"Княгиня" і Жуль Верн

У 1866 році найбільший в Європі метеоритний дощ, що дістав назву "Княгиня", "пролився" на околиці закарпатського села Княгиня. З неба тоді впало більше тисячі каменів різної ваги, – від кількох грамів до сотень кілограмів, які розлетілися на величезній території.

Його уламки й досі знаходять у Карпатах. Найбільший виявив селянин Василь Крив’яник невдовзі після падіння. Він косив траву на галявині в урочищі Чорні Млаки. Помітив величезну свіжу яму. Почав її розкопувати і на глибині двох метрів знайшов великий уламок метеорита вагою майже 280 кілограмів. Лісничий із Великого Березного Антон Покірний виміняв уламок у селянина за пару волів і згодом перепродав Віденському імператорському музею, в якому метеорит зберігається й досі.

Княгининський метеорит впав 150 років тому, коли село ще належало до Австро-Угорщини. Зараз тут навіть найстаршим жителям важко пригадати розповіді своїх бабусь та дідусів про це явище. Люди говорять лише про великий страх та величезну чорну хмару, яка утворилась після падіння метеорита.

А тоді падіння метеорита набуло широкого розголосу. В 1892 році відомий французький письменник Жюль Верн навіть відвідував Україну, щоби подивитися на місце сенсаційної знахідки і згодом написав фантастичний роман "У гонитві за метеором". За сюжетом головні герої роману математик Дін Форсайт і доктор Сідней Гьюдельсон - затяті любителі астрономії і найкращі друзі протягом багатьох років. Племінник Форсайта заручений зі старшою дочкою доктора, і, здавалося б, ніщо не може перешкодити щирій і міцній дружбі між сім'ями. Та одного разу Форсайт і Гьюдельсон одночасно помічають величезний метеор-супутник, що повністю складається з найчистішого золота. Між друзями зав'язується ворожнеча за володіння метеором. Але юний паризький винахідник Зефір Ксірдаль конструює пристрій, здатний управляти рухом метеора, і вирішує будь-що роздобути космічну брилу. Що було далі і кому дістався небесний скарб, дізнаєтесь, прочитавши роман (на жаль, він є у перекладі лише російською мовою).

Роман "У гонитві за метеором" був вперше опублікований в 1908 році серед інших посмертно виданих творів Жюля Верна. 1924 року роман був дописаний і відредагований його сином Мішелем Верном.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше
Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше