ЦРУ виклало у відкритий доступ секретні карти ХХ століття: як на них відзначена Україна

2 грудня 2016
Редакція
Центральне розвідувальне управління США веде офіційний акаунт на Flickr з 2011 року, і тут чимало цікавого. Не так давно агентство виклало у відкритий доступ десятки секретних карт XX століття, за якими сьогодні можна простежити політичне перетворення світу, в тому числі й на території колишнього Радянського Союзу. Цікаве місце на цих картах займає Україна. Наприклад, за даними ЦРУ, в 1953 році наша країна забезпечувала 20% ВВП усього СРСР.
 
ain.ua
 
У добірці представлені карти, які військове і політичне керівництво США використовувало не тільки в роки протистояння з СРСР, але також за часів Другої світової війни і війни у ​​В'єтнамі, кампаній в Іраку й Афганістані. Всі карти розбиті на альбоми по роках: 40-і, 50-і, 60-і - аж до 2015 року. Опублікувати їх в ЦРУ вирішили на честь 75-річчя свого картографічного центру. І якщо як слід покопирсатися, можна знайти чимало цікавого.
 
Відомостей про Україну не багато, але наша країна все-таки фігурує на ряді карт. Наприклад, ось карта головних нафто- і газопроводів України за 1996 рік:
 
ain.ua
 
А ось карти наступу радянських військ в 41-42 роках на захоплені нацистами території України і Білорусі.
 
ain.ua
 
Якщо придивитися, можна побачити, яку роль відігравала Україна на арені світової торгівлі в 1950 році:
 
ain.ua
 
У добірці ще десятки карт, які розповідають історію політичного і географічного переділу за останні півстоліття. На жаль, на картах за 2014-2015 роки України не має.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Хто вона: Найкрасивіша українка діаспори
Цього року участь в конкурсі краси Мiss Ukrainian Canada-2018 взяли понад 100 конкурсанток з усієї Канади. Уродженка з міста Дрогобич Львівської області, Юлія Щербан стала володаркою розкішної корони з тризубом.
Читати більше
5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше