"Менеджмент помер. Маркетинг помер. Стратегія померла..."

24 вересня 2014
Masha Zagirska

Ми живемо у світі, який американці називають VUCA - нестабільному, невизначеному, складному і неоднозначному (VUCA - абревіатура від volatility, uncertainty, complexity і ambiguity). Саме такий сьогоднішній світ - і він не збирається змінюватися. І це дуже цікавий час для креативних людей, бо старі робочі моделі більше не функціонують. Менеджмент помер. Маркетинг помер. Стратегія померла.

  • Ми перейшли в епоху ідей. Мені здається, що ми живемо в енергійному, повному надій та оптимізму, вільному і революційному світі. Революція вже настала. У минулому для того, щоб щось змінити, необхідні були гроші, зв'язки, влада. Сьогодні для цього потрібен лише комп'ютер, Youtube і Facebook. І, звичайно ж, гарна ідея. З цими інструментами можна змінити світ за 12 годин.
Прогрес вже сьогодні - справа рук безумців, тому що у них є ідеї і сміливість їх здійснити, вони не бояться невдач. Єдине, що нас зупиняє, - це невпевненість в собі, в своїх силах і брак уяви.    
  • Для того, щоб перемогти в VUCA-світі, не варто фокусуватися на новому. Нове - вже старе. Сьогодні важливо не нове, а справжнє, актуальне. Ми хочемо жити в епосі актуального, тому що воно дає нам радість. Бізнесменам, маркетологам і всім креативним людям важливо зрозуміти: все, що вони роблять, має приносити людям радість саме зараз, в теперішньому.
Ми перейшли від економіки уваги до економіки участі. Все, що ми робимо, повинно залучати і залучати.
  • Старі моделі маркетингу і менеджменту однобічні, а сьогодні люди хочуть брати участь у всьому самі - писати твіти, блоги, фотографувати, ділитися думками і враженнями. Від епохи потоку інформації ми переходимо до епохи натхнення. Маркетинг повинен надихати людей на дію.
Тепер маркетингом керують емоції. Маркетинг - це не наука, це мистецтво. Раціональне мислення веде до висновків. Креативне мислення веде до дії. Забудьте все, що ви знаєте, позбудьтеся скепсису і слідуйте за своїми інстинктами.

Коли ви стикаєтеся з ідеєю, задайте собі три запитання:
- Чи хочу я це побачити ще раз?
- Чи хочу я поділитися цим?
- Чи хочу я це поліпшити?

В новому світі перемагають не владні лідери, а креативні. Що потрібно для того, щоб стати креативним лідером? У вас повинна бути мрія, частиною якої хотіли б стати усі.  Мати багато дрібних ідей. Не потрібно втрачати час на пошуки великої ідеї, якщо у вас її немає. Креативні лідери висувають дрібні ідеї - нехай споживачі розвивають їх самі.
  • Вміти змінювати ракурси.
Стів Джобс створив новий продукт за відсутності звичних можливостей: він прибрав у своїх товарах все зайве і завищив ціну. Креативні лідери вміють перетворювати проблеми в можливості.
  • Дивуйте очевидними речами. Створюйте нездоланне. Ми говоримо про майбутнє за межами брендів. Потрібно створювати не те, що претендує на незамінність, а те, перед чим люди не зможуть встояти. Для того, щоб цього досягти, вам треба подумати про наступні аспекти:
  1. Таємничість. Чим більше люди про щось знають, тим менше у них інтересу. Їх притягують історії, а не інформація. Ваша робота повинна бути схожа на роботу казкаря. Саме казкарі в найближчому майбутньому будуть заробляти більше всіх.
  2. Чуттєвість. Ми пізнаємо світ через свої п'ять відчуттів одночасно. Більшість брендів звертаються тільки до двох. Знайдіть спосіб задіяти всі п'ять.
  3. Відчуття близькості. При всій своїй таємничості ми повинні бути на одній хвилі зі своїми споживачами, і ми повинні бути на рівних. Ми більше не даємо своїм споживачам вказівки, а лише допомагаємо і радимо.
  4. Надихати інших. Креативні лідери створюють суспільство, в якому забезпечені відповідальність, навчання, визнання і радість. Саме в такому суспільстві народжуються ідеї.
  5. Виконувати задумане. Замість того, щоб місяцями планувати, обговорювати і вести переговори, креативні лідери націлені на конкретні дії. Потрібно навчитися терпіти невдачі і швидко виправляти свої помилки.

І наостанок - три важливих слова. Перше - ентузіазм: у нас всього одне життя і треба прожити його з ентузіазмом. Друге - ракурс: інший погляд на життя породжує видатні ідеї. І третє - кожен: роль бізнесу в тому, щоб зробити світ кращим для кожного з нас.
    
Кевін Робертс - Керівник рекламного агентства Saatchi & Saatchi 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше