ГлуздоГерць, або Як стати інтелектуалом

25 вересня 2018
Редакція

Коротка довідка:

Артем Колосов, Кіріл Дьох та Олексій Тунтула. Усі троє є співорганізаторами паб-квізу "ГлуздоГерць" в Івано-Франківську.

Ми поговорили з Артемом та вивідали усе необхідне, що вам треба знати про цю неймовірну гру.

1. Що таке ГлуздоГерць, чому саме така назва? Яка ваша географія та структура гри?

ГлуздоГерць — це розважальна вікторина, що відбувається у форматі «PubQuiz». Сам формат прийшов до нас із Британії. Найперше йдеться про можливість весело та атмосферно провести час разом із близькими людьми, друзями, колегами тощо. Ми працюємо над створенням простору для інтелектуально-розважальної та творчої діяльності. Творчі особистості можуть взяти участь не лише в якості гравців, а й поділитися своїм талантом. Крім Івано-Франківська, ГлуздоГерць також грають у Львові. Саме там у 2016 році гравці українського елітарного клубу "Що? Де? Коли?" організували перший герць.

Про структуру. Класичний ГлуздоГерць складається з 80 запитань, об’єднаних між собою у вісім турів. Тури поділяються на: • музичні;

• текстові;

• графічні;

• конекшн.

Час на обговорення питання всього-на-всього 30 секунд. Ігри об’єднюються в сезони. Сезон складається з 10 герців. Десятий квіз – це фінал сезону. За результатами десяти ігор на фіналі нагороджуються найкращі команди. Крім класичного ГлуздоГерцю, з якого все почалось, вже 27-го вересня, ми розпочинаємо музичний квіз ГерцьFM. Це окремий музичний проект, розрахований на ширше коло гравців. Завдання, яке буде стояти перед учасниками, просте: упізнати музичну композицію. Крім того, будуть нові формати турів. Усі питання будуть на музичну тематику. В одному музичному герці жоден з виконавців не зустрінеться двічі. Для нас таке правило ускладнює процес написання пакету, але це допомагає охопити дуже різні стилі та часові рамки. Також ми працюємо над створенням ГлуздоГерцю для студентів. На базі Івано-Франківського університету Короля Данила в листопаді цього року плануємо запустити окрему студентську лігу. І якщо говорити про ГлуздоГерць, то варто окремо виділити і наші тематичні ігри.

3. Як виникла ідея створення інтелектуальних змагань?

Всі організатори квізу ще студентами грали в ігри, організовані президентом івано-франківського клубу кмітливих Володимиром Макаровим. Уже тоді частково долучалися до організації. З часом, коли у нашому місті інтелектуальних змагань стало менше, вирішили самотужки робити ігри. Кіріл тоді працював у Львові, де і познайомився з рухом паб-квізу. Порадившись, вирішили привезти ГлуздоГерць в Івано-Франківськ, оскільки нам найбільше сподобався формат.

4. Як сприйняли люди першу гру? Чи було одразу багато охочих?

Звісно, у перших іграх Герцю брало участь менше людей, ніж зараз. Спочатку ми провели тестову закриту гру. Тоді грало шість команд. Між початком першого сезону та нульовою грою пройшло близько півроку. Час цей був потрібен для того, щоб Герць отримав свій стиль. Мова йде про дизайнерську роботу і про сам формат гри. Коли ми оголосили про старт, то зголосилося взяти участь 11 команд. Зараз перша гра згадується з посмішкою. Ми не мали жодного досвіду в організації подібних заходів. Я (Артем) до цього не працював ведучим. Тому мені було теж дуже складно. Напевно, гравець це теж відчув. Але за перший сезон у Герць зіграли 33 різні команди. Це не враховуючи тематичні ігри. Було й таке, що реєстрація закривалася за лічені хвилини. Ми розвиваємося з гри до гри. Тому, як би не було на початку, зараз ми цілком пристойний квіз, який має свого гравця. За що ми, звісно, дякуємо всім тим, хто долучався до Герцю чи то в якості гравця, чи то в якості партнера.

5. Привідкрий завісу: хто придумує запитання. Чи завжди легко?

Запитання пишуть організатори ГлуздоГерцю у Львові. Ми часом вносимо деякі корективи. Наприклад, у нас деякий час був тур «Новини». Питання у цьому турі обігрували найцікавіші події, що сталися у світі протягом останніх двох тижнів. Такі питання писати складно. Адже гарне запитання має братися з логіки, а не завдяки професійним знанням. Інколи доводиться одне питання обдумувати й кілька днів.

6. Наскільки ми знаємо, у вас є рейтингові та позарейтингові ігри. Розкажи детальніше про це. Та як обирається тема гри?

Рейтингові ігри граються протягом сезону. На цих іграх команди змагаються за призові місця сезону, який складається з 10 герців. Тематичні ігри граються як під час сезону, так і в міжсезонні. Вони не впливають на результати команд у турнірній таблиці сезону. Натомість на цих іграх учасники можуть перенестися у вигадані світи, відчути всю суворість війн за залізний трон Вестероса або ж насолодитися атмосферою церемонії Ґреммі чи Оскар. Протягом першого сезону ГлуздоГерцю вперше для Івано-Франківська були реалізовані тематичні ігри: Герць престолів (за мотивами творів Дж. Мартіна), церемонія нагородження ГлуздоҐреммі (музична гра, де вперше для паб-квізів нашого міста було реалізовано живе виконання), ГлуздоОскар (кіноквіз), Гаррі Поттер і тематичний ГлуздоГерць (за мотивами твору Дж. Ролінґ).

Тему намагаємося обрати цікаву для нашого гравця. Бо ж її роблять не для організаторів. На іграх та в соціальних мереж ми протягом першого сезону запитували у гравців, яку саме тематичну гру вони хочуть зіграти. Наразі працюємо по цьому плану. Крім того, тематичні ігри — це завжди додатковий простір для креативу. Ми вводимо додаткові ігрові карти, які впливають на результат. Намагаємося здивувати гравця. Можливо, не завжди це вдається, але ми працюємо в цьому напрямі.

7. Також відомо, що ви розробляєте ігри для особливих подій. Розкажи про це. Та чи бувало, що люди замовляли ігри на дивакуваті теми?

Ми мобільні. Ми можемо робити різні квізи. На весілля нас ще не кликали, але ми готові:) Найдивнішою темою гри можна назвати, мабуть, алкоквіз. Дегустації ми не проводили, алкоголь не розливали. Але всі питання стосувалися найрізноманітнішого алкоголю та всього, що з ним пов’язано. Маємо також досвід корпоративних квізів. ГлуздоГерць – це оригінальний, цікавий та навіть повчальний варіант для тімбілдинґу.

8. Коли проводите тематичні ігри, чи допомагають вузькопрофільні спеціалісти в тих чи інших темах, у залежності від тематики гри?

Авжеж, коли ми беремо тему, ми її вивчаємо. Розуміємо, що гравець розумний, що він чекає неочевидні питання та правильні відповіді на них. Тому пакет на певну тематику пише людина, яка з цією темою знайома. Для нас це теж привід поглибити свої знання у якійсь темі.

9. Бувало, що гру оскаржували або не погоджувались з однозначністю відповіді?

Гравці у перервах між турами можуть уточнити заліки по питаннях та подати апеляцію. Протягом всіх ігор, що відбулися в Івано-Франківську, ми зіграли понад тисячу запитань. У відсотках украй незначна кількість запитань була знята організаторами через апеляцію гравців. Зрештою, ми граємо для задоволення, а не заради заліків.

10. Ми знаємо, що в Івано-Франківську ігри доволі успішні. Яка ситуація з іншими містами?

У Львові величезна кількість квізів. Нам дуже приємно, що ГлуздоГерць зайняв свою нішу серед них та користується популярністю.

11. Оціни з власного досвіду інтелектуальний потенціал українців?

Я б не хотів нікого оцінювати. Попри те, що на наших іграх є турнірна таблиця, ми робимо квіз для всіх учасників. Якщо говорити про наших гравців, то варто сказати про ріст команд протягом першого сезону. Якщо говорити про квізи як явище, то цей свіжий для українців вид відпочинку розвивається.

12. Раз уже на таку тему говоримо, загадай цікаву задачку нашим читачам:)

Гаразд:) Художник Луї Ґінґо довго вивчав хамелеонів і творчість імпресіоністів. Назвіть словом французького походження те, що, згідно з однією з версій, придумав Ґінґо в 1914 році.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше