Копірайтинг для бізнесу: менше слів - більше сенсу

5 липня 2014
UA Modna Agency
Цілком імовірно, для декого слово "копірайтинг" є абсолютно незнайомим. Але, не дивлячись на це, кожен з нас щодня стикається з десятками і сотнями прикладів цього незрозумілого явища. Кожного разу коли ви завантажуєте будь-який сайт в інтернеті, коли читаєте написи на етикетках товарів, бачите афішу на стовпі чи звичайне оголошення – ви маєте справу саме з копірайтингом.

Не складно здогадатись, що сам термін походить від англійського "copywriting" та дослівно перекладається, як "написання тексту". Сьогодні, в епоху, коли інформація – це головний рушій прогресу, найдорожча валюта та найефективніша зброя – копірайтинг виокремився в повноцінну професію. Спеціалісти даної галузі називаються копірайтерами.
 
Важливо розуміти, що не кожен "писака" може називати себе копірайтером і не усі тексти несуть важливу інформацію для читача. Копірайтинг існує за своїми чіткими законами жанру. Тексти можуть бути різного спрямування – розважальні, інформаційні, рекламні, аналітичні – але завжди обов’язково високоякісні. Що відрізняє якісний текст від нездалого? Грамотність, стиль та сенсове зерно.

"Вища каста" копірайтингу

Копірайтинг – це авторське написання текстів на задану тематику з високим відсотком унікальності (90% - 100%). Основна їх специфіка – це тексти для людей. Окрім отримання певної інформації, читач мусить також відчути сильну емоцію в процесі читання такого тексту – в залежності від контексту та поставлених замовником задач необхідна емоція може бути різною. Вартість роботи професійних копірайтерів доволі висока, але це виправдано. Задля якісного виконання замовлення копірайтер повинен достеменно вивчити тематику та здебільшого працювати у дуже високому темпі.

Неймінг – це окрема сфера, в котрій поєднуються зусилля копірайтерів, маркетологів та креативщиків. Неймінгом називають процес створення назви. Погодьтесь, для новоствореного бізнесу дуже важливим етапом становлення й позиціонування є вибір свого ім’я, адже не випадково кажуть – як корабель назвеш, так він і попливе. З огляду на важливість задачі та рівень відповідальності, неймінг сміливо можна назвати найскладнішим напрямком копірайтингу. Окрім вигадування назв він також включає в себе створення слоганів, гасел, заголовків. Основне завдання неймінгу – вкласти максимум сенсу в мінімум слів. Часто процес створення однієї короткої назви може тривати кілька тижнів, тож коштує це задоволення відповідно.

Рекламний копірайтинг створюється за такими ж правилами, як і звичайний, але з додатковим завданням – викликати позитивну емоцію та лояльність читача саме до об’єкту реклами, а також використовувати спеціальні техніки та конструкції "заклику до дії" (call to action) для спонукання потенційних клієнтів скористатись об’єктом реклами (товаром, послугою, брендом тощо). По вартості така робота оцінюється вище, ніж звичайний копірайтинг, але нижче, ніж неймінг.

SEO-копірайтинг – це написання якісних текстів з урахуванням технік, необхідних для просування в пошукових машинах (Google, Яндекс, Yahoo та ін.). Ще зовсім недавно інтернет майорів жахливими SEO-текстами, написаними не для людей, а для машин. На цю тему навіть вигадали анекдот: "Кожна матуся, годуючи малу дитину стає SEOшником, коли примовляє: "Їж кашку – кашка добра! Кашка корисна. А яку смачну кашку мама зварила..." На щастя, сьогодні існують інші методи просування власних ресурсів у пошуковиках і це дозволяє повернутись до основного принципу копірайтингу – написання текстів для людей.
 

"Нижча каста" копірайтингу

Рерайтинг - (від англ. re-writing) – створення  нових текстів методом переписування вже існуючих. Саме цей тип копірайтингу найбільш  поширений в інтернеті. Рерайтинг використовуються всюди  не залежно від галузі – від новин до статей на будь-яку тематику. Вдалий текст повинен мати унікальність не нижче 80% - 90%. Такого результату досягають за рахунок заміни слів синонімами та додаванням чи заміною епітетів. Насправді, у кожного з нас є досвід рерайтерства – згадайте лише шкільні перекази! Головне завдання – передача одного й того ж змісту іншими словами. Вартість послуг рерайтерів значно нижча, ніж неймерів та копірайтерів. Можливо, саме через це сьогодні інформаційний простір будується фактично на основі ось таких переказів-переписів.

Копіпаст – (від анг. copy-paste) – це сліпе копіювання чужого тексту дослівно. Щиро кажучи, така діяльність є елементарною крадіжкою. Та не дивлячись на це, досі існує доволі високий попит на копіпаст. Часто цей прийом використовують в написанні технічних характеристик товарів, медичних текстах, туристичних описах. Зазвичай стаття, створена методом копіпасту, складається з частин текстів, що були скопійовані з різних джерел та зліплені в одне ціле. Окрім того, є "умільці", котрі копіюють чужий текст, а далі за допомогою функції автозаміни букви кирилиці "і", "с", "х", "В", "о", "у", "а" змінюють на аналогічні, але з латиниці. Деякі програми антиплагіату здатні розпізнавати такі "підстави", але часто шахраям-копіпастерам все ж вдається продати такий текст за ціною унікального копірайтингу. Нажаль, горе-замовник може зазнати багатьох проблем в такому випадку – від претензій першоджерела до несприйняття даного тексту пошуковими системами.

Де замовити копірайтинг

Коли чітко визначена потреба в текстах для вашого сайту, бізнес-поліграфії або PR-кампанії, постає не менш важливе питання – кому довірити цю відповідальну справу? Звичайно, кожен замовник бажає одночасно зекономити кошти та отримати якісний результат. Але, закони бізнесу незмінні – хочеш якість – плати відповідно. Замовлення на тексти можна віддати фрілансеру, спеціальній агенції або ж запросити копірайтера на постійній основі в штат компанії.

Якщо вам потрібно розміщувати велику кількість текстів протягом довгого періоду часу та немає значення схожість стилістики їх написання – сміливо відкривайте вакансію та шукайте копірайтера на повний день. Це дозволить зекономити кошти. Але варто пам`ятати, що одна людина, навіть дуже професійна, все ж має властивий їй впізнаваний стиль та може просто "виписатись".
 
Щоб уникнути подібних проблем, замовники найчастіше звертаються до спеціалізованих маркетингових агенцій, котрі надають послуги копірайтингу. Здебільшого, в штаті таких агенцій вже є кілька професійних копірайтерів, тож стилістика текстів може відрізнятись в залежності від тематик. Окрім того, на допомогу копірайтерам приходять штатні креативщики та неймери, а така колективна робота приносить чудові результати. Найважливішою перевагою агенцій є те, що укладаючи договір на замовлення текстів ви убезпечуєтесь від невчасного та неякісного виконання задачі. При бажанні, ваші тексти можуть бути оптимізовані під SEO-просування, яке також здійснюють подібні агенції.

Що стосується копірайтерів-фрілансерів, то тисячі кандидатур можна знайти на різноманітних біржах контенту. Тут ви зможете суттєво зекономити, але існує висока імовірність натрапити на шахрая-копіпастера. У будь-якому разі, якщо вирішили скористатись послугами фрілансера, ретельно переглядайте його портфоліо та перевіряйте реальність відгуків попередніх замовників.

Спочатку було слово. І воно – вічне. А вміле поводження зі словами та знання спеціальних технік копірайтингу допомагає бізнесу значно швидше досягати омріяних результатів. Звичайно, можна настільки бути впевненим у власній геніальності, що самостійно вести бухгалтерію, здійснювати продажі, дизайнувати власний сайт та писати для нього тексти. Але, практика показує, що такі "сам-собі-сценарист-режисер-оператор-та-головний-герой" найчастіше зазнають невдач. Рекомендуємо не створювати собі додаткових стресових ситуацій та одразу довірити написання текстів для вашого бізнесу професійним та відповідальним спеціалістам, котрі працюють в UA Modna Agency. І нехай вдалі тексти приносять вам хороші дивіденди!
 
UA Modna Agency – простір для успіху вашого бізнесу!
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше