Львівська школярка поїде на Міжнародну олімпіаду у Нью-Йорку

26 березня 2018
UAPOST.US

Юна львівська винахідниця Софія Петришин візьме участь в олімпіаді геніїв, котра відбудеться в Нью-Йорку 11-16 червня. 16-річна школярка представить на ній власний пристрій, котрий допомагає незрячим, перетворюючи цифрову інформацію у шрифт Брайля.

uapost.us

Зараз Софія навчається в 11 класі школи-ліцею "Оріяна" та відвідує секцію інформатики Львівської обласної МАН. Вона вже познайомила українців зі своїм винаходом, здобувши перемогу на всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна. На часі - світова презентація проекту.

Дівчина розповіла, що її винахід повинен полегшити соціалізацію незрячих людей. "Я хотіла написати якусь наукову роботу, щоб вона була корисна суспільству, і щоб мені було цікаво. Зараз є дуже багато книжок, які друкуються шрифтом Брайля, і на це витрачається дуже багато паперу і коштів. Також є багато літератури, яка є недоступною для незрячих. Тому я звернула увагу на те, що розвиваються інформаційні технології, інформація поширюється через комп'ютер – і це можна використати", - розповіла Софія. - "Я вирішила, що незрячим було би вигідно зчитувати інформацію з комп'ютера за допомогою якогось приладу. У світі є аналоги моєму винаходу, але вони коштують від 2 до 5 тис. доларів, і є фактично недоступними для українців. Тому з вересня минулого року я почала працювати на своїм проектом".

uapost.us

Та література - не єдина сфера застосування такого пристрою. Для прикладу, за допомогою нього люди з вадами зору зможуть без проблем користуватися банкоматами. 

"Зараз в банкоматах незрячі можуть розрахуватися тільки за допомогою іншої людини. Тому я розробила цей прилад так, що він може зчитувати дані з SD-картки і переводити їх по одному символу на шрифт Брайля. Я думаю, що це було би класно незрячим застосовувати не тільки в банкоматах, а й для читання взагалі", - розповідає дівчина.

Нью-Йоркська олімпіада геніїв - один з найпрестижніших конкурсів для школярів зі всього світу. Її переможці отримують змогу здобувати вищу освіту в США та можуть розраховувати на щомісячну стипендію. 

"Олімпіада в США для мене – дуже велике досягнення. Я завжди мріяла поїхати на міжнародний конкурс, особливо в Америку, де дуже хороший клімат для розвитку, і відкривається багато можливостей", - ділиться Софія.

Юна винахідниця не планує зупинятись на досягнутому, і вже розпочала роботу над новим проектом.

"Незрячим важко навчитися того шрифту Брайля – вони працюють із вчителями, і це займає багато часу. Зараз я розробляю додаток на Android, який буде допомагати вивчити шрифт Брайля через Bluetooth-модуль", - розповіла українка ресурсу ZAXID.NET.

(via)
UaPost

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

У Запорізькій області почала працювати перша черга найбільшої сонячної електростанції в Україні
Після завершення будівництва електростанція зможе забезпечувати енергією шість районів Запорізької області, а також курорти на узбережжі Азовського моря
Читати більше
Проблеми української мови: Що про них скаже історія?
Чи аж такою очевидною є теза про вирішальну роль насильства у деградації та вимиранні української мови?.. Йдеться не про сам факт масовості та жорстокості гонінь проти неї, а про вирішальний вплив цього факту на постання непривабливої картини нашого мовного сьогодення...
Читати більше
Creative Writing зі Славою Світовою
Письменниця, коуч зі словесної майстерності та творчості, Слава Світова в рамках проекту Creative Women Space розпочинає цикл практикумів зі словесної майстерності, який допоможе розібратися з теоретичними перипетіями, зловити творчу хвилю і почати писати!
Читати більше