Щовесни на межі Тернопільської та Рівненської областей збираються молоді націоналісти, аби впродовж 60 годин позмагатися за перемогу у найбільшій в Україні тереновій грі "Гурби-Антонівці". Та це не "змагання заради змагання" - уже 14 років організатор гри, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, вкладає у чотириденний захід більш глибокий сенс.
Адже саме на місці сучасної теренової гри у квітні 1944 року відбувся найбільший бій УПА проти НКВС, котрий закінчився тактичною поразкою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли.
"Популяризація бою та вшанування українських героїв - це і є основна мета проведення теренової гри. Кожен учасник усвідомлює, що приїхав у ліс не для того, щоби драйвово провести час. Він прагне загартувати себе, певною мірою спробувати пожити у ролі повстанця, захопитися ідеями націоналізму. Тут гартуються справжні патріоти, які потім приносять користь для України - чи то йдуть на фронт, чи втілюють реформи", - говорить Іван Кізюк, координатор проекту "Гурби-Антонівці".
Щороку захід розпочинається з урочистого відкриття, на якому учасники шикуються, співають Гімн України та гімн ОУН, розгортають державний та червоно-чорний прапори. Далі - слухають лекцію-історичну довідку про бій 1944 року, спілкуються з ветеранами УПА та українськими військовослужбовцями.
Цього року силами волонтерів буде частково відреставровано музей штабу "Волинь-Південь", що знаходиться неподалік терену "Гурб-Антонівців".
Крім того, організатори перевидадуть книгу "Квітень 1944-го" історика Олега Тищенка; встановлять меморіальні таблички воїнам-борцям за волю українського народу: у Кременці - Василю Куку, головнокомандувачу УПА, у Шумську - Мартину Головатюку, бійцю УПА, у Тернополі - Володимиру Гарматію, лейтенанту 51-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
Також у Шумську, Кременці та Білокриниці буде розміщено стенди з інформацією про музей штабу "Волинь-Південь".
"На стендахх розмістимо карту доїзду до музею, коротку інформацію про бій 1944 року. Будь-хто зможе відвідати історичне місце бою 1944 року і ознайомитися з інформаційними матеріалами вже в музеї", - пояснює Іван Кізюк.
Організатори переконані, що сьогодні як ніколи важливо популяризувати героїчний чин бійців за волю України.
Цьогорічна гра присвячена пам’яті Романа Атаманюка, багаторічного учасника "Гурб-Антонівців", котрий воював у складі 93-ї ОМБ і загинув у травні 2015 року під Донецьким аеропортом унаслідок мінометного обстрілу.
Реєстрація на сайті гри: gurby.org.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.