування препаратів власного виробництва і демонструє значний щорічний приріст обсягів продажів стратегічних брендів. Маркетингова стратегія компанії спрямована на комплексний підхід до процесу просування окремих груп препаратів, концентрацію зусиль на обмеженій кількості терапевтичних напрямків, найбільш важливими серед яких визнані ендокринологія, кардіологія, засоби для лікування простудних захворювань, онкологія і офтальмологія.
 

"Оріон", Тернопіль

Одне з провідних підприємств України з виробництва професійних засобів радіозв'язку. Основна спеціалізація - виробництво систем УКХ-радіозв'язку в діапазоні 146-174 та 30-75,999 МГц. Супутня спеціалізація - виробництво складної побутової радіоапаратури, товарів широкого вжитку та комплектуючих до них.
 
Напевно, ви вже здогадались, що цей перелік можна продовжувати ще дуже довго! Але ж не все одразу :)

Тому, далі буде…
 
(via)
Читайте також: Made in Ukraine. Частина третя
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше