Зустрічайте: датасексуал - новий термін сьогодення

12 квітня 2013
Roksolana Yusypchuk

Перепрошую, котра година, не скажете?
І в хід пішли годинники, мобільники, інші гаджети.
А вночі він не спить, і вона нервово на стежі.
Знайшли одне одного в соціальній мережі…

…співають Тартак і, знаєте, це ж саме воно – традиційне сьогоднішнє знайомство. І таке ж з пошуком інформації, читанням книг, переглядом фільмів і навчанням – все перемістилося у віртуальний світ, де ми ділимося цікавими новинками, враженнями від прочитаного чи побаченого, поширюємо новини. Особливо скурпульозні шанувальники віртуальності використовують ще й масу додатків, аби полегшити розповсюдження того, що їм подобається.
 


Домінік Базульто назвав таких людей датасексуалами. І якщо всі уже давно змирилися з терміном метросексуал і знають хто ж вони - ці охочі до ідеального зовнішнього вигляду люди, то нове поняття датасексуал поки що не надто популярне. Вперше термін засвітився лише минулого року у блозі вищезгаданого Базульто, але відтоді набув неабиякого розголосу у мережі.

Хто ж такі насправді датасексуали? Люди, які слідкують за виглядом та поданням своїх віртуальних даних – ідеальні фото з відпочинку, ретельно підібрана література та музика, органайзер справ та зустрічей, щоб бува чогось не забути та мільйон інших "надзвичайно потрібних" програм – і все це звісно у стильному смартфоні, який при першій же можливості змінюється на новіший. Також важливо завжди бути "у тренді", слідкувати за оновленнями та "чекінитися" у всіх відвіданих місцях і обов’язково постити все у соціальних мережах.

Фіксувати дані про своє повсякденне життя для датасексуала – стильно, модно, навіть сексуально. Це вже стало таким собі сучасним мейнстрімом - чим більше даних та інформації - тим краще, але головне, щоб все було гарно впорядковано, вибрано, можливо навіть графічно оформлено. Також для датасексуала дуже важливо постійно мати доступ до мережі. Вони почуваються впевненими, коли у будь-який час можуть "твітнути" цікаву репліку співрозмовника, цим самим давши всім знати з ким, де і як цікаво проводить час.

І не важливо чи подобається нам це чи ні, але інформація та різноманітні дані з кожним днем мають все більший вплив на нас, а тим паче на датасексуалів. Великі компанії ще й доливають масла у вогонь, створюючи різні програми для того, щоб легше було поширювати контент. Наприклад, Foursquare – додаток, який визначає точне місце твого розташування і може поділитися ним із вашими віртуальними друзями. Або Instagram – програма, яка дозволяє не тільки розповісти де ви були і що робили, а й візуально продемонструвати у деталях, завантаживши кілька фотографій. Якщо ж ви займаєтеся спортом, то Nike вже потурбувалися, щоб про ваші щоденні пробіжки знали всі онлайн друзі, створивши додаток Nike+, який підрахує кілометри, час, відстань та спалені калорії, щоб звісно ж, можна було запостити про це десь у соціальній мережі. Є ще також дуже багато інших подібних аплікейшенів, які створені саме для того, щоб демонструвати себе і створити собі певний віртуальний імідж серед інших користувачів.

Що ж, не знаю наскільки Домінік Базульто був правий зі своїм терміном "датасексуал", адже багато інтернет-юзерів сперечаються щодо саме такої назви, але мало хто заперечує трактування. З нинішніми темпами розвитку технологій та прив’язаністю до віртуального світу, виокремлення певного типу людей, які особливо залежні, визрівало ще давно, Базульто лише все підсумував, придумавши власний термін. А судити чи правий він чи ні – справа кожного. Але ж ви напевне зустрічали подібну поведінку у своїх друзів, а можливо навіть у себе :)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше
Проект «Всі. Свої» проведе спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів
Проект «Всі. Свої», який об'єднав найбільшу кількість українських брендів на одній платформі, організовує спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Поки Київ прийматиме тисячі туристів, 24-27 травня свої двері на Хрещатику відкриє Ukrainian Design Market.
Читати більше