"Коротко і стисло": Мистецтво успішної промови

3 грудня 2014
Versal

Найважче у світі інформаційного брухту – стисло висловлюватись. Серед найбільш дратівливих ділових якостей називають балакучість, серед недоліків публічних виступів – недостатню стислість.

У книзі "Коротше" засновник компанії "The Brief Lab" Джо Маккормак (Joe Mccormack) радить, як ясно і стисло висловлювати свої думки.
 

Переходьте відразу до причини

Під час своєї промови/виступу швидко переходите до причини, а потім ще раз нагадайте про неї. "Навіщо?" – найважливіше питання, яке часто не береться до уваги при спілкуванні. Люди ніколи не зрозуміють, про що ви говорите, поки ви не назвете їм причину бесіди.

Складіть план

Перед публічним виступом запишіть промову на папері. План, якого ви будете дотримуватися, має бути чітким до початку виступу. Складіть тези, щоб чітко уявляти, в якому напрямку скеровувати бесіду.

Говоріть заголовками

Нікому не хочеться витрачати зайву енергію, щоб зрозуміти суть вашої інформації. Заздалегідь сформулюйте заголовок, який наочно проанонсує тему вашої доповіді. Цим же заголовком і завершіть промову.

Виділяйте час на коригування

Якщо ви про щось думаєте, це не означає, що ви повинні про це говорити. Коли з'являється спокуса сказати перше, що спадає на думку, потрібно себе стримувати.

Слухайте уважно

Активне слухання вкрай важливt для підтримки зв'язку з аудиторією. Той, хто хоче ефективно спілкуватися, повинен бути прекрасним слухачем. Якщо ви будете уважно слухати, то будете знати, що важливо для інших, і зможете керувати їхньою увагою.

Намалюйте картинку

Розкажіть історію, використовуйте порівняння, щоб допомогти слухачам уявити об'єкт доповіді. У наш час більшість людей мислять образно.

Робіть паузи

Відсутність пауз – велика проблема: люди не знають, коли і як потрібно замовкнути. Зупиняйтеся під час промови, щоб слухачі могли засвоїти інформацію, відповісти на власні питання, прокоментувати або задати запитання.

Продовження статті читайте тут.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше