Інженери з Харкова будують маленьку сонячну електростанцію без використання фотоелементів

31 жовтня 2016
Редакція
Коли говорять про сонячну енергію, зазвичай мають на увазі фотоелектричні панелі, які безпосередньо перетворюють сонячну енергію в електрику. Команда харківських інженерів будує у своїй майстерні зовсім іншу систему, без застосування фотоелементів: сонячний колектор і пристрій, котрий перетворює теплову енергію сонячних променів в електрику.
 
ain.ua
 
Проект сонячного колектора розробила команда Hooli з п'ятьох харків'ян. Він переміг у конкурсі Sunny Day 2016 Challenge, який третій рік поспіль проводить EnergyTorrent в Києві. Головний приз конкурсу - $ 2500, для реалізації проекту в реальності.
 
Виглядає спроектована харків'янами система наступним чином:
 
  • радіальне дзеркало Френеля діаметром 5 м, яке концентрує сонячні промені;
  • система орієнтації, яка повертає концентратор за сонцем протягом дня - дві осі, сталева стійка, рама і два простих електронних датчика світла;
  • перетворювач теплової енергії в електричну з турбіною і генератором.
     
"Ми вирішили використовувати термодинамічний цикл Ренкіна. Система та ж, що і на великих електростанціях. У місці концентрації сонячного світла стоїть теплообмінник і парогенератор. По трубах замкнутої системи циркулює рідина, схожа на холодоагент в кондиціонерах. Рідина випаровується за рахунок енергії сонця і несе з собою енергію в турбіну", - розповів Микола Христенко, керівник команди і розробник термодинамічної частини сонячного концентратора.
В системі працює турбіна наддуву від бензинового двигуна автомобіля Smart на 0,7 літра, а також генератор - безколекторний електромотор.
 
Джерело: makerfairekharkiv.com
 
На момент написання матеріалу система була майже завершена - за словами Миколи, вже повністю готове дзеркало, майже повністю - рама, електроніка та велика частина термодинамічної системи.
 
"Ми збиралися побудувати систему за місяць. На цей термін ми відмовилися від своєї основної роботи заради проекту. Але оскільки реалії виробництва в Україні виявилися складнішими, ніж ми записали в плані, ми в цей термін не вписалися", - розповідає Микола Христенко. Хлопцям довелося повернутися на основну роботу, і зараз вони займаються проектом у вільний час.
 
Очікувана потужність маленької сонячної електростанції - 1 кВт, а теплова потужність - 20 кВт. "Це не продукт, а експериментальна установка, proof of concept, підтвердження того, що звичайні ентузіасти здатні побудувати таку систему. До нас із циклу Ренкіна отримували енергію тільки в наукових лабораторіях і на електростанціях", - пояснює Микола.
 
ain.ua
 
Крім Миколи Христенка, в команду входить Андрій Корнеєнков, який спроектував дзеркало (розрахував міцність, оптичну лінію та інше); Максим Лосєв, фахівець з радіозв'язку і радіоастрономії; Юрій Карелін, відповідальний за електроніку, прошивку та електрогенератор; і фахівець широкого профілю Юрій Кобзар.
 
ain.ua
 
Коли проект завершать, його віддадуть EnergyTorrent в Київ, для популяризації енергонезалежності та енергетичної творчості. Всі креслення та інструкції по збірці електростанції організатори SunnyDay Challenge публікують на умовах відкритої open-source ліцензії.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше