Чорнобильські об'єкти можуть стати частиною Світової спадщини ЮНЕСКО

Асоціація чорнобильського туризму запропонувала внести до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО кілька споруд, розташованих в Зоні відчуження. Обговорення цього питання відбулося під час виїзного семінару ще у вересні минулого року, напередодні Дня всесвітньої спадщини. Саме тоді й відбулося коригування списку потенційно цікавих об'єктів.

zruchno.travel

Кореспондент ресурсу Zruchno.Travel повідомив, що на події були присутні представники Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць ICOMOS. Вони говорили про можливість внесення кількох об'єктів Зони відчуження до списків культурної спадщини України, що в майбутньому сприятиме їх просуванню на міжнародному рівні.

"Ми не будемо заперечувати проти номінування об'єктів Чорнобильської зони. Наразі, як про об'єкт культурної спадщини України, який може доповнити список ЮНЕСКО, можемо говорити лише про арочну конструкцію над зруйнованим ядерним реактором", – розповіла член ICOMOS Олена Сердюк.

zruchno.travel

Окрім того, потенційно цікавими для ЮНЕСКО вважаються пункти дезактивації техніки, вцілілі домівки села Копачі, радіолокаційний комплекс "Чорнобиль-2", кілька споруд Прип'яті та ще шість об'єктів території.

Сергій Мирний - голова Асоціації чорнобильського туризму, директор з науки та розвитку "Чорнобиль Тур"- вважає, що статус Світової спадщини ЮНЕСКО має для цих унікальних пам'яток техногенного характеру важливе значення, адже сприятиме їхньому збереженню, а також розвитку українського туризму. Адже потік туристів у Чорнобильську зону постійно зростає - лише за минулий рік її відвідали близько 50 тис. туристів.

Фото: Андрій Тичина

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

"І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь..", або Знову про мову
Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини. Це єдина на сьогоднішній день державна мова в Україні. А ще українська мова - одна з найкрасивіших мов у світі. Вона дуже багата на синоніми, пестливі слова, має 7 відмінків і навіть слово з 30 літер..
Читати більше
Оригінальні та практичні умивальники для ванної кімнати
Умивальник є незамінною складовою ванної кімнати. Кожен день люди здійснюють різні гігієнічні процедури, тому вибір оригінального та практичного умивальника повинен бути обдуманим і зваженим
Читати більше