Канада: навчання і легальна еміграція

13 лютого 2015
UAPOST.US
Багато з тих, хто сьогодні замислюється про своє майбутнє благополуччя, розуміють, що здобувати освіту краще за кордоном, а також ставлять питання про зміну країни проживання.

У кожного на це можуть бути свої причини, але, найчастіше, факторами, що впливають на таке рішення, є високий рівень життя в тій чи іншій країні, а також можливості для професійного та особистісного зростання. Найреальнішим і найбільш перспективним варіантом за всіма критеріями є Канада.
   

Що особливого в Канаді?

Канада – одна з найрозвиненіших країн світу з високим рівнем життя, низьким рівнем злочинності та розвиненою економікою. Це величезна країна, з порівняно невеликою кількістю населення, яка активно розвивається, а тому тут завжди знайдеться робота для фахівців будь-якої галузі.

Якщо порівнювати цю країну з іншими, наприклад, з Англією, США чи Швейцарією, то можна виділити такі особливості:
  • рівень життя в Канаді так само високий, однак більш "однорідний", ніж у США. Тут набагато менше дуже бідних або дуже багатих, що значно зменшує кількість соціальних проблем;
  • "середній чек" у Канаді набагато нижче, ніж у тій же Англії чи Швейцарії, а якість товарів і послуг нічим не поступається;
  • вартість навчання в Канаді в рази менше, ніж у США чи Великій Британії, при цьому освіта відрізняється високою практичною спрямованістю і відповідає всім сучасним вимогам;
  • канадське законодавство найбільш лояльне в порівнянні з іншими країнами: іноземні студенти можуть працювати як під час навчання, так і після закінчення університету. Залежно від строку навчання і типу навчальної програми іноземцям надається право працювати від 1-го до 3-х років;
  • міграційна політика також відрізняється особливою гнучкістю. Щоб отримати посвідчення про проживання в Канаді, достатньо провчитись тут два роки і мати хоча б один рік робочого стажу. А в окремих провінціях Канади ці терміни можуть бути ще коротшими.

Еміграція через освіту

Власне, одним з найбільш реальних і найпростіших способів легально емігрувати в Канаду є вища освіта. Існують різні програми навчання, ви можете вчитись як на бакалавра, так і на магістра, або отримати другу освіту при проходженні післядипломної програми всього за два роки, обравши для себе спеціальність, що найбільше вас влаштовує.

У сфері освіти Канада є однією із країн-лідерів, про що свідчить рейтинг систем освіти за результатами 2014 року британського видання "The Economist". Нічого дивного, адже в Канаді на освіту виділяється 5,2% ВВП країни, що дозволяє впроваджувати нові сучасні технології та всіляко розвивати освітню сферу.

На кого вчитись?

Звісно, щоб отримати в Канаді високооплачувану роботу, необхідно правильно обрати спеціальність. Видання "Canadian Business" опублікувало список ста найкращих професій у Канаді, виходячи з якого можна легко визначитися з майбутньою спеціальністю. Найбільш популярними є професії в таких сферах: юриспруденція, видобуток нафти і газу, охорона здоров'я, робота з персоналом, медсестринська справа, фінанси, телекомунікації, комп'ютерне програмування, соціальна робота, сільське господарство, психологія та інші.

В основі цього рейтингу лежить офіційна інформація Департаменту статистики Канади, зокрема показники середньої річної зарплати не менше $60 000, а також зростання кількості вакансій і пропозицій про оклад і підвищення попиту на фахівців із представлених професій.

Юрист, наприклад, отримує в Канаді в середньому майже $80 тис. на рік, менеджер по роботі з персоналом – близько $82 тис., менеджер у сфері охорони здоров'я – $87,3 тис., психолог – $77 тис., програміст – близько $83 тис.

Головною перевагою навчання в коледжах Канади є його виражена практична спрямованість. У коледжах та університетах існують спеціальні програми, так звані "Cо-оp program", навчальний план яких передбачає стажування у великих компаніях. Таким чином, 30% навчального часу займає обов'язкова практика за фахом. Крім того, програми в коледжах Канади розробляються у співпраці з промисловими та громадськими організаціями, що дає можливість зробити навчальний план найбільш актуальним і таким, що відповідає всім вимогам майбутніх роботодавців.

Варто також відзначити, що під час навчання дозволяється підробляти до 20-ти годин на тиждень. Зазвичай, це робота не за фахом, оплачується вона за результатами співбесіди, у середньому іноземні студенти заробляють $10–15 на годину.

Приступити до роботи за фахом вдається, як правило, відразу після закінчення університету або коледжу, отримавши відповідний науковий ступінь. Як уже було зазначено раніше, після закінчення навчання в Канаді можна легально працювати від одного до трьох років (залежно від строку проходження академічної програми).

Можливості працевлаштування

Не секрет, що в нашій країні, як правило, важко знайти роботу за фахом відразу по закінченню університету. Роботодавці неохоче приймають на роботу "зелених" вчорашніх студентів, які не мають досвіду. Це може призвести до втрати кваліфікації, а також до зниження самооцінки та фінансових труднощів.

У Канаді такої проблеми із працевлаштуванням немає. Для пошуку робочого місця іноземним студентам, як правило, потрібно не більше трьох місяців після отримання диплома. За цей час можна без проблем знайти роботу. Якщо ж студент під час навчання проходить стажування за фахом, то йому також можуть запропонувати вакансію на цьому ж підприємстві ще до закінчення навчання.

Крім того, при університетах і коледжах існують спеціальні центри, які допомагають випускникам працевлаштуватись. Із цією метою на базі самих навчальних закладів регулярно проводяться ярмарки вакансій, в яких беруть участь роботодавці, зацікавлені в перспективних молодих працівниках.

Згідно з незалежним звітом організації "Colleges Ontario", що був опублікований 14 квітня 2014 року, більше 83% випускників коледжів Канади протягом шести місяців після закінчення навчання змогли знайти роботу. При цьому 92% роботодавців залишилися задоволені новоспеченим персоналом.

Статистика свідчить сама за себе: після закінчення навчання іноземці можуть успішно працювати в Канаді та найголовніше – отримати посвідку на проживання абсолютно легально. Початкова інвестиція в освіту в Канаді окуповується вже протягом перших двох років роботи, а в деяких галузях, таких як IT та нафтовидобувна промисловість, і зовсім за один рік.

Висновки

Таким чином, вища освіта залишається найбільш реальним, доступним і легко здійсненним способом переїхати на постійне місце проживання до Канади. Ви можете почати цей шлях, коли вам зручно, – закінчивши школу, після проходження двох курсів університету або після отримання диплома про вищу освіту в Україні. Університети і коледжі Канади пропонують академічні програми різних рівнів підготовки, розраховані на різні періоди навчання – від одного до чотирьох років. Подивитись каталог університетів і коледжів Канади ви можете на сайті освітньої агенції "Старт Плюс".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше