Львівська школярка поїде на Міжнародну олімпіаду у Нью-Йорку

26 березня 2018
UAPOST.US

Юна львівська винахідниця Софія Петришин візьме участь в олімпіаді геніїв, котра відбудеться в Нью-Йорку 11-16 червня. 16-річна школярка представить на ній власний пристрій, котрий допомагає незрячим, перетворюючи цифрову інформацію у шрифт Брайля.

uapost.us

Зараз Софія навчається в 11 класі школи-ліцею "Оріяна" та відвідує секцію інформатики Львівської обласної МАН. Вона вже познайомила українців зі своїм винаходом, здобувши перемогу на всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна. На часі - світова презентація проекту.

Дівчина розповіла, що її винахід повинен полегшити соціалізацію незрячих людей. "Я хотіла написати якусь наукову роботу, щоб вона була корисна суспільству, і щоб мені було цікаво. Зараз є дуже багато книжок, які друкуються шрифтом Брайля, і на це витрачається дуже багато паперу і коштів. Також є багато літератури, яка є недоступною для незрячих. Тому я звернула увагу на те, що розвиваються інформаційні технології, інформація поширюється через комп'ютер – і це можна використати", - розповіла Софія. - "Я вирішила, що незрячим було би вигідно зчитувати інформацію з комп'ютера за допомогою якогось приладу. У світі є аналоги моєму винаходу, але вони коштують від 2 до 5 тис. доларів, і є фактично недоступними для українців. Тому з вересня минулого року я почала працювати на своїм проектом".

uapost.us

Та література - не єдина сфера застосування такого пристрою. Для прикладу, за допомогою нього люди з вадами зору зможуть без проблем користуватися банкоматами. 

"Зараз в банкоматах незрячі можуть розрахуватися тільки за допомогою іншої людини. Тому я розробила цей прилад так, що він може зчитувати дані з SD-картки і переводити їх по одному символу на шрифт Брайля. Я думаю, що це було би класно незрячим застосовувати не тільки в банкоматах, а й для читання взагалі", - розповідає дівчина.

Нью-Йоркська олімпіада геніїв - один з найпрестижніших конкурсів для школярів зі всього світу. Її переможці отримують змогу здобувати вищу освіту в США та можуть розраховувати на щомісячну стипендію. 

"Олімпіада в США для мене – дуже велике досягнення. Я завжди мріяла поїхати на міжнародний конкурс, особливо в Америку, де дуже хороший клімат для розвитку, і відкривається багато можливостей", - ділиться Софія.

Юна винахідниця не планує зупинятись на досягнутому, і вже розпочала роботу над новим проектом.

"Незрячим важко навчитися того шрифту Брайля – вони працюють із вчителями, і це займає багато часу. Зараз я розробляю додаток на Android, який буде допомагати вивчити шрифт Брайля через Bluetooth-модуль", - розповіла українка ресурсу ZAXID.NET.

(via)
UaPost

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше