Кролики, вівці, акули? Гольф!

6 жовтня 2015
Оксана Різова

Кролики, вівці, акули? Гольф!

Кролики - це не тільки цінне хутро. Згідно з уже давньою легендою, саме завдяки кролячій норі та каменю, що потрапив до неї, на світ з'явився гольф. Так, при цьому був присутній пастух із палицею, який допоміг їм "зустрітися", але нора все ж первинна. У автора першого кидка знайшлися друзі, яким забава також сподобалася, причому, настільки, що з часом їх нащадки змінили камені на м'ячі, палиці - на ключки, а замість нір почали використовувати лунки.


Титул батьківщини якоїсь гри - це почесно, історично і привабливо з різних точок зору. Тому в числі охочих претендентів - Голландія з "kolven", де використовувався в якості покриття лід, Італія з "паганіка" і Китай з "гуй ван".

У п'ятірку претендентів ще входять Франція та Бельгія, але фактично пальма, вірніше, ключка першості належить Шотландії.

За 40 км від Единбурга в місті Сент-Ендрюс розташоване "Старе поле" The Royal and Ancient Golf Club, яке зберігає свій вигляд майже незмінним вже близько 6 століть. Ціна квитка, що дає право грати на Old Course, відкритому в 1764 році, стартує від $ 100.

Перші гольфісти

Як стверджує письмово зафіксована постанова парламенту Шотландії, датована 1457 роком, спочатку гра була... заборонена. Король Яків II таким чином намагався зміцнити дисципліну серед солдатів, які грали в гольф, замість того, щоби вправлятися у стрільбі з лука. Сильні світу цього, які перебували при владі, гольф забороняли, дозволяли і знову забороняли. На самому початку XVI століття, в 1502 році, король Шотландії Яків IV вперше придбав інвентар для гри. Існує документальне підтвердження покупки набору ключок у майстра-лучника, який був родом із Перта. Виходить, що Яків IV - це перший зареєстрований гольфіст, а Перт - батьківщина ключок для гольфу.
 


У київському гольф-клубі "Гольфстрім" розповідають, що починати грати можна вже у віці 6 років. Щоправда, в Кореї діти можуть це робити з 4 - ось такі фанати гольфу їхні батьки.

А ще у гольфістів немає пенсіонерів. Є гравці-студенти і гравці, яким виповнилося 60 і більше років. Всі грають за правилами і дотримуються дрес-коду.
 


На фото вгорі на зеленому килимку зліва лежить дитяча ключка. На фото внизу - ключки для дорослих. 
 


Куди і як далеко полетить м'яч, залежить від форми "голови" ключки. Виходячи з цієї інформації, розумієш, що люди не просто так придумали прислів'я "Одна голова добре, а дві краще": у грі гольф 95% успіху забезпечує мозок, а 5% - руки. Там же, в голові, повинні "зібратися" і відстані до лунок, і оцінка рельєфу місцевості, і поправка на швидкість вітру.

Олівець і традиції

Перед грою кожен гольфіст отримує олівець і листок паперу. В ході гри він чесно записує біля номера лунки, з якого разу в неї потрапив. Олівець замість ручки - це оригінальний прийом.
 


Згідно з традицією, фіксувати результати ручкою при холодній погоді складно: чорнило замерзає, а грифель - ні.
 


Джерело
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше