Здоровим бути модно - альтернативні спортивні ігри

14 травня 2013
Редакція

З кожним роком здоровий спосіб життя стає все популярнішим в Україні. Займатися спортом зараз – модно! І це не може не тішити. Але що робити, коли починати серйозно грати у футбол чи хокей наче й пізно і серед конкурентів побоюємося виглядати незграбами, а займатися чимось дуже хочеться? Радимо випробувати себе у не надто відомих та “розкручених” видах спорту – будьте певні, що це і цікаво, і незвично, і головне здорово! Петанк, альтимат фрізбі, байк-поло мотобол, футдаблбол, флорбол та керлінг – це не заморські дивакуваті назви, а цілком реальні види спорту, якими займаються в Україні і які кожен може спробувати.

Петанк

В ігри, пов’язані із киданням куль грали ще стародавні греки та римляни, однак справжньою батьківщиною петанку вважають Францію, в якій гра заполонила понад 17 мільйонів осіб. Помітною перевагою серед багатьох інших командних змагань є те, що петанк не вимагає від потенційних учасників додаткової фізичної підготовки чи блискавичної реакції. Все, що вам потрібно, це стоячи всередині кола, кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кульки — кошонета або вибити своїм кидком кулі супротивника.

Грати можна один на один, два на два або ж три на три. Найцікавіше, що остання куля може вирішити все, незважаючи на те чи команда, яка кидає, виграє чи програє, адже завжди можна поставити свою кулю найближче, або ж навпаки — фатально помилитись. Збоку може видатись, що гра є нудною або ж орієнтована на людей старшого віку, але насправді саме молодь розвиває цей вид спорту.

 В Україні петанк з’явився ще десять років назад, однак й досі немає жодного критого майданчика, обладнаного для цієї гри. Та затяті спортсмени не згодні підкорюватись погодним умовам, тому організовують підземні турніри.
 

Мотобол

Особливість цього виду спорту у тому, що гравці не бігають полем, а…їздять по ньому на мотоциклах. Інші правила більш схожі на класичний футбол: 2 команди по 4 польових гравці у кожній, а також 2 воротарі та 3 арбітри, які щоправда пересуваються полем на своїх двох. М’яч для гри в мотобол трохи більший за звичайний м’яч для гри в футбол і важить до півкілограма. Що стосується головної особливості цього виду спорту, мотоцикла, то він теж не зовсім звичайний – важелі керування знаходяться на ручках мотоцикла, адже одно нога мотоболіста повинна бути зайнята м’ячем. Покриття на полі також особливе - посипане піском та гравієм, щоб гравцям було легше маневрувати.

Заснований цей вид спорту був у 1930х рр. у Франції. Що стосується України, то зараз існує кілька команд, які щорічно проводять кубки України, а цього року національна збірна брала участь у Чемпіонаті Європи, що проходив у Німеччині у травні та здобула 5 місце у загальній таблиці. (До речі, у 2011 цей Чемпіонат проводився в Україні)

Мотобол – це жорсткий та травматичний спорт для справжніх чоловіків, адже за майже столітню історію свого існування ще не жодній жінці не було дозволено взяти участь у змаганнях.

Алтимат Фрізбі

Гру придумали учні Columbia High School, які замість м’ячів для активного відпочинку почали використовували пластиковий диск, який зручно перекидати орієнтуючись на пориви вітру.

Головним завданням є набрати якомога більше очок. Очко зараховується, коли хтось з гравців команди ловить диск на стороні суперника. Гра є безконтактною, а отже будь-який дотик до іншого гравця є забороненим.

Особливістю алтимату є його ідеологія, побудована на пошані до суперника. Всі спірні моменти гравці команди вирішують на полі самостійно без суддів. Найпочеснішим на змаганнях вважається приз за «Дух гри», який вручається команді, що проявила найбільшу пошану і коректність у ставленні до суперників.

Алтимат — найпопулярніша, однак не єдина гра у якій використовується пластиковий диск. Дещо видозмінений він застосовується у гатсі, дог-фрізбі та дискогольфі, які зі світових арен потрохи перебираються і в Україну.

Байк-поло

Є аналогом кінного поло, але замість коня гравці пересуваються на велосипедах. Грають у байк-поло на закритому прямокутному майданчику з двома невеликими воротами на боці кожної команди. Дві команди по три людини повинні забити м'яч у ворота суперника, не торкаючись ногами підлоги і не зачіпаючи велосипеди один одного.

Для гри спортсмени використовують велосипеди з фіксованою передачею, а ключки з палиці і шматка пластикової труби, виготовляють власними руками. Багато гравців ставлять на колеса своїх “байків” спеціальні пластикові диски, які захищають спиці і не дозволяють м'ячу пролетіти між ними, а також залюбки розфарбовують їх характерними символами та малюнками.

Футдаблбол

Цього разу українці вирішили не піддаватись закордонним течіям і замість запозичення ігор «зробили хід конем» — винайшли футдаблбол.

Від звичайного футболу його вирізняє насамперед одночасна присутність на полі двох м'ячів і відсутність положення «поза грою». Інші правила такі ж, як і у великому футболі, ворота і поле — такого ж розміру. Гравців у кожній команді по 11 чоловік, проте дозволяється проводити необмежену кількість замін. За ходом гри слідкує відразу четверо арбітрів — по двоє на кожний м'яч. Для того, щоб футболісти з глядачами могли розуміти, де саме зупинена гра свистки арбітрів видають різні звуки.

І поки злі язики стверджують, що такому хаосу не місце на спортивному майданчику, любителі "українського футболу" організовують турніри та знаходять прихильників.

Флорбол

Якщо говорити простіше і зрозуміліше, то це хокей, але у спортзалі. Кожна команда складається з 5 польових гравців та воротаря. Екіпірування команди - це лише ключки, пластикові м’ячі та захисні щит і маска для воротаря. Тому це вид спорту, яким можуть займатися абсолютно всі, незважаючи на вік чи стать, а також на погоду за вікном чи фінансовий стан.

Флорбол виник у 1970 рр. минулого століття у Швеції, досить швидко здобув популярність і вже в 1996 р. відбувся перший Чемпіонат світу з флорболу. Саме завдяки нескладності, простим правилам та можливості спробувати кожному, цей вид спроту стрімко набирає популярності і в Україні. В Івано-Франківську, Львові та Сумах навіть є регіональні федерації з флорболу. Також, щорічно проводяться чемпіонати України, а у березні минулого року флорбол визнали офіційним видом спорту в Україні.

Керлінг

Вид спорту, який включений до програми Зимової Олімпіади. Гра між двома командами (по 4 гравці у кожній), метою якої є штовхнути важку кам’яну шайбу, ближче до цілі, ніж команда-суперниця. Гравці почергово штовхають шайбу вздовж льодової смуги і намагаються потрапити всередину кола, яке знаходиться з іншого боку поля. Завдання інших гравців команди – потераючи шлях перед шайбою спеціальними щітками (серед гравців їх називають просто «швабрами»), спрямувати рух шайби у потрібному їм напрямку.

Гра є важкою як фізично, адже шайба важить приблизно 20 кілограмів, так і стратегічно, адже треба якнайточніше розрахувати траєкторію руху шайби. Тобто, це такий собі поєдинок розуму та спритності, а також під час гри задіяні майже всі групи м’язів, що додає ще й фізичної підготовки.

Керлінг вперше з’явився у Шотландії ще у ХVI ст. і зараз є досить популярним у світі. Щодо України, то хоч у нас і є Федерація керлінгу України, важко сказати, що він є дуже популярним. Але всі, хто бачить себе у цьому виді спорту, можуть випробувати свої можливості у Києві, де нещодавно відкрилося спеціальне місце, де бажаючі можуть навчитися керлінгу.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше