Лише 21% українців задоволені рівнем культури у своєму місті

17 грудня 2015
Редакція
На прохання Гете-Інституту в Україні, мешканці 6 міст України, які беруть участь у проекті Культурно-освітня академія, розповіли, чи задоволені вони культурними заходами, які проходять у їхніх містах, і чого їм бракує для якісного дозвілля. В опитуванні брали участь мешканці мегаполісів ― Києва, Одеси, Запоріжжя, а також містечок із населенням менше 35 тисяч осіб ― Жмеринки, Бучача, Добропілля.

Організатори опитування ставили за мету з’ясувати, наскільки відрізняється культурне життя у мегаполісі та маленькому місті. Так, більшість респондентів у великих містах (64%) відповіли, що відвідують культурні події, в той час як у маленьких містечках цей показник сягає 56%.
 
До головних причин, чому українці у маленьких містах не відвідують культурні заходи, референти відносили брак цікавих подій (34%), брак коштів (28%) та часу (25%). У той же час більшість респондентів у великих містах (51%) посилаються в першу чергу на брак часу і лише 14% не знаходять для себе цікавих заходів.
 
"Проект Культурно-освітня академія покликаний пояснити важливість децентралізації культури, коли культурні заходи проводяться не лише у столиці або інших мегаполісах, але й у маленьких містечках, ― говорить Фрідеріке Мьошель, референт із питань культурних програм та педагогічної кооперації Гете-Інституту в Україні. ― Адже зацікавленість у культурному дозвіллі, у розвитку міста та активність мешканців провінційних містечок часто бувають набагато вищими, ніж у жителів обласних центрів".

Загалом 24% українців не знаходять цікавих для себе заходів. При цьому 29% мешканців малих міст оцінюють рівень культурних подій у своєму місті як "низький", тоді як 15% ставлять їм високу оцінку. В мегаполісах лише 8% респондентів низько оцінюють ті культурні заходи, що відбуваються, а 26% вважають рівень культурних заходів високим. 57% респондентів назвали культурні події "середніми".
 
Згідно з опитуванням, найпопулярнішими подіями у великих містах стали концерти (36%), у маленьких ― виставки мистецтва (12%). У той же час найбільше мешканцям великих міст бракує концертів (17%), театральних вистав (15%) і фестивалів музики та кіно (14%). Маленькі міста також прагнуть концертів (25%), фестивалів музики і кіно (25%), театральних вистав (19%).

"У Бучачі ― місті з населенням близько 12 000 осіб, люди дуже зацікавлені у культурному дозвіллі, ― говорить Мар’яна Максим’як, менеджер проектів та програм "Арт-двір", учасниця Культурно-освітньої академії. ― Наприклад, ми придумали проект "Арт-двір" ― це арт-платформа, яка працює в теплий сезон і проводить різні літературні і музичні заходи. Кожен такий захід ― подія для міста. Дуже хотілося б, щоб їх було значно більше".

* Проект Культурно-освітня академія, заснований Гете-Інститутом, спрямований на підтримку визнання і професіоналізації українських культурних установ та ініціатив, а також на об’єднання за допомогою спільних освітніх програм, візитів і дискусійних майданчиків активних діячів із державних і недержавних структур і на створення у такий спосіб можливостей для розробки надійних перспектив розвитку культурно-освітньої галузі.

** В опитуванні взяли участь 800 осіб: жінки та чоловіки віком від 25 до 55 років. Опитування проводилось за випадковою вибіркою.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше