Інженери з Харкова будують маленьку сонячну електростанцію без використання фотоелементів

31 жовтня 2016
Редакція
Коли говорять про сонячну енергію, зазвичай мають на увазі фотоелектричні панелі, які безпосередньо перетворюють сонячну енергію в електрику. Команда харківських інженерів будує у своїй майстерні зовсім іншу систему, без застосування фотоелементів: сонячний колектор і пристрій, котрий перетворює теплову енергію сонячних променів в електрику.
 
ain.ua
 
Проект сонячного колектора розробила команда Hooli з п'ятьох харків'ян. Він переміг у конкурсі Sunny Day 2016 Challenge, який третій рік поспіль проводить EnergyTorrent в Києві. Головний приз конкурсу - $ 2500, для реалізації проекту в реальності.
 
Виглядає спроектована харків'янами система наступним чином:
 
  • радіальне дзеркало Френеля діаметром 5 м, яке концентрує сонячні промені;
  • система орієнтації, яка повертає концентратор за сонцем протягом дня - дві осі, сталева стійка, рама і два простих електронних датчика світла;
  • перетворювач теплової енергії в електричну з турбіною і генератором.
     
"Ми вирішили використовувати термодинамічний цикл Ренкіна. Система та ж, що і на великих електростанціях. У місці концентрації сонячного світла стоїть теплообмінник і парогенератор. По трубах замкнутої системи циркулює рідина, схожа на холодоагент в кондиціонерах. Рідина випаровується за рахунок енергії сонця і несе з собою енергію в турбіну", - розповів Микола Христенко, керівник команди і розробник термодинамічної частини сонячного концентратора.
В системі працює турбіна наддуву від бензинового двигуна автомобіля Smart на 0,7 літра, а також генератор - безколекторний електромотор.
 
Джерело: makerfairekharkiv.com
 
На момент написання матеріалу система була майже завершена - за словами Миколи, вже повністю готове дзеркало, майже повністю - рама, електроніка та велика частина термодинамічної системи.
 
"Ми збиралися побудувати систему за місяць. На цей термін ми відмовилися від своєї основної роботи заради проекту. Але оскільки реалії виробництва в Україні виявилися складнішими, ніж ми записали в плані, ми в цей термін не вписалися", - розповідає Микола Христенко. Хлопцям довелося повернутися на основну роботу, і зараз вони займаються проектом у вільний час.
 
Очікувана потужність маленької сонячної електростанції - 1 кВт, а теплова потужність - 20 кВт. "Це не продукт, а експериментальна установка, proof of concept, підтвердження того, що звичайні ентузіасти здатні побудувати таку систему. До нас із циклу Ренкіна отримували енергію тільки в наукових лабораторіях і на електростанціях", - пояснює Микола.
 
ain.ua
 
Крім Миколи Христенка, в команду входить Андрій Корнеєнков, який спроектував дзеркало (розрахував міцність, оптичну лінію та інше); Максим Лосєв, фахівець з радіозв'язку і радіоастрономії; Юрій Карелін, відповідальний за електроніку, прошивку та електрогенератор; і фахівець широкого профілю Юрій Кобзар.
 
ain.ua
 
Коли проект завершать, його віддадуть EnergyTorrent в Київ, для популяризації енергонезалежності та енергетичної творчості. Всі креслення та інструкції по збірці електростанції організатори SunnyDay Challenge публікують на умовах відкритої open-source ліцензії.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Кухня з барною стійкою: поради дизайнера щодо зонування й вибору меблів
На пострадянському просторі барна стійка досі вважається неабиякою «екзотикою», хоча на наших кухнях вона стала з’являтися ще в 90-ті роки. Це не лише стильне, а й практичне рішення, що допомагає зекономити місце, зручніше організувати робочий простір кухні та розмежувати окремі зони.
Читати більше
"І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь..", або Знову про мову
Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини. Це єдина на сьогоднішній день державна мова в Україні. А ще українська мова - одна з найкрасивіших мов у світі. Вона дуже багата на синоніми, пестливі слова, має 7 відмінків і навіть слово з 30 літер..
Читати більше