Культурні проекти змінюють міста: як селфі врятували міст у Генічеську

4 листопада 2016
Редакція
У рамках програми Goethe-Institut Культурно-освітня академія 16 проектів із 11 міст України отримали гранти на втілення найрізноманітніших ініціатив. Деякі з них не просто об’єднали навколо себе незліченну кількість людей, але й змінили життя міста.
   
Літературний центр імені Аґнона, який починався у дворі звичайного будинку в Бучачі, серія дискусій про проблеми Добропілля Urban Talk Hackaton, яка народилася зі звичайних суботників, культурний квест у Чернівцях, проект про дослідження проблем міста Urban Creativity Lab у Рівному, нарешті, акція "100 років — 100 селфі", спрямована проти демонтажу залізничного мосту, однієї з головних пам’яток Генічеська, — це тільки невеликий перелік ініціатив, які з’явилися за підтримки Культурно-освітньої академії. Її підсумки підіб’ють уже 10 листопада у столичному FEDORIV HUB, а поки активісти Генічеська святкують перемогу — їхній проект переконав місцеву владу зберегти архітектурну споруду.
 
Міст у Генічеську — витвір архітектурного мистецтва, був створений у 1915 році компанією Waagner Biro, яка доклала рук до Рейхстагу, Сіднейської опери, футуристичного аеропорту в Баку і ще 4 тисячам знакових об’єктів по всьому світу. За своє довге життя міст бачив і революцію, і війни, і кризи, по ньому ходили потяги, їздили автомобілі, а зараз він - вірний друг рибалок і нирців.
 
Навесні 2016-го влада Генічеська анонсувала демонтаж мосту і здачу конструкції на металобрухт. На захист архітектурної пам’ятки авторства одного з найбільш титулованих бюро світу стали місцеві активісти.
"Ми придумали низку проектів, присвячених мосту, — розповідає Юлія Манукян. — Наприклад, конкурс фотографій "100 років — 100 селфі". Роботи переможців ми розмістили на верхотурі мосту, це було дуже гарно. Також організували лекції спеціалістів Краєзнавчого музею, виступи музичних і танцювальних колективів. Сьогодні виставка фотографій проходить у Будинку культури Генічеська. Ми боремося за міст і як за об’єкт унікальної спадщини, і як за символ прагнення до іншого, не депресивного майбутнього".
   
Проект підтримали не лише мешканці Генічеська, для яких міст — невід’ємна частина урбаністичного пейзажу, а й міжнародні культурні інституції, а потім і… місцева влада, яка вирішила, що така цінна пам’ятка все-таки потрібна Херсонській області. Тепер очільники міста на рівних з активістами беруть участь в акціях із перетворення мосту в арт-об’єкт.
 
Такою зміною подій приємно вражені в Goethe-Institut в Україні.
 
"Задача Культурно-освітньої академії — підтримувати культуру в українських регіонах, — розповідає референт культурних програм Goethe-Institut Фрідеріке Мьошель. — За три роки існування проект об’єднав 200 культурних менеджерів, урбаністів, художників і громадських активістів, кожен з яких прагне розвивати своє місто. Ми раді, що завдяки таким акціям, як у Генічеську, ставлення до культурних проектів, їх впливу і можливостей змінюється і у місцевої влади".
 
*Goethe-Institut – це культурний інститут Федеративної Республіки Німеччини, що діє в усьому світі, сприяє вивченню німецької мови за кордоном і підтримує міжнародну культурну співпрацю.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше