Чи можливо вивчити декілька іноземних мов? Легко! Поради від людини, яка вільно говорить 9 мовами

11 серпня 2016
Cikavoznaty.com.ua

Англієць Метью Йолден (Matthew Youlden) вільно розмовляє дев’ятьма мовами, а також добре розуміє ще десять. На перший погляд це здається неможливим, але на прикладі Метью ми бачимо, що це не так. Тож якщо ви бажаєте вивчити другу іноземну мову, але вам це не дуже добре вдається, ознайомтесь із порадами цього чоловіка. Можливо, все не так важко, як ви вважаєте!

1. Зрозумійте, навіщо це вам

Здається, що це очевидно, але задумайтесь, чому ви так хочете освоїти ще одну іноземну мову. Якщо у вас не буде вагомої причини, вашої мотивації не вистачить на довгий час, і ви втратите інтерес до навчання. Тож визначте, чому це для вас так важливо і докладайте максимум зусиль для досягнення мети.

2. Знайдіть партнера

Метью вивчив кілька мов разом зі своїм братом-близнюком. Почали вони з грецької ще у вісім років. У процесі навчання вони постійно підштовхували один одного. Якщо у когось виходило краще, другий намагався його наздогнати і перевершити. Якщо поряд є людина, яка вчиться разом з вами, ви зможете дуже добре допомагати, підтримувати і мотивувати один одного. І це не обов’язково має бути ваш родич.

3. Розмовляйте самі з собою

Коли поряд немає людини, з якою ви можете поговорити, розмовляйте з собою. Можливо, це звучить дивно, але це також хороша практика та можливість почути, як звучить ваша мова. Після таких уроків ви станете більш упевненими у собі та своїх знаннях.

4. Ставте перед собою необхідні цілі

Якщо ви починаєте розмовляти іноземною мовою, сам процес мовлення має бути для вас цікавим. Не ставте за мету чітко слідувати підручнику, а будьте природними, поводьтесь так, ніби ви розмовляєте рідною мовою. В подальшому ви не будете розмовляти тільки з викладачем, тож не бійтеся використовувати свої вміння. Наприклад, можна попрактикуватись, коли їдете за кордон, або просто завітати до французького або грецького ресторану і спробувати познайомитись із носіями мови. У будь-якому разі, це буде цікавий і пізнавальний досвід для вас.

5. Навчайтесь із задоволенням

Використання іноземної мови – це творчий процес. Брати-поліглоти, про яких ми говорили раніше, вивчали грецьку мову, придумуючи і записуючи пісні. Вигадайте якийсь цікавий і веселий спосіб практикувати отримані знання: вигадуйте вірші, малюйте комікси іноземною мовою, або просто знайдіть собі цікавого співрозмовника. Якщо ви не можете знайти такий спосіб, можливо, ви не слідували пункту 4 нашої статті

6. Поводьтесь, мов дитина

Це не означає, що треба хаотично бігати і кидатися їжею у ресторані. Спробуйте навчатися новому так, як це роблять маленькі діти. Останні дослідження розвіяли міф про те, що діти можуть навчатися швидше, ніж дорослі. Вченим не вдалося знайти зв’язку між здатністю засвоювати нову інформацію і віком людини. Насправді, щоб навчатися так само швидко, треба відноситися до навчання так, як це роблять діти. Наприклад, не бентежитись і не соромитись, а грати в ігри під час навчання, і бути готовими до помилок.

Ми навчаємось, роблячи помилки. Просто для дітей помилки – це нормальна річ, а для дорослих – це неприпустимо. Дорослим легше сказати, що вони чогось не знають, ніж що вони щось погано вивчили. Показувати свою слабкість для них – табу. Діти, навпаки, не бояться суспільного засудження, тому спокійно помиляються, поки не засвоять матеріал. Визнати, що ви не можете одразу все запам’ятати, – це ключ до успіху у вивченні іноземної мови.

7. Забудьте про зону комфорту

Коли ви припините боятися помилок, ви зможете спокійно залишити свою зону комфорту і перестанете переживати, потрапивши у складну ситуацію. Не важливо, наскільки добре ви навчалися, ви ніколи не зможете розмовляти іноземною мовою, якщо не почнете нею спілкуватися з іншими людьми: питаючи дорогу у незнайомців на вулиці, або замовляючи їжу у ресторані. Чим частіше ви це робитимете, тим більшою ставатиме ваша зона комфорту, і тим швидше ви орієнтуватиметесь у незнайомій ситуації.

8. Навчіться слухати

Перш ніж почати розмовляти, ви маєте навчитися уважно слухати нову для вас мову. Будь-яка незнайома мова спочатку здається складною, але чим більше ви віддаєтеся навчанню, тим швидше вона стає для вас більш зрозумілою, і тим легше стає її використовувати. Ми здатні вимовити все, що завгодно, просто нам потрібно звикнути до нової вимови. Чим більше ви слухаєте незнайомі слова, тим швидше ви самі звикнете правильно промовляти їх.

9. Спостерігайте за тим, як розмовляють інші люди

Різна вимова здійснює вплив на різні частини тіла: язик, губи або горло. Тобто, вимова – це не тільки розумова, а ще й фізична здатність. Вивчаючи мову, вам потрібно спостерігати за людьми, які добре нею володіють, а потім намагатися відтворити те, що побачили. Можливо, це звучить трохи дивно, але цей спосіб дуже допомагає. Якщо ви не можете розмовляти із носієм мови, ви можете дивитись іноземні фільми або передачі мовою оригіналу.

10. Повністю віддайтесь навчанню

Тож ви дали собі обіцянку вивчити іноземну мову. Чудово! Але ж як організувати своє навчання і скільки часу йому приділяти? Метью рекомендує повністю у нього заглибитись. Не має значення, які ресурси та методи ви використовуєте, навчайтеся при першій же нагоді, кожного дня.

Пам’ятайте, що найкращою винагородою для тих, хто вивчає іноземну мову, є повноцінна розмова з іноземцем. Коли вас розуміють і відповідають на ваші питання, це дуже надихає і підштовхує до покращення результату. Не думайте, що це незручно. Якщо на початку розмови ви скажете, що тільки засвоюєте нову мову, то більшість людей поставиться до вас із розумінням і будуть терпляче вас слухати.

Від CIKAVOZNATY.COM.UA

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше