Близько
400 патріотів зібралися на чотирнадцяту спортивно-патріотичну теренову гру
"Гурби-Антонівці", яка щороку відбувається на місці найбільшого бою в історії УПА - у лісовому масиві між Тернопільщиною та Рівненщиною.
Важливою особливістю гри є те, що вона єднає молодь з усієї України: цього року завдяки тому, що захід організовує
Міністерство молоді та спорту спільно з Тернопільською ОДА, учасникам з Південних та Східних регіонів компенсувалася вартість проїзду.
"Для нас пріоритетом є військово-патріотичне виховання молоді, оскільки триває війна. Саме тому ми підтримуємо заходи "Молодіжного Націоналістичного Конгресу", - зазначив
Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту.
Тож серед гравців - багато представників Харківщини, Сумщини, Луганщини, Миколаївщини, Одещини тощо. Цікаво, що участь у грі взяв і
представник української діаспори з Нью-Йорка.
"Я виріс в США і пишаюсь тим, що я - українець. Хочу, щоб українці об’єдналися не тільки по лівий і правий берег Дніпра, а й по обидва боки Атлантичного океану", - говорить Андрій Щегельський, голова осередку "Організації Чотирьох Свобід України".
Захід не тільки єднає патріотично налаштовану та громадсько активну молодь, а й популяризує ідеї націоналізму та національно-визвольну боротьбу.
Перед початком гри учасники
відкрили у Шумську пам’ятну дошку Мартину Головатюку, бійцю УПА. За словами Юрія Головатюка, сина, Мартин Головатюк залюбки їздив на відкриття "Гурби-Антонівці", адже вважав, що її учасники - майбутнє України. "Він не помилився: учасники "Гурб-Антонівців" - це і бійці 14-ї сотні Самооборони Майдану, і волонтери мережі "Вільні Люди", і захисники України на передових позиціях у зоні АТО", - говорить Іван Кішка, голова "Молодіжного Націоналістичного Конгресу".
"Гурби-Антонівці" - не тільки змагання та випробування під час 60-годинної гри, а й
волонтерська робота з впорядкування штабу-музею УПА "Волинь-Південь". Так. частина учасників теренової гри протягом двох днів
прибирала могили бійців УПА, фарбувала чисельні хрести та вивісила в музеї штабу інформаційні банери про національно-визвольну боротьбу на Шумщині.
"Оскільки музей не є дуже відомим місцем, ми встановили таблички та інформаційні стенди, з яких можна довідатися, як до нього доїхати", - говорить Іван Кізюк, керівник проекту "Гурби-Антонівці". "Зараз ми працюємо над перевиданням книги Олега Тищука "Квітень 1944-го" про події Гурбівської битви", - додає він.
Цьогорічна гра присвячена пам’яті Романа Атаманюка, бійця 93 ОМБ, що неодноразово брав участь у "Гурбах-Антонівцях" і загинув під Донецьким аеропортом у травні 2015 року. Під час офіційного відкриття гри, Роману Атаманюку було присвоєно звання "Почесного члена МНК".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.