Від ідеї до зміни: молодіжний актив "Гравітація" в пошуках нових сюжетів

Наявність в університеті, розташованого на півночі України, в Сумській області, трьох центрів виховного впливу або агентів змін, а саме: студентського самоврядування (зокрема – студентського парламенту університету), студентської профспілкової організації і молодіжного центру виховного відділу, додає системного динамізму у сфері, яка обслуговується адміністраторами рейтингового змагання в позанавчальному середовищі серед підрозділів університету (шість факультетів і професійно-педагогічний коледж). Фактично – діє освітня технологія, яка забезпечує студентську активність в громадському житті.

Чергове зібрання молодіжного активу університету було ініційоване відповідальними посадовими особами військової частини, що дислокується в місті Глухів. З історії ініціативи: одного весняного ранку заступник командира частини з морально-психологічного забезпечення звернувся з проханням допомогти оформити стіну у світлиці в національно-патріотичному стилі… Коли почали розбиратися з ресурсними можливостями, то вирішили провести обговорення проблеми, в якій було достатньо позитиву для того, аби спробувати перейти до практичної співпраці університету і військового підрозділу.

В п'ятому корпусі університету, який жартома, але влучно зветься в молодіжно-студентському колі "Тауер" (пряма аналогія з архітектурно-історичною пам'яткою Лондона), зібрались активісти університету, молоді люди, що належать до МАГ. Серед них: Роман Дзекелев (керівник виховного відділу, гуртка "Гарда"), Інна Савицька (голова студентської профспілки університету), Дмитро Руденко (студентський ректор), студентський актив представляли студентки: Оксана Колоша, Тетяна Сторчакова, Юлія Шокало. Прибули і представники військової частини: заступник командира Юрій Юрчишин та солдат Любов Давидова. Модерував зібрання Володимир Любивий (помічник ректора).

У форматі круглого столу відбулось обговорення на тему здатності бути відповідальними за народження ідеї і її реалізацію. Студенти і студентки розповіли про свій досвід громадських ініціатив та результативності в цьому процесі. Ініціювати, здається, можуть всі, а ось організувати командну роботи задля успішного результату набагато складніше. Офіцер, який представляє військову частину, окреслив конкретне завдання, пов'язане з оформленням стін у світлиці (інформаційному центрі) військової частини, подякував за швидкий відгук на "протягнуту руку". Загалом ідея не тільки сподобалась, а й набула під час засідання підтримки і одностайного зголошення до практичної роботи в сфері інтер'єрного мистецтва і малярства.

Домовились збиратися регулярно. А на наступній зустрічі вже має бути звіт про виконання ідеї оформлення стіни. Залишилось лише пройти від ідеї до зміни. Так просто. Мова не про виконання адміністративного завдання (від кого і чому?), а про добровільну активність молоді з прагненням щось змінити на краще, тобто – соціально-відповідальне служіння. В цьому глибинна сутність активізації молодіжного середовища.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше