"Тяп-Лап" кераміка виникла на базі великої керамічної майстерні
Покутська кераміка.
Проект створювався для запуску соціального проекту, дитячого садочка "Бузькове гніздо" в м. Городенка. Садочок виховує дітей за вальдорфською системою освіти.
До речі, "Покутська кераміка" займається виробництом вже близько 8 років, і наразі теж стала соціальним підприємством.
На підприємстві працюють близько 30 людей. Засновниками майстерні стала родина Микитюків, а першим гончарем Антон Микитюк.
Обираючи майбутню професію він спробував працювати на гончарному крузі. Одразу полюбивши цю роботу, вирішив продовжити вивчення справи у Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва, на спеціальності "художня кераміка". Щоправда, спочатку мало хто вірив в успіх справи, тому що із 33-ох студентів Антон у загальному рейтингу був 33-м).
Та Антон Микитюк став професійним гончарем.
І ця справа так його захопила, що йому почав допомагати батько Михайло та брат Богдан. Згодом долучилася вся родина.
Зараз підприємство вийшло далеко за межі родинного кола.
Соціальний проект "Тяп-Лап" виник у 2014 році. Із започаткуванням бренду майстри почали опановувати техніку ручної ліпки та глазурування посуду. Спочатку справа йшла повільно, не відразу все виходило, але з часом навчились робити якісні вироби, з'являлись нові ідеї.
Сировину для керамічних виробів привозять із м.Слов'янськ. Поливи використовують закордонних виробників, всі вони придатні для харчового використання.
Технологічний процес виготовлення одного виробу займає в середньому 2-3 тижні і поділяється на три етапи: утільний випал, глазурований та молочний випали.
Як розповідає Лілія Шкреметка, яка теж стояла у витоків бренду
TapLap Ceramics:
"Тяп-Лап - дуже важливий для нас проект, тому що завдяки йому маємо можливість підтримувати дитячий садочок "Бузькове гніздо". В майбутноьму прагнемо до створення в Городенці Вальдорфської школи, яка забезпечить гідне навчання для дітей, дасть можливість їх творчому та вільному розвитку. 30 відсотків від находжень "Тяп-Лапу" ідуть саме на втілення цих ідей.
Дуже хочемо, щоб до нас долучались нові активні люди та батьки. Це вектор, яким ми йдемо та щиро віримо, що у нас все вийде. Бажання кращого майбутнього для дітей об'єднало нас і перетворило справу, якою ми зараз займаємось, у справу життя. І відступати нам немає куди.
У кожного свій шлях, у когось простіший, у когось складніший. Та якщо в основі концепції лежать світлі ідеї, завжди приходить успіх".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.