Від ідеї до зміни: молодіжний актив "Гравітація" в пошуках нових сюжетів

Наявність в університеті, розташованого на півночі України, в Сумській області, трьох центрів виховного впливу або агентів змін, а саме: студентського самоврядування (зокрема – студентського парламенту університету), студентської профспілкової організації і молодіжного центру виховного відділу, додає системного динамізму у сфері, яка обслуговується адміністраторами рейтингового змагання в позанавчальному середовищі серед підрозділів університету (шість факультетів і професійно-педагогічний коледж). Фактично – діє освітня технологія, яка забезпечує студентську активність в громадському житті.

Чергове зібрання молодіжного активу університету було ініційоване відповідальними посадовими особами військової частини, що дислокується в місті Глухів. З історії ініціативи: одного весняного ранку заступник командира частини з морально-психологічного забезпечення звернувся з проханням допомогти оформити стіну у світлиці в національно-патріотичному стилі… Коли почали розбиратися з ресурсними можливостями, то вирішили провести обговорення проблеми, в якій було достатньо позитиву для того, аби спробувати перейти до практичної співпраці університету і військового підрозділу.

В п'ятому корпусі університету, який жартома, але влучно зветься в молодіжно-студентському колі "Тауер" (пряма аналогія з архітектурно-історичною пам'яткою Лондона), зібрались активісти університету, молоді люди, що належать до МАГ. Серед них: Роман Дзекелев (керівник виховного відділу, гуртка "Гарда"), Інна Савицька (голова студентської профспілки університету), Дмитро Руденко (студентський ректор), студентський актив представляли студентки: Оксана Колоша, Тетяна Сторчакова, Юлія Шокало. Прибули і представники військової частини: заступник командира Юрій Юрчишин та солдат Любов Давидова. Модерував зібрання Володимир Любивий (помічник ректора).

У форматі круглого столу відбулось обговорення на тему здатності бути відповідальними за народження ідеї і її реалізацію. Студенти і студентки розповіли про свій досвід громадських ініціатив та результативності в цьому процесі. Ініціювати, здається, можуть всі, а ось організувати командну роботи задля успішного результату набагато складніше. Офіцер, який представляє військову частину, окреслив конкретне завдання, пов'язане з оформленням стін у світлиці (інформаційному центрі) військової частини, подякував за швидкий відгук на "протягнуту руку". Загалом ідея не тільки сподобалась, а й набула під час засідання підтримки і одностайного зголошення до практичної роботи в сфері інтер'єрного мистецтва і малярства.

Домовились збиратися регулярно. А на наступній зустрічі вже має бути звіт про виконання ідеї оформлення стіни. Залишилось лише пройти від ідеї до зміни. Так просто. Мова не про виконання адміністративного завдання (від кого і чому?), а про добровільну активність молоді з прагненням щось змінити на краще, тобто – соціально-відповідальне служіння. В цьому глибинна сутність активізації молодіжного середовища.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше
Проект «Всі. Свої» проведе спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів
Проект «Всі. Свої», який об'єднав найбільшу кількість українських брендів на одній платформі, організовує спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Поки Київ прийматиме тисячі туристів, 24-27 травня свої двері на Хрещатику відкриє Ukrainian Design Market.
Читати більше