ХОЧЕШ БУТИ ЗДОРОВОЮ - вишивай!

19 березня 2014
Редакція

В останні роки в різних країнах відзначається сплеск інтересу до рукоділля. Природа бере своє, і жінки знову хочуть відчувати себе жінками - слабкими і беззахисними. Вони вишивають хрестиком, плетуть вироби з бісеру, клеять з вовни намиста і одяг, займаються печворком, квілтингом. Це, свого роду, "підсвідома психотерапія ". Метушня міського життя активізує раціональне лівопівкульне логічне мислення в жінок, що практично не залишає місця для творчості. Зайняття   рукоділлям  запускає правопівкульний процес, нелогічний, спонтанний - творчий. А ще рукоділля можна назвати справжнісінькою психотехнікою, завдяки якій ми відновлюємо родовий зв'язок, і тому дуже правильно навчати навичкам вишивання та шиття дівчаток з самого раннього віку. Часто жіноча психотерапія містить в собі повернення до витоків, це спроба реконструювати лінію роду, енергетичний потік, який був даний нам від наших мам, бабусь, прабабусь.

Багато справ прийнято умовно ділити на чоловічі і жіночі. Існує стереотипне уявлення, що справжній чоловік повинен вміти користуватися молотком, а ще стругати, пиляти і лагодити все в будинку. У свою чергу представниць слабкої статі ми апріорі наділяємо умінням готувати, шити, плести ... Тільки штука в тому, що сучасні люди все менше займаються суто чоловічими і чисто жіночими справами. Вони в офісах однаково натискають на клавіші комп'ютера, а вдома теж натискають  тільки на кнопки пральної машини, мікрохвильовки, телевізійного пульта. Чи впливає така універсальність занять на людську сутність? Вчені впевнені, що впливає, і ще як. І вже на прикладі слабкої статі довели, що відмова від ручної праці робить жінок менш жіночними, причому процес цей відбувається на гормональному рівні.
 


До недавнього часу в якості гіпотези фігурував такий факт: статеві гормони впливають на жінок у виборі професії. Вчені Пенсільванського університету вирішили перевірити цю версію і організували дослідження, в ході якого вивчали професійні переваги жінок з різним рівнем гормонів. Так, дівчата з вродженою гіперплазією, при якій в наднирках порушується нормальне продукування «жіночого» кортизолу і відбувається надлишкове виділення андрогенів (чоловічих статевих гормонів), мали більш «чоловічі» інтереси. Вони вибирали професії в області технологій, інжинірингу, математики.

Вчені вважають, що є й зворотний зв'язок: як гормони впливають на вибір роду діяльності жінок, так і зайняття рукоділлям можуть вплинути на рівень гормонів. Якщо жінка змушена займатися важкою фізичною працею, вона з часом може втрачати жіночність, набуваючи грубі фізичні риси. Відповідно представниці слабкої статі, які захоплюються суто жіночими заняттями - в'яжуть, шиють, вишивають, припустимо, хрестиком, - більш жіночні і у них врівноважений характер. Ось як це регулюється на гормональному рівні. Здійснюючи дрібні рухи руками, наприклад, під час вишивання, жінки тим самим мимоволі покращують роботу гіпоталамо- гіпофізарної системи, яка керує продукуванням лютеїнізуючого гормону ( він стимулює секрецію яєчниками естрогенів), фолікулостимулюючого гормону (від нього залежить робота репродуктивної системи), пролактину (впливає на роботу молочних залоз) та інших важливих гормонів. «Рукоділля, яке здійснюється рухами, що активують дрібну моторику, збалансовує гормональний фон в організмі, - пояснює головний лікар одного зі медичних центрів Ірина Кратинська. - Чому, наприклад, дітям потрібно розвивати дрібну моторику, щоб покращити їхнє мовлення? Так встановлюються мозкові зв'язку. Приблизно те ж саме відбувається і при рукоділлі. Взагалі гіпоталамо-гіпофізарна система регулює сама себе - зниження рівня одних гормонів веде до збільшення інших. Проте цьому процесу можна допомогти і власноруч - берете голку з ниткою, і стібок за стібком ... »

За словами психолога -консультанта Інституту групової та сімейної психології та психотерапії Ірини Якович, будь-яка робота  кінчиками пальців (тонка моторика), дорівнює голковколюванню, стимулює активні точки, які покращують процес утворення жіночих гормонів. Тому якщо жінка хоче відновити гормональний фон без медикаментозних засобів, то найдоступніший спосіб - почати вишивати. До речі, лікарі рекомендують зайнятися рукоділлям і коли не вдається зачати дитину. Наші предки давно помітили це, не випадково існують прикмети: вишиєш певний малюнок - отримаєш бажане. Є навіть вишивальна схема із зображенням трьох янголят, яка вважається помічником у справах дітонародження. Її можна почати в будь-який момент - коли тільки замислюєшся про дитину або під час вагітності. І, до речі, недарма наші предки, вибираючи собі наречену, обов'язково звертали увагу, чи вміє вона прясти, плести мережива, вишивати. Рукодільниць цінували як серед селянок, так і в забезпечених дворянських сім'ях.
 


У зв'язку з цим, невипадково, що в останні роки в різних країнах відзначається сплеск інтересу до рукоділля. Природа бере своє, і жінки знову хочуть почувати себе жінками - слабкими і беззахисними. Вони вишивають хрестиком, плетуть вироби з бісеру, роблять з вовни намиста і одяг, займаються печворком (клаптева техніка), квілтингом. За останній час різко збільшилася кількість профільних виставок, на яких представлені всі види рукоділля. Якщо раніше вони відбувалися два- три рази на рік, то зараз мало не кожен місяць.

Пояснити настільки масовий інтерес бажанням людей заошадити, виготовляючи подарунки своїми руками, не вийде - аксесуари і всілякі пристосування для рукоділля в наші дні недешеві. Судячи з усього, причина популярності криється в іншому - можливо, це свого роду підсвідома психотерапія». 
 


Вчені вважають, що природа заклала в людині масу найрізноманітніших способів регулювання природних начал - чоловічого і жіночого. І тепер, коли прогрес майже стер різницю між статями в способі життя і видах трудової діяльності, ввімкнувся наш несвідомий потяг до суто дівочих і хлопчачих - як один з таких способів. Адже у природи є мета - збереження видів, і вона прагне досягти її всіма доступними способами: не києм , так хрестиком :) ...

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше