"Ленінопад" в Україні

14 липня 2015
UAPOST.US
Цими днями в українській околиці у Нью-Йорку побував історик, публіцист, громадський діяч та голова Українського інституту національної пам’яті - Володимир В’ятрович. Зустріч відбулася в Українському Народному Домі, що на 2-й вулиці, 8-го липня.
 
Гості мали можливість подискутувати з істориком на тему декомунізації України. За словами Володимира В’ятровича, через те, що в Україні у 90-ті не було повноцінної демократичної революції, нам довелося повставати 2004-го та 2014-го.

На даний час в Україні знесено 500 пам’ятників Леніну, а ще залишається 1 200, як підраховано інститутом.

Інститут з допомогою громадськості домігся прийняття Верховною Радою України низки законів, а зокрема, 9 квітня Верховна Рада України прийняла 4 закони про декомунізацію - про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців на волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Ці закони вступили у дію 21 травня. "Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни буде позбавлена тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності буде повністю відкрито".

Тексти законів англійською мовою тут.

Зараз Україна надає світові унікальну можливість – доступ до документів, файлів та архівів, які містять засекречену інформацію про дії комуністичної влади в Україні. Після того, коли Україна стала незалежною державою, у нас все ще існували "радянські закони", які блокували доступ до безцінної інформацію, про справжні дії радянського режиму в Україні.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Особливості американської початкової школи в контексті нової освітньої реформи в Україні
Українська середня освіта стоїть за крок до суттєвих змін. Початкова школа зміниться вже з осені 2018 року. Я пропоную читачам UaModna свої спостереження щодо американської початкової школи, порівняння з пострадянською системою освіти, а також роздуми вчительки першого класу однієї з державних шкіл штату Пенсильванія, міс Саманти Макхью про свою професію.
Читати більше
Книжкові "шпаківні". Забуті?
Кажуть, що книжки, наче маленькі пташенята, туляться одне до одного на поличці, як у гніздечку. Такими "шпаківнями-домівками" для томів і томиків віднедавна стали ще й "Вільні бібліотеки". Буккросинг, або ж обмін книжками, доволі популярний у світі. Прочитав щось - поділися цим з іншими: віднеси і поклади до маленької книгозбірні десь у парку чи кав'ярні.
Читати більше
Про подорожі українською: 9 цікавих Youtube-каналів
Звичайно, в мережі можна знайти безліч інформації про подорожі, зокрема і цікаві відео-блоги на Youtube. Однак, якщо говорити про україномовний сегмент у цій сфері, варіантів, виявляється, існує не так вже й багато...
Читати більше